Montaj yada tasarım fiyatlandırma?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Montaj yada tasarım fiyatlandırma? Sponsorlu Bağlantılar broşür kartvizit logo yada bi işin üzerine varolan çalışmayı yerleştirme gibi.. bunları nasıl ücretlendiriyosunuz? mesela topkapıdaki grafikerler ** tlye montaj+film yapıyorlar. klişe çalışması ** tl vs.....

deryakeskin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deryakeskin

Grafiker / İstanbul

Alt 27-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

broşür kartvizit logo yada bi işin üzerine varolan çalışmayı yerleştirme gibi.. bunları nasıl ücretlendiriyosunuz?

mesela topkapıdaki grafikerler ** tlye montaj+film yapıyorlar. klişe çalışması ** tl vs..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 28-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
broşür kartvizit logo yada bi işin üzerine varolan çalışmayı yerleştirme gibi.. bunları nasıl ücretlendiriyosunuz?

mesela topkapıdaki grafikerler ** tlye montaj+film yapıyorlar. klişe çalışması ** tl vs..
Emeğinizin karşılığını topkapı'daki grafikerlerdenmi belirlemek istiyorsunuz yoksa verdiği fiyatlar ve yaptığı işler ile fark yaratmak mı?

Farkınız emeğinizdir. Emeğinize fiyatı kendiniz biçersiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

deryakeskin

Grafiker / İstanbul

Alt 28-03-2013 #3
haklısın da işler öyle yürümüyor malesef. 'şurası bana bu kadara yapıyor' dediğinde git orda yaptır demek yerine piyasadaki ücretlendirmesini öğrenmek istedim. teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 28-03-2013 #4
haklısın da işler öyle yürümüyor malesef. 'şurası bana bu kadara yapıyor' dediğinde git orda yaptır demek yerine piyasadaki ücretlendirmesini öğrenmek istedim. teşekkürler.
İşler bu şekilde yürür. Piyasayı öldürenlerden değil, yaptığınız işten tekrar ev geçindirmeye başlarsınız. İtibar kazanırsınız. Bırakın ucuzcular gelmesin. Sürümden kazanma mantığıyla çok az daha tutunabilirler..Siz sadece:

''Yahu adamlar 10 Japon yenine iş yaparlarken, şu 90 japon yenine iş çıkartıyor..Piyasaya göre (görüp görebileceği topkapı piyasasına göre) pahalı ama işler kaliteli, sorunsuz.. ibaresini hak ettiğinizde'' işlerin bu şekilde döndüğünü göreceksiniz.

Ha yazdıklarım hava civa geliyorsa da açın topkapınızdan bir icraatçıya sorun fiyat alın sizde.
Bu mesajdan alıntı yap

deryakeskin

Grafiker / İstanbul

Alt 28-03-2013 #5
tamam sağol. Konu kapanabilir : )
Bu mesajdan alıntı yap