Nasıl bir gradient ve teknik kullanabilirim ?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Nasıl bir gradient ve teknik kullanabilirim ? ...

MukoaslaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MukoaslaN

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 19-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Photoshop konusunda çok iyiydim belli yerlerde de grafikerliğim var ancak AI çok farklı ve ikon yapımı için çok ideal ancak aklıma sorular takılıyor ve bu soruların mağlesef cevabı çok az o yüzden konu açmaya karar verdim işte sorum :

Bunu yapmaya çalıştım daha doğrusu bir benzerini yapmaya çalıştım ilk once yuvarlakları çizdim iç yuvarlağın gradient kısmını ayarladım gayet de güzel oldu ancak o dış yuvarlaktaki gradient'i bir türlü yapamadım nasıl bir şekil kullanıyorlar ve bu 3d şeklini nasıl elde etmiş ayrıca o usb çıkışı nasıl yapılır bunları merak ediyorum. belki zordan başlama diyeceksiniz ama benim için zordan başlamak en iyisi kolaya alışmaktan korkuyorum lütfen yardımcı olun Nasıl bir gradient ve teknik kullanabilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 19-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ai'de Mesh (kısa yolu) özelliğini biraz pratik ve kurcalama yolu ile çözeceğinizi düşünmekteyim.
Bu mesajdan alıntı yap

MukoaslaN

Alt 19-09-2011 #3
Bende Çözeceğime inanıyorum bu programı ve hevesliyim ve daha 1 saat olmadı programı açalı Nasıl bir gradient ve teknik kullanabilirim ? Mesh nedir tam olarak ? (Ben biraz sabırsızlanıyorm da kendi tasarımım ikonlar yapmak için Nasıl bir gradient ve teknik kullanabilirim ?)
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 19-09-2011 #4
Değerli üyelerden erhan arkadaşımızn verdiği bir dersle başlayabilirsin. Kendisi bu konuda epey bir çizdi yazdı.. Çalışmalarınıda başarılı bulurum. Yardımcı olabileceğini düşünerekten linki veriyorum. İyi çalışmalar.
Illustrator'de Mesh Tool Aracımız, Tanımı ve Kullanım Şekli
Bu mesajdan alıntı yap

MukoaslaN

Alt 20-09-2011 #5
resimleri ölmüş mağlesef Nasıl bir gradient ve teknik kullanabilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap