İndesign baskı için fotoğraflar sorun çıkartır mı?

InDesign - İndesign baskı için fotoğraflar sorun çıkartır mı? Sponsorlu Bağlantılar Marhaba arkadaşlar İndesign programına yeni basladım.. bi yıllık hazırladım..fakat fotoğraflar baskıya giderken sorun çıkartır mı bilmiyorm.freehand deki gibi kllanlan fotolarn aynı klasörde mi olması gerekiyor yoksa program otomatik ...

aynur.ry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aynur.ry(26)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 22-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Marhaba arkadaşlar
İndesign programına yeni basladım.. bi yıllık hazırladım..fakat fotoğraflar baskıya giderken sorun çıkartır mı bilmiyorm.freehand deki gibi kllanlan fotolarn aynı klasörde mi olması gerekiyor yoksa program otomatik embed yapıyor mu anlayamadım..araştırmak için pek vaktim kalmadı açıkçası o yüzden burdan yardımlarınızı beklıyorm ..ilgilenen herkese tesekkür ederm smdıden...

İşi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Marhaba arkadaşlar
İndesign programına yeni basladım.. bi yıllık hazırladım..fakat fotoğraflar baskıya giderken sorun çıkartır mı bilmiyorm.freehand deki gibi kllanlan fotolarn aynı klasörde mi olması gerekiyor yoksa program otomatik embed yapıyor mu anlayamadım..araştırmak için pek vaktim kalmadı açıkçası o yüzden burdan yardımlarınızı beklıyorm ..ilgilenen herkese tesekkür ederm smdıden...

İşi çalışmalar...
otomatik embed yapmıyor. İndesging de linkli çalışır. İşi matbaaya "idd" dosyası olarak gönderecekseniz file menusunun içinde package (alt+shift+ctrl+p) diye bir satır var ona tıklarsanız gerekli ayarlar ile tüm dökümanınızı paket yapar ( font ve resimlerle birlikte ) Eğer Pdf yaparsanız dökümanı buna hiç gerek kalmaz..
Bu mesajdan alıntı yap
aynur.ry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aynur.ry(26)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 01-11-2011 #3
Çok teşekkür ederim..Biraz arastırınca bende package seçeneğını öğrendim..İyi çalısmalar
Bu mesajdan alıntı yap