nasıl bir makina almam gerekli onu bilmiyorum yardım

Fotoğrafçılık - nasıl bir makina almam gerekli onu bilmiyorum yardım Sponsorlu Bağlantılar AMATÖR olarak bu işe başlamak istiyorum.sizlerinde yardımlarınıza ihtiyacım var fakat nasıl bir makina almam gerekli onu bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim.hepinize şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.bütcem en fazla ...

egecem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

egecem

Baskıcı / Ankara

Alt 26-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

AMATÖR olarak bu işe başlamak istiyorum.sizlerinde yardımlarınıza ihtiyacım var fakat nasıl bir makina almam gerekli onu bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim.hepinize şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.bütcem en fazla 450 dir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

arasyas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
AMATÖR olarak bu işe başlamak istiyorum.sizlerinde yardımlarınıza ihtiyacım var fakat nasıl bir makina almam gerekli onu bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim.hepinize şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.bütcem en fazla 450 dir.
İlk önce başlangıç için makinanın öneminin olmadığını senin fotoğrafçılıkla ilgili bilgilerinin daha önemli olduğunu kavramalısın. Çok küçük compact makinalarla harika fotoğraflar çekilebildiğini kendi gözlerimle gördüm ve biliyorum. Manuel ayarları olan (shutter, aperture, ISO, white balance) bir makina senin başlangıç için hertürlü işini görecektir. Buradaki önemli husus senin bu ayarları öğrenmen ve birbiriyle bağlantılarını çözmen. Bunun için forumlarda bir sürü detaylı anlatım mevcuttur. O fiyat aralığında alacağın nikon veya canon (daha sonra herkes gibi sende bu iki firmanın makinalarına yönlenme ihtimalin olduğu için söylüyorum) alabilirsin. Nikon d40x başlangıç için güzel bir makinadır, önerebilirim veya canon 350D.
Başarılar dilerim....
Bu mesajdan alıntı yap
nsacar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nsacar

Grafiker / Bursa

Alt 26-09-2011 #3
en fazla 450 olan bütçeye nikon d40x ya da canon 350d pek uygun olmaz tabiki.
Bu mesajdan alıntı yap

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-09-2011 #4
en fazla 450 olan bütçeye nikon d40x ya da canon 350d pek uygun olmaz tabiki.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...9489111/detay/?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...4423083/detay/?

biraz daha araştırma yaparsam d40x de bulurdum :smile:

Eğer link ekleme konusunda site kullanım koşullarını ihlal ettiysem özür dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
nsacar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nsacar

Grafiker / Bursa

Alt 27-09-2011 #5
nasıl bir makina almam gerekli onu bilmiyorum yardım ikinci el

o da güzel.
ama ben bu tür ürünlerde ikinci el almak konusunda çok cesaretli değilim. nasıl bir makina almam gerekli onu bilmiyorum yardım
Bu mesajdan alıntı yap
n_TR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

n_TR

Öğrenci (Grafik) / Bilecik

Alt 27-09-2011 #6
Kodak M575 Aldım daha bır hafta once,

ve Bunu da Zoomla cektim .

http://img225.imageshack.us/img225/6...latakulesi.jpg Belki yardımcı olur. nasıl bir makina almam gerekli onu bilmiyorum yardım

tabi Contrast gibi duzenlemelerim oldu p.s. ile.. saygılar.. nasıl bir makina almam gerekli onu bilmiyorum yardım
Bu mesajdan alıntı yap
tuncer özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuncer özkan(57)

Eğitimci / İstanbul

Alt 27-09-2011 #7
http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...9489111/detay/?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...4423083/detay/?

biraz daha araştırma yaparsam d40x de bulurdum :smile:

Eğer link ekleme konusunda site kullanım koşullarını ihlal ettiysem özür dilerim.
Verdiğiniz birinci linkteki makine, yalnızca Body.
Bu mesajdan alıntı yap

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 28-09-2011 #8
Verdiğiniz birinci linkteki makine, yalnızca Body.
Verdiğiniz linkteki makineler, yalnızca Body. Arkadaşımız, makineye objektif yerine gözlük mü takacak acaba?
T.Ö.

Verdiğim linki okuyamadığınız için bence sizin gözlük takmanız gerekiyor zira linkte aynen şu şekilde yazıyor: "cihaz gri renktir cok temizdir 18 55 lensi vardir" eğer yazılanları okuyamıyor veya anlayamıyorsanız lütfen okuyup anlayabilenlere saygınız olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
tuncer özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuncer özkan(57)

Eğitimci / İstanbul

Alt 28-09-2011 #9

Söylediğim şey, ikinci link için olacaktı. Yanlış yazmışım.

Ama ikinci linkiniz için, sizin de iyi bir gözlüğe, ayrıca dikkate, anlama kabiliyetine, benim yaptığım gibi hatasını görebilme yeteneğine ihtiyacınız var.

Lütfen ikinci linkinizi dikkatle okuyun. Bir Pardon yani deyin.
Ki, sizin de saygınızdan haberimiz olsun.
Bu mesajdan alıntı yap

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 28-09-2011 #10
Bu konu uzar durur ama sizin neden takıldığınızı anlamadım! Neticesinde yardım istemiş bir arkadaşa öneri sundum ve rastgele iki tane ilan örnek gönderdim. Eğer birazda olsa fiyatlar ve ekipmanlarla ilgili bilginiz varsa yaklaşık bu fiyatlara bu ekipmanları alabileceğimizi biliyor olmanız gerekir. Siz ilanın birinde body demesine neden takılıyorsunuz ki! Neticesinde bulunabilecek bin makina bu. Yani niye yanlış yönlendiriyorsunuz der gibi gönderidiğim örneklere "olurmu kardeşim bu fiyata alamaz" gibi bir yorum getiriyorsunuz ve tabiki sizin gözlükmü taksın gibi bir yorum getirmenize karşılık bende öyle yazdım. Burada pardonluk bir durum ne sizin için ne benim için yoktur. İsteklere ve yardımlara uzak yorumlar getirmek ne size nede başkasına bir kazanç sağlar. Yorumlarınızı arkadaşın isteğine göre yaparsanız daha faydalı olacaktır, saygılar sunar iyi forumlar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları