İndesign paragraf sorunu

InDesign - İndesign paragraf sorunu ...

İndesign paragraf sorunu
Funlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Funlu

Hiç Biri / İstanbul

İndesign paragraf sorunu

Alt 21-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar bir test kitabı için soruların resimdeki gibi görünmesini istiyorum. Fakat paragraf ayarlarından bu sonucu bir türlü alamadım. Bir çözümü varmıdır acaba?

İndesign paragraf sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Type>Bulleted & Numbered List menüsünden yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Funlu

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2011 #3
Söylediğin yerden yapiyorum ama söylediğimle alakası yok. Senin söylediğini yapınca otomatik olarak 1-2-3-4-5 diye alt alta sıralıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #4
Söylediğin yerden yapiyorum ama söylediğimle alakası yok. Senin söylediğini yapınca otomatik olarak 1-2-3-4-5 diye alt alta sıralıyor.
Siz entere basmadığınız sürece yapmaz. Yazıyı normal metin alanının içinde yazmaya devam edin göreceksiniz sadece ilk maddeyi yazmaya devam eder. Entere bastığınız an otomatik olarak 2. madde olarak algılar ve bu sefer bu şekilde devam eder (sizin örneğe göre burada apply number seçeneğini seçmeniz gerekiyor)
Bu mesajdan alıntı yap

Funlu

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2011 #5
Siz entere basmadığınız sürece yapmaz. Yazıyı normal metin alanının içinde yazmaya devam edin göreceksiniz sadece ilk maddeyi yazmaya devam eder. Entere bastığınız an otomatik olarak 2. madde olarak algılar ve bu sefer bu şekilde devam eder (sizin örneğe göre burada apply number seçeneğini seçmeniz gerekiyor)
Kardeşim öncelikle ilgin için teşekkür ederim Enter e basmadığın sürece devam eder diyorsun ama ordaki şıkları yazmak için enter i kullanmam gerekiyor İndesign paragraf sorunu En son aldığım sonuç resimdeki gibi 2-3-4-5 numaralarının orda olmamaası gerekiyor İndesign paragraf sorunu Yardımını bekliyorum :S

İndesign paragraf sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #6
Kardeşim öncelikle ilgin için teşekkür ederim Enter e basmadığın sürece devam eder diyorsun ama ordaki şıkları yazmak için enter i kullanmam gerekiyor İndesign paragraf sorunu En son aldığım sonuç resimdeki gibi 2-3-4-5 numaralarının orda olmamaası gerekiyor İndesign paragraf sorunu Yardımını bekliyorum :S
Şöyle yapmanız lazım. Önce bir tab hizası belirleyin sonra size başta önerdiğim işlemi yapın, metnin içine yazmaya direk tab tuşuna basarak başlayın ve bunu her entere bastığınızda tekrar edin. Enterli satırların başında yine numaralar olacaktır bunları kaldırmak içinde istemediğiniz numaraların olduğu satırları seçip "Bulleted & Numbered List" menüsünden "Remove Number" seçeneğini seçin. Aşağıdaki resimlerde biraz daha açıklamaya çalıştım.

İndesign paragraf sorunu

Uploaded with ImageShack.us

İndesign paragraf sorunu

İndesign paragraf sorunu

Bu mesajdan alıntı yap

Funlu

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2011 #7
Teşekkür ederim kardeşim ilgi ve alakan için başka bi şekilde hallettim sorunu saolasın :angel:
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #8
Teşekkür ederim kardeşim ilgi ve alakan için başka bi şekilde hallettim sorunu saolasın :angel:
Paylaşsan keşke nasıl hallettin?
Bu mesajdan alıntı yap

Funlu

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2011 #9
yabancı bir sitede gördüm ve ordaki yolu izledim. Paragraf stilleri ile çözülüyor herşey İndesign paragraf sorunu

İndesign paragraf sorunu

İndesign paragraf sorunu

İndesign paragraf sorunu

İndesign paragraf sorunu

İndesign paragraf sorunu

İndesign paragraf sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
gavan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gavan

Grafiker / Ankara

Alt 28-12-2011 #10
Olmadı... Bir yeni bölüm açın... Belki indesing kitabınızın dizgisini size hazırlar verir...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları