Ne Sanırdınız

Graficafe - Ne Sanırdınız ...

Ne Sanırdınız
delyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delyy

Grafiker / Konya

Ne Sanırdınız

Alt 04-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Cocuklugumuzda yanıldıgımız cok masum varsayımlarımız olmuştur elbet

bunları paylaşalım

örnegin ben: andımızı okurken

yurdumu milletimi özümden çok sevmektir' bölümünü üzümden çok sevmektir sanırdım, kafa patlatırdım işin mantığına.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 04-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bende pınar aylinin bir şarkısı vardı,
yine öpmeli yine dokunmalı deliler gibi diyormuş
bende yine öp beni yine dokun banı (öp beni diyor ya dokun bana demesi gerekir diye mantık yürütüyordum) deliler gibi anlıyordum, Ne Sanırdınız
dediğin gibi bende çok kafa patlattım mantığa Ne Sanırdınız
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 05-01-2008 #3
okumayı yeni sökmüştüm. annem bana "Heidi" kitabını almıştı.
herkesin "heydi" diye okuduğu kitabı ben niye "heidi" diye okuyordum?
aman allahım okumayı sökememiş miydim???
bu sırrımı uzun süre sakladım...
uzun süre kitabın kapağına bakıp heceleme çalışmaları yaptım..

taa ki bir gün 5. sınıflardan bi çocuk,
"söyle bakalım burada ne yazıyor" dedi.
mahçup mahçup "heydi" dedim.
o da bana " bilemedin kiii bilemedin kiiii heidi yazıyor" dediğinde
derin bir oh çekmiştim.

işte o gün bugündür bu sırrımı ilk sizlerle paylaşıyorum. :rolleyes:
Bu mesajdan alıntı yap
B12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

B12

Hiç Biri

Alt 05-01-2008 #4
okumayı yeni sökmüştüm. annem bana "Heidi" kitabını almıştı.
herkesin "heydi" diye okuduğu kitabı ben niye "heidi" diye okuyordum?
aman allahım okumayı sökememiş miydim???
bu sırrımı uzun süre sakladım...
uzun süre kitabın kapağına bakıp heceleme çalışmaları yaptım..

taa ki bir gün 5. sınıflardan bi çocuk,
"söyle bakalım burada ne yazıyor" dedi.
mahçup mahçup "heydi" dedim.
o da bana " bilemedin kiii bilemedin kiiii heidi yazıyor" dediğinde
derin bir oh çekmiştim.

işte o gün bugündür bu sırrımı ilk sizlerle paylaşıyorum. :rolleyes:
cidden iyimiş..

bende daha ilk okula başlamadığım yıllar yaş 5 yada 6 o civarlarda annem öğretmen okula onun sınıfına gittim annemle birlikte okul tam gün

sabah bütün öğrenciler günaydın diyor
öğleyin dünaydın diyor
akşam yakşanlar diyor..

ama öğle vakti dünü niye karıştırıyor yada bu yakşanlar kim? daha önceleri hiç dikkat etmemişim demekki o gün kafama takıldı en sonunda anneme sorup öğrenmiştim Ne Sanırdınız

bu arada annemi ve izmiri özlemişim sanki ya gözümde canlandı da..

neyse ben bi sigara arası vereyim Ne Sanırdınız
Bu mesajdan alıntı yap
delyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delyy

Grafiker / Konya

Alt 05-01-2008 #5
ampulü icad eden Edison u ben bizim sinema oyuncusu Ediz Hun sanardım cok diyil birkac sene ötesine kadar Ne Sanırdınız
Bu mesajdan alıntı yap
grafikersin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikersin

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 05-01-2008 #6
Anakara'da ''Elmadağ'' diye bir dağ var, çocukluğum tam o dağın karşısına düşen çankaya nın yıldız semtinin sancak mahallesinde (bunu belki eski mahallemden tanıdıklar çıkabilir diye belirtiyorum) geçti... ben o dağın arkasının dünyanın sonu olduğunu ve orda yanan bir ateş ve çevresinde Yüzüklerin Efendisindeki ''canavarlar'' gibi (o zamanlar kafamda canlandırdığım canavarları yüzüklerin efendisini ilk izlediğimde şok olmuştum, çünkü aynıydılar) canavarlar olduğunu düşünür ve muhakkak oraya gitmem geretiğini söylerdim... ve gittim, o dağın arkasında benim köyüm varmış evet bala ilçesinin çatalören köyü. Ne SanırdınızNe SanırdınızNe Sanırdınız
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-01-2008 #7
sigaraya yeni baslamistim.ortaokulada yeni baslamistim her sabah sigara alirken 1.975 di ustune sakiz veriyodu.bozuk yok diyerek.bende bi keresinde param cikismadigi icin 1.950+sakiz verdim oda gulerek kabul etti.ben bana sakiz satmaya calisiyo sandim yillarca.sonra universiteden sonra biraktigimda markete geldim ve adam sakizlarim ise yaramis dedi.Ben zaten sen az sigara ic diye veriyodum dedi.Yillarca bana sakiz satiyo diye kizmistim
Bu mesajdan alıntı yap
GraphiClubeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GraphiClubeR

