Mysql Sorgulama

Php, Asp, Perl, Html - Mysql Sorgulama Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar ben flash-php üyelik sistemi yapmaktayım sizden yardım isteyeceğim. İsteğim sadece php ve mysql ile ilgili. Üyelik formu doldurtuktan sonra kullanıcı adını mysql den varmı yokmu diye ...

Mysql Sorgulama
JeoleX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

JeoleX

Öğrenci (Diğer) / Manisa

Mysql Sorgulama

Alt 29-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar ben flash-php üyelik sistemi yapmaktayım sizden yardım isteyeceğim. İsteğim sadece php ve mysql ile ilgili.
Üyelik formu doldurtuktan sonra kullanıcı adını mysql den varmı yokmu diye sorgulamasını ve gerekli bilgiyi vermesini istiyorum. Bana yardımcı olurmusunuz nasıl yaparım bunu.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bitamig isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bitamig

Hiç Biri / Manisa

Alt 01-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
$sor=mysql_fetch_assoc(mysql_query("SELECT count(*) AS deger FROM tablo WHERE isim ='$isim' and sifre ='$sifre'"));
if ($sor -> deger <1){
echo "üye bulunamadı";
}
else {
echo "üye bulundu";
}
Bu mesajdan alıntı yap
JeoleX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

JeoleX

Öğrenci (Diğer) / Manisa

Alt 01-12-2008 #3
Peki bu üye bulundu yazısını nasıl yollarım flasha flashdan veri yollayabiliyorum ama almayı bılmıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
mysql, sorgulama