Mouse ile birkaç FRP çizimi

İllüstrasyon Çalışmaları - Mouse ile birkaç FRP çizimi ...

Mouse ile birkaç FRP çizimi
Abdullahhate isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Abdullahhate

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Açıkcası burada çizimleri bulunan arkadaşların çizimlerini gördükten sonra kendi çizimlerimi koymaya utanmıyor değilim:sadsmile:, ama mouse ile çiziyorum ve çalışma alanım çok dar:sadsmile:Bunları yazdığım bir FRP(Fantasy role play, fantastik kurgu) hikayesi için çiziyorum. FRP olduğu için ışık ve karanlıklar biraz abartılı olabiliyor:smile: İnş. dahada geliştiricem yorumlarınızla. Lütfen iyi ve kötü yanlarını belirtiniz, alınmam:smile: Çizim süreleri 20dakika falan. Sanırım sabırlı çalışmadığım içinde çok iyi olmuyor...
Birde arkadaşlar ben resimleri çalıştıktan sonra sanki pixelleri görünüyor gibi oluyor, yani dahamı büyük ölçülerde çalışmalıyım?
Resimlerin dış siyah çizgilerini fark ediceksiniz, yani önce çizip sonra boyadığım için böyle oluyor, bu çizgiyi kullanmadan yani dış çizgi görünmeden nasıl çizebilirim?

Geçersiz bağlantı...
Benimle aynı zamanda hatta benden sponra konu açan arkadaşların konularına sayılarca cevvap verilirken ben girip devamlı bakıyorum biri benim içi bişi yazmışmı die. Anlamadımki neden kimse umursamadı. Neyse demekki yanllış yaptıgım birşeyler var. yinede teşekkürler. konuyu kilitleyebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

burak kara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burak kara

Karikatürist / İzmir

Alt 08-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selamlar, bu tür çizimleri illa ki dijital olarak yapmak zorunda değilsiniz. Darılmaca gücenmece olmasın, ama pek program bilgisine de sahip değilsiniz sanırım, biraz da bu nedenle işlerinizi öncelikle kağıt üzerinde yapmanızı öneririm. Sonra tarayarak üzerinde çalışabilirsiniz. Gerek dijital (türk aksanlı digital) gerek kağıt kalem ortamında bol bol çalışın derim.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 08-12-2009 #3
Eline sağlık. Gerçekten zahmet isteyen çalışmaların olmuş. Hayyallerine bir şey diyemem lakin, paladin / creedwar olarak 4 yıl süren bir oyunun içinde FRP oynamış biri olarak oyun kurgulamanın zorluğunu bilirim. Ama hayyalerindeki yansıma tam anlamıyla bu olmasa gerek. Renklerin bu kadar cümbüş içinde, mekanların çok yoğun ve detayların bu kadar özenli düşünülmesi hoş olduğu kadar uygulamaların yanlış..Her ne kadar çizime olan merakını digital ortama aktarmaya çalışsanda, öncelikli eskizlerini kağıt üzerinde el alışkanlığı ile arttırmalısın. Ve haklısın, mouse ile çizim gerçekten zordur. Heleki bu denli bir çalışmada..Ama biraz daha gayret et ve sakın yılmadan.

Tavsiyem anatomi, oran orantı ve serbest stil çalışmalarını takip etmen, gerekirse kopyalayarak üzerinden geçip kullanman ve mutlaka imkanlar dahilinde basitte olsa bir tablet edinmen. Şu zaman zarfında 100 / 150 tl civarına piyasada bir çok tablet bulunmakta..İdareten Mouse ile birkaç  FRP çizimi Fakat internet ortamından takip ettiğim Kerem Beyit'i örnek alırsan, bildiğim kadarıyla o da mouse ile çiziyor. Yani sabır, özen, çok fazla eskiz ve bolca zamana ihtiyacın var. Sakın yılma.

Yerli yabancı çizer ve illüstrasyoncuları takip etmelisin. Ki emeğinin karşılığının nasıl alındığı ve diğerlerinden nasıl sıyrıldıklarını görebilesin. Tavsiyem sakın sakın ama sakın yılma.

Siyah çizgilerinide şu şekilde yok etmen mümkün..Şablonunu ayrı bir layerda çiz..Sakın üst üste tek layerda çalışma.

Kolay gelsin..Yeni çizimlerini bekliyor olacağım.
Bu mesajdan alıntı yap

Abdullahhate

Grafiker / İstanbul

Alt 08-12-2009 #4
Selamlar, bu tür çizimleri illa ki dijital olarak yapmak zorunda değilsiniz. Darılmaca gücenmece olmasın, ama pek program bilgisine de sahip değilsiniz sanırım, biraz da bu nedenle işlerinizi öncelikle kağıt üzerinde yapmanızı öneririm. Sonra tarayarak üzerinde çalışabilirsiniz. Gerek dijital (türk aksanlı digital) gerek kağıt kalem ortamında bol bol çalışın derim.
Ya dijital ortamda yani pc ortamında gerekli olan benim için. Photoshop program bilgisine sahibim fakat birçok şeylerde eksiğim var zaten onlarıda soru olarak sordum, onları cevaplayabilirseniz sevinirim. Mesella bu resimleri ben dışlarında siyah çizgi çizmeden nasıl yaparım. Bir layerda çizimi tasarlayıp diğeri ile dış çizgi kullanmadan üzerindenmi geçerim? Yani teknik bilgim yok. Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için.

Eline sağlık. Gerçekten zahmet isteyen çalışmaların olmuş. Hayyallerine bir şey diyemem lakin, paladin / creedwar olarak 4 yıl süren bir oyunun içinde FRP oynamış biri olarak oyun kurgulamanın zorluğunu bilirim. Ama hayyalerindeki yansıma tam anlamıyla bu olmasa gerek. Renklerin bu kadar cümbüş içinde, mekanların çok yoğun ve detayların bu kadar özenli düşünülmesi hoş olduğu kadar uygulamaların yanlış..Her ne kadar çizime olan merakını digital ortama aktarmaya çalışsanda, öncelikli eskizlerini kağıt üzerinde el alışkanlığı ile arttırmalısın. Ve haklısın, mouse ile çizim gerçekten zordur. Heleki bu denli bir çalışmada..Ama biraz daha gayret et ve sakın yılmadan.

Tavsiyem anatomi, oran orantı ve serbest stil çalışmalarını takip etmen, gerekirse kopyalayarak üzerinden geçip kullanman ve mutlaka imkanlar dahilinde basitte olsa bir tablet edinmen. Şu zaman zarfında 100 / 150 tl civarına piyasada bir çok tablet bulunmakta..İdareten Mouse ile birkaç  FRP çizimi Fakat internet ortamından takip ettiğim Kerem Beyit'i örnek alırsan, bildiğim kadarıyla o da mouse ile çiziyor. Yani sabır, özen, çok fazla eskiz ve bolca zamana ihtiyacın var. Sakın yılma.

Yerli yabancı çizer ve illüstrasyoncuları takip etmelisin. Ki emeğinin karşılığının nasıl alındığı ve diğerlerinden nasıl sıyrıldıklarını görebilesin. Tavsiyem sakın sakın ama sakın yılma.

Siyah çizgilerinide şu şekilde yok etmen mümkün..Şablonunu ayrı bir layerda çiz..Sakın üst üste tek layerda çalışma.

Kolay gelsin..Yeni çizimlerini bekliyor olacağım.
Ya frp de bu renk ahengi olayı oyunlar göre değerlendirirsen çok farklı. mesella world of warcraftta ortam renkleri ve zırhlar cıvıl cıvıldır. Ama yansıtmak istediklerim tam olarak bunlar değil orada çok haklısın. Fakat çizim konularında bana taktik verirseniz sevinirim. Yani canlandırma ve hayal gücünde hiç sıkıntım yok ama onları yansıtırken sorunlar çıkıyor(elde değilde pcde çizerken özellikle). Bazı takıldıgım konular var. Mesella gerçeğe yakın çizmek için benim gibi dışlarında siyah çizgi olmamalı çizimlerin, tonlama falan olmalı düzgünce. Dış çizgi kullanmadan çizmek için ayrı bir şablonda çizgileri çiz demişsin ya. Yani bir şablonda sadece çizgiler diğer layerde o şablon üzerinden uygulamalar yapmalıyım değilmi doğru anladım sanırım. Birde tavsiyeler üzere bir tablet aldım. Onunla ilk denemem bu:

Çok teşekkür ederim, söylediklerinizi deneyeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap
selimArslanoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimArslanoğlu

Grafiker / Elazığ

iyi sabahlar

Alt 09-12-2009 #5
valla ben çizemem bu tür objeleri o yüzden yapılan emeğe iyi yada kötü olmuş deme hakkım yok lakin ortada bir iş var ve takdir edilmesi gerek çünkü bu işi yapmak için ayrılan bir zaman verilen emek söz konusu iyi yada değil bu iş paylaşılmış bize (ben değil, yani bu işi daha iyi bilenlere) düşen eksiklikleri söylemek ve yapılan her işten kendimize pay çıkarmaktır. emeğinize sağlık başarılar Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
naxuan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naxuan

Hiç Biri / İzmir

Alt 10-12-2009 #6
tablet ile yaptığın ilk çalışman gayet başarılı bence...

şunu söylemek isterim ki, bu iş için çok sabırlı olmalısın... başka bir başlıkta da belirttim, bir konsept dahilinde çalışmalar(karakter tasarımları, atmosfer) üretebilecek seviyeye gelmek gerçekten oldukça uzun zaman alıyor... sabır sabır sabır...

ben 8 ayda sadece portre çizimi konusunda yol alabildim... tam bir vücut çizmek, hele hele özgün bir tasarım oluşturmam için daha çooook yolum var... atmosfer mevzusunda girmiyorum bile... bir bulut çizmek bile benim için başlı başına bir eziyet... çünkü bu yolda bana tek yardımcı olan yarım yamalak tutorial videoları ve konunun uzmanı çizerlerin çalışmaları... neredeyse şu ana kadar öğrendiğim her şeyi kendi kendime çözdüm diyebilirim...

sana başlangıç olarak bir kerem beyit ropörtajı okumanı tavsiye ederim... bana bu ropörtajlar yol gösterdi... kerem beyit'in çalışmalarına da göz at... deviantart'ın altını üstüne getir... görsel sanatlarda başarılı olmak istiyorsan, sürekli bakmak zorundasın... kaliteli çalışmalara bak... saatlerce bak.. kim, hangi dokuyu, nasıl vermiş, anlamanın tek yolu bu... bu sayede kendi tarzın da oluşur...

ve tutorial videolar... "photoshop top secret" isminde ücretli bir eğitim seti var... ben painting'i bu sette yer alan bir portre çizimini izleyerek öğrendim... eğer şans eseri o dvd'yi edinmeseydim bu işe hiç girmemiş olurdum emin ol...

bu yolda sana başarılar...

not: bu arada kerem beyit grafik tabletle çizim yapıyor... sanırım en son cintiq kullanıyordu (lcd ekran üzerinden çiziyor yani)
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 10-12-2009 #7
tablet ile yaptığın ilk çalışman gayet başarılı bence...

not: bu arada kerem beyit grafik tabletle çizim yapıyor... sanırım en son cintiq kullanıyordu (lcd ekran üzerinden çiziyor yani)
Bende tebrik ediyorum ilk olmasına rağmen gayet iyi.

Naxuan ben eski hallerinde kaldım kerem beyitteMouse ile birkaç  FRP çizimi Nakitsel kazanmadığı, yiğidin harman olup mouse ile takıldığı zamanlardanMouse ile birkaç  FRP çizimi
Bu mesajdan alıntı yap

naxuan

Hiç Biri / İzmir

Alt 10-12-2009 #8
Bende tebrik ediyorum ilk olmasına rağmen gayet iyi.

Naxuan ben eski hallerinde kaldım kerem beyitteMouse ile birkaç  FRP çizimi Nakitsel kazanmadığı, yiğidin harman olup mouse ile takıldığı zamanlardanMouse ile birkaç  FRP çizimi
o yiğitler mouse ile çizim yapayım derken narin parmaklarını sakatlayınca delikli demir-- pardon grafik tablet icat olundu, mertlik bozuldu... :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap

Abdullahhate

Grafiker / İstanbul

Alt 11-12-2009 #9
Sağolun arkadaşlar,bugün başlıcam bir çalışmaya, burada söylenenleri göze alarak. Fakat benim aklıma hep aynı şey takılıyor. Çizimlerimin dış çizgisinin görünmemesi için farklı bir layerde çizicem hadi onu anladım. Ama efectleri kullanırken yada sonlamalarla vücuttaki geçişleri nasıl belirticem bunu anlayamadım.
Bu mesajdan alıntı yap

naxuan

Hiç Biri / İzmir

Alt 11-12-2009 #10
Sağolun arkadaşlar,bugün başlıcam bir çalışmaya, burada söylenenleri göze alarak. Fakat benim aklıma hep aynı şey takılıyor. Çizimlerimin dış çizgisinin görünmemesi için farklı bir layerde çizicem hadi onu anladım. Ama efectleri kullanırken yada sonlamalarla vücuttaki geçişleri nasıl belirticem bunu anlayamadım.
illüstrasyonda pek efekt kullanılmaz.. en azından ben kullanmıyorum... her şeyi brush ve burn toll vs. ile yapıyorum, bir de liquify ile düzeltmeleri...
daha önceki mesajımda dediğim gibi... çok araştırma yapmalısın...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cizim, frp