MYSql bağlantılı Flipbook

Php, Asp, Perl, Html - MYSql bağlantılı Flipbook ...

akdokur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akdokur

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 01-10-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar,

Üzerinde çalıştığım bir projede veritabanına bağlı bir flipbook oluşturuyorum. Burada şöyle bir sorunla karşılaştım. Flipbook sayfaları bir ana div içerisindeki divlerden oluşuyor. Ve ben bu div i veritabanına bağlayarak eklenen her yeni veri için yeni bir sayfa oluşturmasını istiyoorum. Sayfa içerisine de veri tabanımdaki istediğim verileri yazdırmak istiyorum. Fikri olan var mıdır acaba? Denemem aşağıdadır.

Teşekkürler MYSql bağlantılı FlipbookMYSql bağlantılı Flipbook

<div>
<!--tablodaki id ye bağlı veri çektirip sıralı göstermek gerek -->
<h1> <?php
while($sutun= mysql_fetch_array($bilgi))

{

echo $sutun["marka"] . " - ";

echo $sutun["stok_kod"] . "<br>";

}
?></h1>

</div>
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aresrisus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aresrisus

Webmaster / İstanbul

Alt 11-10-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bahsettiğin konuyu anladım ben bunun çözümünü ajax ile halletmiştim çünkü flipbook olacağından sayfayı post ederek değiştirmek hoş olmayacaktı.

Mantık olarak şunu yapmalısın sayfa açıldığında ilk sayfayı çağırırsın direk. Sonra 1-2-3 ya da ileri geri okları koyarsın bunlara tıkladığında ajax ile resim.php?sayfa=2 olarak ajaxla get edersin buradan sayfa numarası ve image ismini alırsın jscript ile divin backgroundına ya da image src sine jscript ile $("img").attr(); olarak eklersin. Zor olacaktır ama en mantıklısı bu. Bir dergi için dijital dergi kısmı geliştirmiştir bahsettiğin gibi kategorileri yazarları sayfaları tümü veritabanından alınıyor. Flipbooku bile özel olarak geliştirdik kendimiz yazdık çok zorlanmıştık.

Kolay Gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap