Montaj

Baskı Öncesi - Montaj ...

Montaj
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Montaj

Alt 30-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Montaj:
Kitabımız ofset matbaalarında sayfa sayfa değil, standart ebatlardaki tabaka kâğıtlara basılır. Burada öyle bir düzenleme yapılır ki, tabaka halindeki bu kâğıt uygun şekilde katlandığında birbirini takip eden sayfa numaraları ortaya çıkar. Burada en sık kullandığınız ölçü birimi formadır. 1 forma 16 sayfadan oluşur ve çok sayfalı (kitap, dergi gibi) işlerde planlama ve maliyet hesabı daima formalar üzerinden yapılır. İşte montaj işlemi, astronom (asetat) adı verilen ve saydam bir tabaka üzerine, basılacak işin filmlerinin forma düzeni esas alınarak yapıştırılmasından ibarettir. Basılacak iş iki renkli ise iki ayrı montaj, Trigromi ise 4 montaj yapmak gerekecektir. Trigromi +özel gibi bir ifade dört renk haricinde, yaldız gibi özel bir beşinci rengin basılacağını anlatmak için kullanılır.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 20-08-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Montaj:

Kitabımız ofset matbaalarında sayfa sayfa değil, standart ebatlardaki tabaka kâğıtlara basılır. Burada öyle bir düzenleme yapılır ki, tabaka halindeki bu kâğıt uygun şekilde katlandığında birbirini takip eden sayfa numaraları ortaya çıkar. Burada en sık kullandığınız ölçü birimi formadır. 1 forma 16 sayfadan oluşur ve çok sayfalı (kitap, dergi gibi) işlerde planlama ve maliyet hesabı daima formalar üzerinden yapılır. İşte montaj işlemi, astronom (asetat) adı verilen ve saydam bir tabaka üzerine, basılacak işin filmlerinin forma düzeni esas alınarak yapıştırılmasından ibarettir. Basılacak iş iki renkli ise iki ayrı montaj, Trigromi ise 4 montaj yapmak gerekecektir. Trigromi +özel gibi bir ifade dört renk haricinde, yaldız gibi özel bir beşinci rengin basılacağını anlatmak için kullanılır.
bilgiler için teşekkürler güzel bi anlatım

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
IV.Murat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

IV.Murat

Grafiker / Antalya

Alt 20-08-2007 #3
volkancım bir tabak kağıttan 16 forma a4 alman için makinanın 70x100 olması lazım MontajD makina 50x70 ise ne yapacaz. MontajDMontajD
Bu mesajdan alıntı yap
Pixdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Pixdesign

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 18-09-2007 #4
güzel anlatim..Ellerine saglik.
Bu mesajdan alıntı yap
RYUDORF isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RYUDORF(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2007 #5
volkancım bir tabak kağıttan 16 forma a4 alman için makinanın 70x100 olması lazım MontajD makina 50x70 ise ne yapacaz. MontajDMontajD
eğer iş a5 ise alırsın 16 sayfalık formayı Montaj yok alamazsan 8 sayfa ön arka montaj yapacaksın.
Bu mesajdan alıntı yap
basharfiben isimli Üye şimdilik offline konumundadır

basharfiben

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 10-01-2008 #6
arkadaşlar belki konuyla alakalı değil ama adobe acrobat içerisinde kullanılan pdf montaj programı vardı ismini unuttum bilen varmı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Murat Aydıner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat Aydıner

Hiç Biri / Adana

Alt 23-02-2008 #7
arkadaşlar belki konuyla alakalı değil ama adobe acrobat içerisinde kullanılan pdf montaj programı vardı ismini unuttum bilen varmı acaba?
Quite İmposing Plus
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-04-2008 #8
merhaba
ben yeni üye olan biriyim
bu yazımı okuyan arkadaşlardan bir ricam var 200 sayfalık bir kitabın sayfalarını otomatik montajlayan bir proğram varmış onu adını verebilirmisiniz
[COLOR="Red"]warez paylaşımı yasak[/COLOR] saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
N/A6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A6(38)

Alt 07-04-2008 #9
16 adet a4 forma 70x100 e sığıyormu Montaj
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 13-04-2008 #10
64*90 a sıgar 8 yaprak 16 ön arka sayfa çıkar birader
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
montaj nedir