Ne kadar bilgi sahibisiniz.!!!

Graficafe - Ne kadar bilgi sahibisiniz.!!! Sponsorlu Bağlantılar Ne kadar benimle hem fikirsiniz bilemiyorum ama sizlerle paylaşmak istedim. Okumayan, okuduğunda ise basit sözcüklerin ne anlatmak istediğini algılama yetisinde olmayan, en basit anlatımıyla konuşmayı bilmeden, kavramadan olmadan ...

ayyuce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayyuce(40)

Eğitimci / İstanbul

Alt 21-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ne kadar benimle hem fikirsiniz bilemiyorum ama sizlerle paylaşmak istedim.

Okumayan, okuduğunda ise basit sözcüklerin ne anlatmak istediğini algılama yetisinde olmayan, en basit anlatımıyla konuşmayı bilmeden, kavramadan olmadan konuşmayı ve bu doğrultuda yazmayı çok seven mahalle sohbetleri türünde bir yazım dili kullanan, çabuk sinirlenen, bilinçsiz olarak kabarttığı siniriyle yazdıklarına bir süre sonra sahip çıkamayan, öğrenimsizliği yüzüne vurulduğunda ise ağzına geleni yazmayı kendisine marifet sanan insanların genel düzeyde bir bilgi birikimini bile hafife almalarının geleneksel bir yaklaşım olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

Bu yalnız Türk insanına özgü bir durum değildir. Dünyanın bir çok ülkesinde
bizim şu an yaşadığımız sorunların benzerleri an ve an yaşanmaktadır. Önemli olan
ve temel bakış açısı oluşturan tek şey bilgisiz olan kişinin işini bilgili olan kişiye bırakmasıdır. Ukala olmak, bilmişlik taslamak veya buna benzer davranışlar içerisinde olmak deyim yerinde ise " Hem kel hem de fodul olma " nın temel göstergesidir. Bu da ne yazık ki bizim toplumumuzu oluşturan bir çok unsurun temel davranış biçimi olmuştur.

_Bilgisiz işveren olur mu..? Evet olur.
_Bilgisiz müşteri olur mu..? Evet olur.
_Bilgisiz tasarımcı olur mu..? Evet olur.

İnsan yaşamı her tür bilgiyi edinmek anlamında çok kısadır. Kısa olan bu yaşama her tür bilgiyi sığdırabilmek için sanıyorum 3-5 kez daha yaşamak gerekir. Bu tür bir şeyin mümkün olamayacağı kesin olduğuna göre yapılması gereken en doğru hareket uzmanlaşmanın gerçekleştirilmesidir. Bir çok konuda bölük pörçük ve eksik bilgi sahibi olmak yerine birkaç konuda bilginin uzmanı olmak bana göre çok daha önemlidir.

Her konuda bilgi sahibi olduğunu ve bu bilginin insanlığı yönlendireceğini söyleyen kişi ise PALAVRACIDIR.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 21-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ne kadar benimle hem fikirsiniz bilemiyorum ama sizlerle paylaşmak istedim.

Okumayan, okuduğunda ise basit sözcüklerin ne anlatmak istediğini algılama yetisinde olmayan, en basit anlatımıyla konuşmayı bilmeden, kavramadan olmadan konuşmayı ve bu doğrultuda yazmayı çok seven mahalle sohbetleri türünde bir yazım dili kullanan, çabuk sinirlenen, bilinçsiz olarak kabarttığı siniriyle yazdıklarına bir süre sonra sahip çıkamayan, öğrenimsizliği yüzüne vurulduğunda ise ağzına geleni yazmayı kendisine marifet sanan insanların genel düzeyde bir bilgi birikimini bile hafife almalarının geleneksel bir yaklaşım olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

Bu yalnız Türk insanına özgü bir durum değildir. Dünyanın bir çok ülkesinde
bizim şu an yaşadığımız sorunların benzerleri an ve an yaşanmaktadır. Önemli olan
ve temel bakış açısı oluşturan tek şey bilgisiz olan kişinin işini bilgili olan kişiye bırakmasıdır. Ukala olmak, bilmişlik taslamak veya buna benzer davranışlar içerisinde olmak deyim yerinde ise " Hem kel hem de fodul olma " nın temel göstergesidir. Bu da ne yazık ki bizim toplumumuzu oluşturan bir çok unsurun temel davranış biçimi olmuştur.

_Bilgisiz işveren olur mu..? Evet olur.
_Bilgisiz müşteri olur mu..? Evet olur.
_Bilgisiz tasarımcı olur mu..? Evet olur.

İnsan yaşamı her tür bilgiyi edinmek anlamında çok kısadır. Kısa olan bu yaşama her tür bilgiyi sığdırabilmek için sanıyorum 3-5 kez daha yaşamak gerekir. Bu tür bir şeyin mümkün olamayacağı kesin olduğuna göre yapılması gereken en doğru hareket uzmanlaşmanın gerçekleştirilmesidir. Bir çok konuda bölük pörçük ve eksik bilgi sahibi olmak yerine birkaç konuda bilginin uzmanı olmak bana göre çok daha önemlidir.

Her konuda bilgi sahibi olduğunu ve bu bilginin insanlığı yönlendireceğini söyleyen kişi ise PALAVRACIDIR.
Bu konuda birilerine birşeyler anlatmak istemekte, bilgi sahibi olmayı gerektirmiyormu:P O halde? Ne kadar bilgi sahibisiniz.!!!
Bu mesajdan alıntı yap

ayyuce(40)

Eğitimci / İstanbul

Alt 21-10-2009 #3
Bu konuda birilerine birşeyler anlatmak istemekte, bilgi sahibi olmayı gerektirmiyormu:P O halde? Ne kadar bilgi sahibisiniz.!!!
EVET O HALDE'nin devamını da getirirseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
parantez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 21-10-2009 #4
güzel bir tesbit. teşekkür ederim paylaşım için..
devamında bir çok şey yazılabilecek kadar önemli ve güncel bir konu.
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Cevap

Alt 21-10-2009 #5
Bende bu işin okulunu falan okumadım,
ortaokul 1 i okuyup tastiknamemi aldım,
hiç bir sertifikam da yok.
İnanınki enbaştan yaşamak ve kuralına göre oynamak çok isterdim.
Düşük maaşlara birçok iş yerlerinde çalıştım, neden ? belgem yoktu.
Bilgimde o kadar iyi değil gerçi bu işte elimden geldiğince değerli illegal programlarla kendime bişeyler katmaya çalışıyorum.
Ben de gördüğüm bilgisiz müşterilerden, grafikerlerden, patronlardan çok çektim,
ama yılmıyorum.
Bende olan ne varsa onlara dağıtıyorum insanlıksa insanlık, bilgiyse bilgi, sevgiyse, sevgi ama hep olumlu pozitif olanları eksik gördüklerimi paylaşıyorum.
Bildiklerimi Bende başkalarından öğrendim öğrenebildiğim kadar.
İnanınki bu dünyanın yer altında tünel kazıp kömür çıkaran ölümle burun buruna yaşayan enzor yerlerde de olsam bu dünya yaşamaya değer, lütfen böyle şeylerle bozmayın moralinizi...
Tüm kendinden bezmiş grafiker kardeşlerime sesleniyorum (SİZ ÇOK DEĞERLİSİNİZ)
Sadece bunu öz benliğinize dönüp bakarak görebilirsiniz.
(Hayat bizim sihir alanımız, bizler değneksiz perileriz)
Bu mesajdan alıntı yap

ayyuce(40)

Eğitimci / İstanbul

Alt 21-10-2009 #6
güzel bir tesbit. teşekkür ederim paylaşım için..
devamında bir çok şey yazılabilecek kadar önemli ve güncel bir konu.
Ben teşekkür ediyorum.
Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap

ayyuce(40)

Eğitimci / İstanbul

Alt 21-10-2009 #7
Bende bu işin okulunu falan okumadım,
ortaokul 1 i okuyup tastiknamemi aldım,
hiç bir sertifikam da yok.
İnanınki enbaştan yaşamak ve kuralına göre oynamak çok isterdim.
Düşük maaşlara birçok iş yerlerinde çalıştım, neden ? belgem yoktu.
Bilgimde o kadar iyi değil gerçi bu işte elimden geldiğince değerli illegal programlarla kendime bişeyler katmaya çalışıyorum.
Ben de gördüğüm bilgisiz müşterilerden, grafikerlerden, patronlardan çok çektim,
ama yılmıyorum.
Bende olan ne varsa onlara dağıtıyorum insanlıksa insanlık, bilgiyse bilgi, sevgiyse, sevgi ama hep olumlu pozitif olanları eksik gördüklerimi paylaşıyorum.
Bildiklerimi Bende başkalarından öğrendim öğrenebildiğim kadar.
İnanınki bu dünyanın yer altında tünel kazıp kömür çıkaran ölümle burun buruna yaşayan enzor yerlerde de olsam bu dünya yaşamaya değer, lütfen böyle şeylerle bozmayın moralinizi...
Tüm kendinden bezmiş grafiker kardeşlerime sesleniyorum (SİZ ÇOK DEĞERLİSİNİZ)
Sadece bunu öz benliğinize dönüp bakarak görebilirsiniz.
(Hayat bizim sihir alanımız, bizler değneksiz perileriz)
Bu işin okulunu okuyanı da gördük.Önemli olan kişini kendisini yetiştirmesi ama en önemlisi işe ve kişiye saygı.
Desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.
Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2009 #8
Neredeyse bu gibi konuları her ay görüyoruz ve giderek çoğalıyor.
Bu beni üzüyor bazen yazıyorum, destek amaçlı
lütfen bu parçayı dinleyin bu konuya girenler.

moral olsun size Ne kadar bilgi sahibisiniz.!!!
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2009 #9
Başarılı bir tespit.
Bu mesajdan alıntı yap

ayyuce(40)

Eğitimci / İstanbul

Alt 21-10-2009 #10
başarılı bir tespit.

anlayana sivri sinek saz
anlamayana davul zurna az...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları