myjet xaar 128 plus makina kullanıcılarına

Dijital makineler - myjet xaar 128 plus makina kullanıcılarına ...

digitali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

digitali

Baskıcı / Antalya

Alt 28-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

makinamızı 2 sene önce aldık çok memnunuz. iç meken kalitesinde dış meken baskı aldık. bu ralar sanırım kalibrasyon ayarların da bir oynama var net bir baskı alamıyoruz. tozlama yapıyor sanki.baskı odasındaki sıcaklık değeri 18-19 gibi nem 50-60 arasında genelde. benim sizlereden ricam ise bu makinalarla yıllarını harcayan arkadaşlardan bilgi almak.kalibrasyon ayarı nasıl olmalı yada makinanın genel ayarları nasıl olmalı yardımcı olursanız sevinirim.daha önce makinamızda boya olarak kendi boyasını kullandık (myjet) şimdi techink diye bir boya kullanmaya başladık. bu boya hakkında bilgisi olan arkadaşlardan da bilgilerini paylaşmalarını isteriz
herkese iyi çalışmalar.:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

optimumreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 28-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
makinamızı 2 sene önce aldık çok memnunuz. iç meken kalitesinde dış meken baskı aldık. bu ralar sanırım kalibrasyon ayarların da bir oynama var net bir baskı alamıyoruz. tozlama yapıyor sanki.baskı odasındaki sıcaklık değeri 18-19 gibi nem 50-60 arasında genelde. benim sizlereden ricam ise bu makinalarla yıllarını harcayan arkadaşlardan bilgi almak.kalibrasyon ayarı nasıl olmalı yada makinanın genel ayarları nasıl olmalı yardımcı olursanız sevinirim.daha önce makinamızda boya olarak kendi boyasını kullandık (myjet) şimdi techink diye bir boya kullanmaya başladık. bu boya hakkında bilgisi olan arkadaşlardan da bilgilerini paylaşmalarını isteriz
herkese iyi çalışmalar.:smile:
Bütün renklerde mi tozlan ma var? Yoksa sadece renklerde kaymamı var ?çünkü kalibrasyon bozuksa renkler birbirine oturmaz. Ama tozlanma varsa dert başkadır.
Bu mesajdan alıntı yap
byeva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byeva

Baskıcı / Antalya

Alt 28-02-2009 #3
ilginiz için teşekkür ederim.
baskıda color bar atarken sadece mavide kayma yapıyor
:sadsmile:baskıda mavi tozlanmış görünüyor özellikle yazılarda çok belli oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 28-02-2009 #4
ilginiz için teşekkür ederim.
baskıda color bar atarken sadece mavide kayma yapıyor
:sadsmile:baskıda mavi tozlanmış görünüyor özellikle yazılarda çok belli oluyor.
Cyan(Mavi) kafa tozlama yapıyorsa.
1) Oncelikle kafayı kontrol et. MAvi kafalarla, Magenta kafaları yer değiştir. Eğer değiştirdikten sonra Magenta yaparsa Kafan gitmiş demektir. Eğer yine Cyan(Mavi) kafda tozutursa bu sefer boya tankındaki ve sistemdeki hortum filtre vs. bütün boyayı boşalt ve hatda ensağlıklısı filtreyide değiştir ve hiç açılmamış bir bidondan yeni mavi boya koy. Yine yaparsa başka marka mavi boya koy.
Önce bunları denemelisin.
Bu mesajdan alıntı yap
SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Alt 01-03-2009 #5
Bunlardan sonra birde sana kafalara kaynar su bas derse basma sakın :tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 01-03-2009 #6
Bunlardan sonra birde sana kafalara kaynar su bas derse basma sakın :tongueout:
Vay kim olduğunu bile açıklayamayan arkadaşımız yorumda bulunmuş. Yakışır.
Bu mesajdan alıntı yap
meganem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meganem

Grafiker

Alt 05-03-2009 #7
optimumlu arkadaş kendince sitede robinhutculuk oynuyorsun başkalarının derdiyle uğraşacağına kendi makinalarınla uğraş 6 kafa 6 renk ibi mesala mesaj yerini bulmuştur.
Bu mesajdan alıntı yap

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 05-03-2009 #8
optimumlu arkadaş kendince sitede robinhutculuk oynuyorsun başkalarının derdiyle uğraşacağına kendi makinalarınla uğraş 6 kafa 6 renk ibi mesala mesaj yerini bulmuştur.
Bunu bana bugün üye olmuş ve kimliğini gizleyen sen mi söylüyorsun sadece gülüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
ADK3434 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADK3434

Forumdan Uzaklaştırıldı

Baskıcı / İstanbul

Alt 05-03-2009 #9
optimum reklam sizin hiç işiniz gücünüz yokmu abı buraya bir adamınızı yerleştirmişsiniz anında her tarafa yazıp anında yanıt veriyor bu nasıl bır ış ben anlamadım size yakışmıyor ayıp atıp tutuyorsunuz sadece sizin makınelermı guzel bu memlekette ben makine almadan önce sizi araştırdım makinelerinizi araştırdım konica dediğiniz makineleri 6 renk diye satıyorsunuz 4 renk kuruyorsunuz bu nasıl ticaret isterseniz burada firmaların kim olduğunuda yazarım millet şikayetçi sizden ve cihazdan siz halen atıp tutuyorsunuz bırakın bunları bu site bizim kullanıcıların , oparatörlerin , grafikerlerin , cihaz alıcak insanları yanlış yönlendirmeyim bir cihaz satılcaksınız diye bizleri zarara sokmayın sizden başka bu sitede reklam yapan yok OPTIMUM REKLAM AYIP
Bu mesajdan alıntı yap
ADK3434 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADK3434

Forumdan Uzaklaştırıldı

Baskıcı / İstanbul

Alt 05-03-2009 #10
Arkadaşlar avatar yükleyın denılen yere resmımı nasıl yuklerim bana yardım şimdiden tşk
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları