Morgri karakalem...

Karakalem - Morgri karakalem... ...

Morgri karakalem...
morgri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

morgri

Öğrenci (Diğer) / Hatay

Morgri karakalem...

Alt 07-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ölçmeden çiziyorum... Yüz el ve ayak henüz çizemiyorum... Bunların dışında hatalarımı söylerseniz çok memnun olurum... Söyleyin ki düzeltip ilerleyebilim (:

-Eskiden yeniye-

Morgri karakalem...

Morgri karakalem...

Morgri karakalem...

Morgri karakalem...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

lisiaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lisiaa

Grafiker / İstanbul

Alt 07-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gayet güzel olmuşlar... 2. resimde sol el gözükmediği için
ne kadar orantılı olduğunu pek anlamadım. Madem el,yüz,ayak çizemiyorsun sık sık
bu konular üzerinden egzersiz yapmanı tavsiye ederim. Gölgelemelerinle çalışmaların
başarıllı ellerine ve emeğine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 07-06-2011 #3
gölge-ışık, oran-orantı , perpektif ; sadece size has bir sorun değil Morgri karakalem..., çizime yeni başlayan hatta başlayıpta uzun mesafe kateden bir çok çizer arkadaşımızın sorunudur, bu nedenle dert etmeyin, ama boşta bırakmayın!
çözüm ne olabilir, bol bol karalama yapmak, yılmadan, usanmadan, bıkmadan azimle, belli bir zaman sonunda düzelmelerin olduğunu sizde farkedeceksiniz, bu tamamen sizin gayretinizle aşılacak bir engel,

yoruma gelince gelişime açık ileride daha iyi çizimlerin çıkacağını ümit ediyorum,
Bu mesajdan alıntı yap
grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 07-06-2011 #4
Başlangıç olarak, 2. model çizimi özellikle gayet güzel olmuş.
Anlamadığım ölçü yok, ölçüsüz vs. şeklinde vurgulama var, sürekli.Morgri karakalem...
Bence artık ölçüye de girin..
Bütün bir şekilde ilerlesin, çizimde gelişimizin.

Kolay gelsin..Emeğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
morgri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

morgri

Öğrenci (Diğer) / Hatay

Alt 07-06-2011 #5
gayet güzel olmuşlar... 2. resimde sol el gözükmediği için
ne kadar orantılı olduğunu pek anlamadım. Madem el,yüz,ayak çizemiyorsun sık sık
bu konular üzerinden egzersiz yapmanı tavsiye ederim. Gölgelemelerinle çalışmaların
başarıllı ellerine ve emeğine sağlık...
Evet haklısınız artık el ayak çalışmalıyım...Teşekkür ederim (:

gölge-ışık, oran-orantı , perpektif ; sadece size has bir sorun değil Morgri karakalem..., çizime yeni başlayan hatta başlayıpta uzun mesafe kateden bir çok çizer arkadaşımızın sorunudur, bu nedenle dert etmeyin, ama boşta bırakmayın!
çözüm ne olabilir, bol bol karalama yapmak, yılmadan, usanmadan, bıkmadan azimle, belli bir zaman sonunda düzelmelerin olduğunu sizde farkedeceksiniz, bu tamamen sizin gayretinizle aşılacak bir engel,

yoruma gelince gelişime açık ileride daha iyi çizimlerin çıkacağını ümit ediyorum,
inşallah ya... Evet dikkat ettim gerçekten öyle bi sorunum var... Bundan sonra daha dikkatli olacağım teşekkür ederim (:

Başlangıç olarak, 2. model çizimi özellikle gayet güzel olmuş.
Anlamadığım ölçü yok, ölçüsüz vs. şeklinde vurgulama var, sürekli.Morgri karakalem...
Bence artık ölçüye de girin..
Bütün bir şekilde ilerlesin, çizimde gelişimizin.

Kolay gelsin..Emeğinize sağlık.
Aslında vurgulama yok (: sadece en başta belirttim... son resimde ölçüsüz yazmasının sebebi; bir defterim var... hızlı çizimleri oraya yapıyorum... tarihi, ne kadar zamanda çizdiğimi ve ölçülü/ölçüsüz yazıyorum ki birbirleriyle karşılaştırayım (: yoksa 'bakın bana ben ölçüsüz çiziyorum afreim bana' gibi bir düşüncem yok (: yorumunuz için teşekkür ederim.. evet ölçüye girmeliyim ama açıkçası ölçtüğümde çok zaman alıyor çok sıkılıyorum... bazen yapamadığım yerde ölçüyorum (: saygılarımla... tekrar teşekkür ederim (:
Bu mesajdan alıntı yap
grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 07-06-2011 #6
Rica ederimMorgri karakalem...
Bu mesajdan alıntı yap