Grafiker / Kütahya

Alt 07-05-2008 #8
Ne Sanırdınız anıtka 1,anıtka 2 sanıyodum eskiden Ne Sanırdınız bı resım yapmıstım.anıtka 1 yazdım resme.hoca anıtkabiri ayır olmamıs dedi.ben yenıden yaptım resmı(resım de anıtkabırın resmı sadece)anıt ka1 yazdım goturdum.hoca gene olmamıs dedı.yenıden yaptım resmı.anıtka bir yazdım goturdum .hoca tamam bu kez olmus dedı resmımı sergıye cıkardı:S anıtkabirin yazıldıgını ogrendım(yanı kendımce ogrendım.haala anıtka bir die bılıyorm)sonra anıtka 2 nın nerde oldugunu merak etmeye basladım.sonra hıc unutmuyorum gene bı resım dersınde (artık bı ust sınıf mı baska bı donem mı onu bılmıyorum)hoca Atatürk konulu resim yapın demisti.ben de bu sefer dogdugu yerı yaptım(GÛya Selanik)sonra kapıya da anıtka iki yazdım.sonra resmı hocaya gosterıcektım.dedım belkı yanlıs yapmısımdır.hocaya soruyım once.hocam dedım normalde Atatürk'ün doğduğu yer anıtkabir olması gerekmıyo mu.hoca once guldu.sonra nıye dedi.ben de yeni bi bulus yaptım ya oole heycanlanmıstım.yahu dedim.nie öldüğü yer anıtkabir oluyo da dogduğu yer anıtka 2 oluyo dedim.Ne Sanırdınız hoca travma gecirdi heralde cok sinirlenmisti.bana vurdu mu bılmıyorum ama ates puskurdu sınıfa da bana da.:S

bi tane kedımız vardı.bı gun kedımle oynuyodum.o da hevesli ben oyunu bıraktıgımda hemen pesımden gelıyo.neyse bı gun boyle canımız cıkarcasına oynuyoruz.bırden bıre kedı durdu.ama o ânı hıc unutmuyorum.bana oyle ters ters baktı kı kedının yuzune bakamadım o an.sonra kedı gıttı.ben şok oldum.sonra kedılerın aslında hep ınsanları anlayabıldıgını fılan sanıyodum.kıyamette kedıler cok buyuk olucak ınsanlardan ıntıkam alıcak dıe sanıyodum.Ne Sanırdınız

------------------------------------------------------------------------

babanemden cok sey ogrendım.nazım hep babaneme gecerdi.bazen bıraz sımarıyodum heralde.babanemlerın evının catısı tahtadandı.babanemım cıleden cıktıgı anlarda bana hep sey derdi''bak Allah seni görüyo tahtalaan arasından bakyo sana bak bak surda''filan diye gosterıyodu bı deNe Sanırdınız ben de safım tabı bı de cocugum.yiyodumNe Sanırdınız karanlık ya tahtaların arası.goremıyodum.hep Allah ordan bıze bakıyomus sanıyodum.bi de babanem bana namaz kıldırırdı.ben bıraz nazlanırdım.ama hep namaz kıldırdıktan sonra biseyler almıs olurdu.yanı bıseyler alır kosede bi oda var oraya koyardı.bı de bana derdı kı namaz kıldın ya Allah yukardan attı onu derdiNe Sanırdınız ben de hep oyle sanırdım.camıye gıdınce Allah nie hediye atmıyooo derdim.o da baska cocuklaa gapıyo sen gormuyon derdiNe Sanırdınız
Bu mesajdan alıntı yap
noveli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

noveli

Grafiker / Kocaeli

Alt 07-05-2008 #9
bende babamla beni 1. sınıfa kayıt ettirmeye gitmiştik nasıl dikkatle incelemişsem kaydı yapan kişiyi. bi süre sonra okula gitmekten sıkılmışve babama ben daha gitmicem demişim babamfda sildirelim seni ozaman demiş bede çocuk aklı işte dolma kalemle yazdılar silkinmezki demişim... okuldan kaydını aldıranlar için hep nasıl dolma kalemi sildiler diye düşünürdüm...
Bu mesajdan alıntı yap
korhanya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanya

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 07-05-2008 #10
peygamberimizin ismini bir başkasında duyunca hayretler içinde kalmıştım.
sanmıştım ki başkasının ismi muhammed olamaz.

demek uzun süre muhammed isimli biriyle tanışmak nasip olmamış.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
sanrdnz

Kapat
Şifremi Unuttum?