İndesign ile dergi tasarım farkı nedir?

InDesign - İndesign ile dergi tasarım farkı nedir? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba. Bir dergi çıkarmayı düşünüyorum, illustrator ve photoshop bilgim iyidir. Ama indesign hakkında çok bilgi sahibi değilim. Dergiyi indesign ile yaparsam ne farkeder illustrator ya da photoshop ...

Kermejın isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kermejın

Grafiker / Bursa

Alt 24-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba. Bir dergi çıkarmayı düşünüyorum, illustrator ve photoshop bilgim iyidir. Ama indesign hakkında çok bilgi sahibi değilim. Dergiyi indesign ile yaparsam ne farkeder illustrator ya da photoshop ile yaparsam ne farkeder ? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gokhanyaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokhanyaka

Grafiker / İstanbul

Alt 24-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eğer yapacağın iş çok fazla yazı içermiyorsa indesign sana bir kolaylık sağlamaz. Ama sağdan soldan yani word'den falan yazılar alıp copy-paste yapman gerekiyorsa, yazım üzerinde çok klas denetimleri var. Türkçe tireleme de var. Zaten Kitap dizgisi türünden bir işse indesign'ı tek geçerim.
Bir de çok sayfalı işlerde illustratorü nasıl kullanacaksın onu düşünmen lazım. Bence çok sayfalıysa iş yine indesign'da yap derim. Sayfalarrın yeriyle rahat oynarsın. Yazı denetimi var renk denetimi var. Taşmaları falan otomatik denetliyor. RGB yada düşük pixelli resim varsa uyarıyor. Sayfalara yerleşim yaptıktan sonra hazır presetlardan pdf yapmak kalıyor geriye sadece.
Bu mesajdan alıntı yap
paintmaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

paintmaker(33)

Eğitimci / Adana

Alt 24-10-2011 #3
Eğer yapacağın iş çok fazla yazı içermiyorsa indesign sana bir kolaylık sağlamaz. Ama sağdan soldan yani word'den falan yazılar alıp copy-paste yapman gerekiyorsa, yazım üzerinde çok klas denetimleri var. Türkçe tireleme de var. Zaten Kitap dizgisi türünden bir işse indesign'ı tek geçerim.
Bir de çok sayfalı işlerde illustratorü nasıl kullanacaksın onu düşünmen lazım. Bence çok sayfalıysa iş yine indesign'da yap derim. Sayfalarrın yeriyle rahat oynarsın. Yazı denetimi var renk denetimi var. Taşmaları falan otomatik denetliyor. RGB yada düşük pixelli resim varsa uyarıyor. Sayfalara yerleşim yaptıktan sonra hazır presetlardan pdf yapmak kalıyor geriye sadece.
benim de bir sorum olacaktı. aynen arkadaşın dediği gibi photoshop ve illustrator bilgim çok iyi ancak indesing da eh. bir dergi görevi verilecek bana. indesingde mi daha rahat yaparım yoksa illustratorde mi? bana bir yol gösterir misin arkadaşım?avantajlar dezavantajlar biraz bahseder misin?dergi sayfa sayısı tahminen 34-35. yazı da baya oluyor. arkadaşların yazıları ben de toplanacak ben tasarlayıp yerleştireceğim. bana yardımcı olur musunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

fark

Alt 31-10-2011 #4
İluustratör grafik tasarım, indesign sayfa tasarımı için kullanılır. Aradaki en büyük fark ZAMAN..yoksa dergiyi paint'te bile yaparsın. Paintte 1 senede, indesng'de 1 günde..
Bu mesajdan alıntı yap
paintmaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

paintmaker(33)

Eğitimci / Adana

Alt 02-11-2011 #5
İluustratör grafik tasarım, indesign sayfa tasarımı için kullanılır. Aradaki en büyük fark ZAMAN..yoksa dergiyi paint'te bile yaparsın. Paintte 1 senede, indesng'de 1 günde..
çok teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap