Motion Graphic ne demek ?

Photoshop - Motion Graphic ne demek ? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, bazı ilanlarda motion graphic tecrübesi olan eleman aranıyor diyor ? Ne demek olduğunu bilen beni detaylı aydınlatabilir mi ? Hangi programda yapılır, vb. detaylı bilgilendirirseniz memnun ...

sertand isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sertand

Grafiker / İstanbul

Alt 10-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, bazı ilanlarda motion graphic tecrübesi olan eleman aranıyor diyor ?

Ne demek olduğunu bilen beni detaylı aydınlatabilir mi ?
Hangi programda yapılır, vb. detaylı bilgilendirirseniz memnun olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Grafik tasarımın hareketlisi dostum basitçe. İntro ve tanıtım videolarından çok tasarımın ön plana çıktığı bir video sanatı diyebilirsin motion graphic için. Türkçesi de hareketli grafik demek zaten. Animasyon+tasarım+videMotion Graphic ne demek ?

Hareketli grafik için en paşta sağlam bir grafiker olmalısın. Tasarımın çok güçlü olmalı baskı/web tasarımcılarının bir karede yakaladığı başarıyı sen atıyorum 15 sn'lik video boyunca yakalamalısın.

Tasarım tekniklerinin yanında olayda hareket olduğu için biraz kameraışık/sinema bilginde olmalı.

Yazılım olarakta en çok after effects kullanılır. Benzeri işi yapan apple shake, Particle Illusion, combustion vb gibi yazılımlar da vardır. Bunların yanında bir tanede video edit (montaj/kurgu) yazılımı bilemek gerekir premiere, final cut, edius, avid gibi.

Ama benimde amatör olarak uğraştığım bu dalda gerçekten iyi olmak için 3d ye az da olmak üzere mutlaka bulaşmak gerekiyor. Onun içinde motion graphicse en uygun yazılım cinema 4d.

bu da benim gözümde türkiyenin en iyisi 2 arkadaşın showreelleri

http://www.cemgul.com/reel08.htm

http://www.baranbaran.com/
Bu mesajdan alıntı yap