Nasıl Vektörel Karakter Yapılır

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Nasıl Vektörel Karakter Yapılır Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar naasıl vektörel çizim yaılır bilyormusunuz ? :angel:...

kreytas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kreytas

Webmaster / Mersin

Dosya18

Alt 02-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar naasıl vektörel çizim yaılır bilyormusunuz ? :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafikayli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikayli(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
freehand program bilginiz nedir?.. mesela hangi objeyi vektörel cziceksin... biraz daha konuyu acarsan yardımcı olabiliriz..
Bu mesajdan alıntı yap

kreytas

Webmaster / Mersin

Alt 02-10-2012 #3
Hocam Mesala Bir Çocuk Çizimi İllustrator ile Freehand Programı Hakkında Bilgim İse Yok Nasıl Vektörel Karakter Yapılır
Bu mesajdan alıntı yap

grafikayli(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-10-2012 #4
bilgin yoksa vektörel çizimde çok zorluk çekersin.. illüstratörde resmi vektörele çevirmek diye aratırsan googlede sana çok faydası olur aşamaları izleyerek daha kolay yapabilirsin... simdiden kolay gelsin Nasıl Vektörel Karakter Yapılır
Bu mesajdan alıntı yap

kreytas

Webmaster / Mersin

Alt 02-10-2012 #5
Saolun Hocamda İşte Mesala Pencil tool ile çiziyolar Nasıl Vektörel Karakter Yapılır ama önerinizi dikkate alacağım Nasıl Vektörel Karakter Yapılır
Bu mesajdan alıntı yap

grafikayli(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-10-2012 #6
pencil tool ile çiziliyo ama pratikde gerekiyo Nasıl Vektörel Karakter Yapılır ama dene bol bol sende vektörel çizim yapıcaksın inanıyorum ben sana Nasıl Vektörel Karakter Yapılır
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 02-10-2012 #7
Arkadaşlar naasıl vektörel çizim yaılır bilyormusunuz ? :angel:
Vektörel çizimler, vektörel tabanlı grafik programlarında yapılır. Misal en bilinenler arasında freehand, coreldraw, illustrator vb..

Pixel tabanlı programlarıda kullanarak vektörel olmayan pixel tanalı görseller veya iconlar yaratmanız mümkün.

Sıfırdan çizimler, genel olarak program hakimiyetinize bakan, yaratıcılığınıza kalmış çalışmalardır.

Şablon kullanarak, üzerinden çizimlerde pen tool, brush ve pencil toollardan faydalanabilirsiniz.

Gerçekçi uygulamalar için vektöreller de mesh uygulamalarına bakabilirsiniz.

Dijital çizimlerde, vektörel üzerine boyama, mesh..photoshopta brush ile çizerek gerek kaplama gerek boyama, veya 3D programlara vektöreli import edip üzerine gerçekçi kaplama veya doku işleyebilirsiniz.

Konu çok geniş olduğu için aslına bakarsanız bir görsel ekleyerek ''bunun gibi '' demeniz konuya cevap alabilmeniz açısından daha hassas bir nokta olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

kreytas

Webmaster / Mersin

Alt 02-10-2012 #8
Teşekkür Ederim Nasıl Vektörel Karakter Yapılır Bunun Gibi http://e1210.hizliresim.com/12/2/dl9lw.jpg Bunun Gibi Hocam Ve http://e1210.hizliresim.com/12/2/dl9mp.jpg Bide bunun gibi hocam
Bu mesajdan alıntı yap

kreytas

Webmaster / Mersin

Saolun Hocam

Alt 04-10-2012 #9
pencil tool ile çiziliyo ama pratikde gerekiyo Nasıl Vektörel Karakter Yapılır ama dene bol bol sende vektörel çizim yapıcaksın inanıyorum ben sana Nasıl Vektörel Karakter Yapılır
Saolun Hocam Bitane Yaptım Ama Beğenicekmisin Nasıl Vektörel Karakter Yapılır http://d1210.hizliresim.com/12/4/dn26g.png
Bu mesajdan alıntı yap

grafikayli(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-10-2012 #10
ilk deneyim için gayet başarılı buldum biraz daha pratik yaparsan elini alıştırmış olur ve daha orjinal ve profesyonel çizimler yapmış olursun Nasıl Vektörel Karakter Yapılır
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları