İndesign Taşma Payı Hakkında

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - İndesign Taşma Payı Hakkında ...

gobrasoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gobrasoft

Öğrenci (Grafik) / Trabzon

Alt 30-05-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Beyler öncelikle s.a İndesign da bir albüm çalışması hazırlıyorum. Benim sorum ise taşma payları hakkında. Yüzyüze sayfalar şeklinde çalısıyorum. Fakat şöyle bir sorun var her taraftan 3mm tasma payı vermeye kaltığımda atatürk resmini koyduğum sayfa pdf çıktısı aldığımda sağ taraftan sol sayfaya taşmış şekilde gözüküyor. yane sağdaki sayfa i,çeriği soldaki sayfaya taşıyor. Acaba bu şekilde olması normalmi. Yoksa Sol taraftan taşma payı vermem gereksizmi sayfanın ortası olduğu için. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gobrasoft

Alt 30-05-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

Kırmızı çizgiler taşma paylarını gösteriyor sanırım. Bu şekilde soldan taşma payı verilmemiş bir çalışma sıkıntı çıkarırmı.
Bu mesajdan alıntı yap
Berlaquettin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Berlaquettin

Grafiker / İstanbul

Alt 30-05-2016 #3
Selamlar,

Eger booklet tarzinda baski yapacak isen facing pages secenegini sectigin icin ikili sayfalari yanyana calisirsin, baski PDF'i aldiginda o bolumler yan sayfalara tasar ama baskida sorun olmaz bu durum. Sen verdigin tasmayi (en az 3 mm ortalama 4-5 mm) herzaman doldur o zaman sorun olmaz.

Iyi gunler
Bu mesajdan alıntı yap

gobrasoft

Alt 30-05-2016 #4
Cevap için çok teşekkür ederim. Yane ben 4 taraftan da sağ sol alt üst ortalama 4-5 mm boşluk verip resimleri o kısımlara uyguladığımda baskı pdf inde sağdaki sayfadaki resim soldaki sayfada da gözükünce sorun olmuyor.

Çünki resmin tasırma payı kadar olan kısmı diğer pdf sayfasına geçince bi an sorun var ddim.
Tekrar teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 30-05-2016 #5
Cevap için çok teşekkür ederim. Yane ben 4 taraftan da sağ sol alt üst ortalama 4-5 mm boşluk verip resimleri o kısımlara uyguladığımda baskı pdf inde sağdaki sayfadaki resim soldaki sayfada da gözükünce sorun olmuyor.

Çünki resmin tasırma payı kadar olan kısmı diğer pdf sayfasına geçince bi an sorun var ddim.
Tekrar teşekkür ederim.
Sorun olmaz ama illa iç kısma denk gelen yerlerde taşma payı olmasın derseniz sayfa ayarlarından inside olan bölümün taşmalarını sıfır olarak ayarlayın ya da pdf üretirken MArks&Bleed kısmından Bleed ayarlarını yine inside bölümünü sıfır yaparak pdf'inizi üretin
Bu mesajdan alıntı yap

gobrasoft

Alt 30-05-2016 #6
Sorun olmaz ama illa iç kısma denk gelen yerlerde taşma payı olmasın derseniz sayfa ayarlarından inside olan bölümün taşmalarını sıfır olarak ayarlayın ya da pdf üretirken MArks&Bleed kısmından Bleed ayarlarını yine inside bölümünü sıfır yaparak pdf'inizi üretin
Eyvallah çok çok saolun üstadım.
Bu mesajdan alıntı yap