Nasıl Yapılıcak Bilen Varsa Yardım Lütfen!

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Nasıl Yapılıcak Bilen Varsa Yardım Lütfen! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Çok Güzel Bir Icon Çalışması Yöntemi Var Bunun Photoshop'tan Yapıldığını Öğrendim Ama Emin Değilim Aşağıdaki Örnek Gibi Bir Resim Çalışmasının Nasıl Yapılacağını Anlatabilir Misiniz?[/SIZE Çalışmadan Önce Çalışmadan ...

Ninjaemos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ninjaemos

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Dosya23

Alt 06-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Çok Güzel Bir Icon Çalışması Yöntemi Var Bunun Photoshop'tan Yapıldığını Öğrendim Ama Emin Değilim Aşağıdaki Örnek Gibi Bir Resim Çalışmasının Nasıl Yapılacağını Anlatabilir Misiniz?[/SIZE

Çalışmadan Önce
Çalışmadan Sonra

:crying:Yukardaki Çalışmayı Nasıl Yapabilirim? :crying:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hllyyc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hllyyc

Sanat Yn. / Gaziantep

Alt 06-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Böyle ikonlar mı tasarlamak istiyorsun ? yoksa websitseindemi kullanmayı soruyosun ? Web sitesi ise konu yanlış yerde. Ama tasarım ise doğru yerdesin.. Öncelikle istediğin bir piktogramı al yukardaki ilk ev gibi...rengiyle vs. istediğin gibi oyna..Daha sonra altındaki gibi olmasını istiyorsan aynı piktogram evi al ve photoshopta genelde sağ alt tarafta bulunan layer panelinden 2. evin layer katmanına çift tıkla ya da üzerine sağ tuşa tıkla Blending Optionsu seç..Açılan pencerede sol taraftaki menüde Son sırada "Stroke" var.Tıkla Sağ taraftaki panel değişecektir.Stroke panelinden ayarları aynen şöyle yap : Size: 3px, Color : Beyaz...Daha sonra yine soldaki menüde ilk sırada Drop Shadow yazıyor. Tıkla.Sağ panel değişecek ve drop shadow ekranı gelecektir ordaki ayarları şöyle yap : Blend Mode : Multiply, Opacity : %75, Angle : 90, Use Global Light seçili olsun, Distance : 0px, Spread : 0px, ve size : 10 px yap Bu iki ayarı oranlayarak kafana göre düzenleyebilirsin. Kolay Gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
apparent isimli Üye şimdilik offline konumundadır

apparent

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 06-08-2010 #3
blending options sekmesinden stroke değer veriyorsun 2 yada 3 px. daha sonrada drop shadow sekmesinden kenarlığın bir kaç ton koyusundan gölge birakiyorsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Ninjaemos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ninjaemos

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 06-08-2010 #4
Böyle İconlarlar Tasarlamak İstiyorudum Yardımcı Oldunuz Teşekürler Arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap