MS: Office 14 korsancıların işini bozacak

Windows - MS: Office 14 korsancıların işini bozacak Sponsorlu Bağlantılar Yazılım üreticisi Microsoft, Office paketlerinin Enterprise sürümlerinin illegal yollarla çoğaltılmasının önüne geçmek istiyor. Winfuture.de sitesinin bildirdiğine göre çıkacak olan Office 14'de "Volume Activation 2.0" tekniği kullanılacak. Bu sayede ...

Dorukhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dorukhan

Arı Üye

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yazılım üreticisi Microsoft, Office paketlerinin Enterprise sürümlerinin illegal yollarla çoğaltılmasının önüne geçmek istiyor. Winfuture.de sitesinin bildirdiğine göre çıkacak olan Office 14'de "Volume Activation 2.0" tekniği kullanılacak. Bu sayede büyük firmalarda yeni Office sürümü suistimal edilemeyecek, zira artık toplu-lisans-anahtarlarına (volume licence) da sınırlı sayıda etkinleştirme hakkı verilecek. Firma ağındaki bir sunucu ürün anahtarı yönetimini üstlenecek. Şimdiye kadar korsan kopyacılar Office 2007'nin özellikle Enterprise sürümünü kullanıyordu çünkü bu sürümler toplu-lisans anahtarı sayesinde web üzerinden etkinleştirilmeden de kullanılabiliyordu.

Geçen süre zarfında seçilmiş testçilerin Salı günü Office 14'ün alfa sürümünü elde ettikleri ortaya çıktı. İlk haberlere göre Ribbon arayüzü büro paketinin her bölgesinde kullanılıyor. Yazılımın çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi yok ama 2009 sonu veya 2010'un başında çıkması bekleniyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları