Mutfak - Devam eden modelleme

3D Studio Max - Mutfak - Devam eden modelleme ...

ahuramazda isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahuramazda(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar ;

valla o kadar güzel render'lar gönderiliyor ki siteye, bir tanede ben alayım dedim. Vakti zamanında ( 2006-7 olması lazım ) yaptığım bir işi tekrar farklı render ayarları ile almaya başladım ...

Mutfağa organik modelimi de eklemeden önce şöyle güzelce bi döşeyeyim istiyorum ...

da ... ben mutfaktan anlamam, sadece iyi yemek yerim Mutfak - Devam eden modelleme Sizce bu mutfağa başka neler eklenebilir, göze batan hatalarım nelerdir (halı vray fur olacak ) ...

yorumlarınız için teşekkürler ...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Her seferinde beğendiğim için beğenmekten sıkıldım, hata aradım buldum mutfak dolaplarıın tutacak yerleri yok, hiç olmamış Mutfak - Devam eden modelleme ...
Bu mesajdan alıntı yap
photox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

photox

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2012 #3
çok güzel olmuşş
Bu mesajdan alıntı yap

ahuramazda(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-09-2012 #4
Her seferinde beğendiğim için beğenmekten sıkıldım, hata aradım buldum mutfak dolaplarıın tutacak yerleri yok, hiç olmamış Mutfak - Devam eden modelleme ...
hehehe Mutfak - Devam eden modelleme " halıyı beğenmedim, insan bi makarna halı kor ... üstelik solda ki salon ne öyle hiç malzeme atanmamış " olarak değerlendirebilirmiyiz yorumunu Mutfak - Devam eden modelleme

çok güzel olmuşş
teşekkür ederim, sağolun ...
Bu mesajdan alıntı yap
orhanyılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orhanyılmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2012 #5
Tezgah mermer olabilirdi, ben olsam granit yapar yansıma verirdim, üst dolaptada yansıma yok gibi, pvs kaplamalı olsaydı.... Davlumbaz mat! gerçekten birazcık uzakta..

Benim gördüğüm bunlar!

(Birde bunlar sözkonusu)

model olarak sağlam! Işık ayarıda güzel,kaplamalarla birazcık oynandığında dahada kaliteli olacaktır!

Tebriik ederim....
Bu mesajdan alıntı yap

ahuramazda(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-09-2012 #6
Tezgah mermer olabilirdi, ben olsam granit yapar yansıma verirdim, üst dolaptada yansıma yok gibi, pvs kaplamalı olsaydı.... Davlumbaz mat! gerçekten birazcık uzakta..

Benim gördüğüm bunlar!

(Birde bunlar sözkonusu)

model olarak sağlam! Işık ayarıda güzel,kaplamalarla birazcık oynandığında dahada kaliteli olacaktır!

Tebriik ederim....

Bu sahneyi ticari bir faaliyette kullanmak gibi bir amacım yoktu aslında ... ilk mesajımda da belirttiğim gibi 5-6 sene önce yaptığım bir sahneyi tekrar render aldım olay bu Mutfak - Devam eden modelleme

üstelik başlıkta da yazdım devam eden bir çalışma diye, herşeyi sıfırdan ve baştan yaptığım için keyfül keder bir çalışma olacak ...

granit veya mermer olabilir tezgah neden olmasın ? tabi ki seve seve yaparım ... Farklı bir gözün, benim önemsemediğim bir detaya bakışı bile yeter çalışmanın güzel olması için ... Bu öneri için teşekkür ederim ...

üst dolapda ki yansımayı bilerek kapattım, zira çevrede yansımasını gösterecek obje yok ! karşı tarafta ki dolapların yansımasının görünmesi için ayna gibi açmam gerekir ...

ama sahne kalabalık olsaydı haklıydınız, yansıma verilmesi gerekirdi ...

davlumbaz konusuna gelince daha malzeme atamadım, çalışmamı güncellediğimde davlumbazımı beğeneceğinizi düşünüyorum ...

dolap kapakları konusunda eleştiriler haklı Mutfak - Devam eden modelleme bana söz söylemek düşmez sanırım, yapılacak en iyi şey tutacak yerlerinin eklenmesidir ...

yok yok, ışık ayarları hala istediğim gibi değil ... Profesyonel ışık ekipmanı ve fotoğraf stüdyosu gibi şartlara haizim ... Pierre Cardin gibi bir firmanın Türkiyede ki işlerini yapacak kadar iyi ekibim var, yaptığımız kataloglarda ki ışık tonunu tutturamadım hala ...

Eleştiride bulunduğunuz detaylar, çözülmesi kolay şeyler ... Beni zorlayacak olan gerçek fotoğrada yakaladığım ışık ve renk tonunu render'a yansıtmak ...

Baya uğraştıracak sanırım ... Güzel yorumunuz için teşekkür ederim ...
Bu mesajdan alıntı yap

orhanyılmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2012 #7
Onlarda kolay uğraşır yaparız birlikte (:
İyi çalışmalar dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap

ahuramazda(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-09-2012 #8
Merhabalar, ufak da olsa çalışmamı güncelledim ...

yalnız büyük bir problemim var, dolaplarda ki ahşap malzeme dokusu ne ilk mesajımda ne de şimdi ki mesajımda içime sinmedi bir türlü ...

elinde şöyle adam gibi ahşap/maun kaplama jpeg'i olan bana yardımcı olabilir mi acaba ?

Bu mesajdan alıntı yap

orhanyılmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 17-09-2012 #9
yılmaz kediyi beğendi (:
Bu mesajdan alıntı yap

orhanyılmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 17-09-2012 #10