Monitör kalibrasyonu hakkında

Baskı Öncesi - Monitör kalibrasyonu hakkında ...

Frohman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Frohman

Grafiker / Ankara

Alt 17-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba. Paraya kıyıp Pantone Huey monitör kalibrasyon cihazı aldım ve ilk ayardan sonra Pshop'ta nihayet renkleri ve özellikle gri tonları doğruya yakın görüyorum. Yalnız sormak istediğim birşey var. Ürünün kılavuzunda ve ayarlarda da belirtilmemiş ancak monitörün RGB ayarları standart olarak hangi değerlere getirilmeli? 1-100 arası ayar yapılabiliyor her renk için. Bu konuda tecrübesi olan varsa ve yanıt verirse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bildiğim kadarıyla ekran kalibrasyonu, bu konuda uzman personeller tarafından yapılmakta, çünkü sizin de dediğiniz gibi ekran özelliğine göre farklılıklar gösterebilir. Bu konudaki en uygun yardımı cihazı aldığınız yerden alabilirsiniz.

Bir öneri: Kılavuzda ekranın RGB ayarıyla ilgili bir ifade yoksa muhtemelen ekranın fabrika (default) RGB ayarları baz alınmıştır. Ekran seçeneklerinde Generic RGB Profile veya RGB profile gibi bir seçenek arayın.
Bu mesajdan alıntı yap
Frohman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Frohman

Grafiker / Ankara

Alt 21-02-2009 #3
Teşekkürler. Monitörü fabrika ayarlarına döndürmek var ama RGB değerleri değişmiyor malesef.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
huey, pantone, rgb