Monitor seçimi

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Monitor seçimi Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar müşterilerimden birisi yeni monitor almak istiyor, dijital fotoğrafcılık işi ile uğraşıyor fakat lcd monitorlerden memnun değil. çıktı aldığı renk ile monitordeki renklerin aynı olmadığını iddaa ediyor. Kullandığı ...

Monitor seçimi
kvcatak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kvcatak

Webmaster / Iğdır

Monitor seçimi

Alt 14-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar müşterilerimden birisi yeni monitor almak istiyor, dijital fotoğrafcılık işi ile uğraşıyor fakat lcd monitorlerden memnun değil. çıktı aldığı renk ile monitordeki renklerin aynı olmadığını iddaa ediyor.

Kullandığı monitör Philips 17' crt flat ekran. Bu ekrandan memnun fakat bunun 0 satışı yok. 19' bulabildim onuda istemiyor.

Siz grafikerler bu durumda net ve canlı bir görüntü veren monitor olarak hangisini öneriyorsunuz ?

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
CDR'lar renk konusunda daha iyidir.
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 14-10-2009 #3
Renk kabilrasyonunun tutmaması bir sürü nedene bağlı olabilir. Ancak yine ben LG Flatron L222WS kullanıyorum, renkleri yüksek oranlarda tutturduğunu söyleyebilirim.

İnşallah müşterin monitörede gördüğünü asla birebir basamayacağını biliyordur. yoksa çok uğraştırır...
Bu mesajdan alıntı yap
kvcatak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kvcatak

Webmaster / Iğdır

Alt 14-10-2009 #4
CDR'lar renk konusunda daha iyidir.
CRT mi demek istediniz ?

Renk kabilrasyonunun tutmaması bir sürü nedene bağlı olabilir. Ancak yine ben LG Flatron L222WS kullanıyorum, renkleri yüksek oranlarda tutturduğunu söyleyebilirim.

İnşallah müşterin monitörede gördüğünü asla birebir basamayacağını biliyordur. yoksa çok uğraştırır...
Verdiğiniz modeli internet de 0 olarak satan bir yer bulamadım malesef Monitor seçimi
sanırım siz beni anladınız bu şekilde önerebileceğiniz farklı monitorler de var mı ?
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-10-2009 #5
SAMSUNG 971P Modeli uygun bir cihaz bence. Bende birkaç film çıkış atölyesinde kullanan arkadaşlar görmüştüm. Onların bilgilendirmesi ile almıştım. Yalnız CRT monitörler nu konuda daha kullanışlı.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 14-10-2009 #6
apple, lacie

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
ajansmert isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ajansmert(46)

Grafiker / Gaziantep

Alt 14-10-2009 #7
arkadaşlar bende geçen hafta 23 " philips 230C aldım,ancak çok çok çokkk berbat bir monitor çıktı,font ları kırık gösteriyor,insanları şişman gösteriyor ... LG baktım bu hafta...LG ler çok hoşuma gitti...
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2009 #8
CRT mi demek istediniz ?
EvetMonitor seçimi Yazmış bulunmuşum fark etmemişim sonra da, komik olmuş rezil olsam da. Diğer ekranlar bakışa göre bile rengi farklı gösteriyor.
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 16-10-2009 #9
Gerçek siyahın ancak CRT'de görülebileceğini duymuştum ama ne derece doğru onu bilmiyorum.

Bence LG'den gitmek daha mantıklı. Zira bir yerde de samsungun 25,5" lik bir modelini gördüm renkler pek hoşuma gitmedi. (zaten gereksiz derecede büyük. Benim gibi büyük monitör manyağı bir adama bile fazla geldi.) Eğer EIZO gibi uç markalara para verebilecek bir müşteri değilse LG derim ben... (ki %90 değildir.)

EIZO için bakınız

EIZO / ColorEdge Hardware Calibration Monitors

Not: Ağzınızın suyu akabilir. Aman dikkat... Monitor seçimi
Bu mesajdan alıntı yap