ne yapmalıyım_?

Baskı - ne yapmalıyım_? ...

ne yapmalıyım_?
grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

ne yapmalıyım_?

Alt 20-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkdaşlar ben 1 yıllık bi grafikerim iş yerimde ve etraftan aldığım tepkilere göre işimde iyim ve iyiye doru ilerliyorum çünkü çok çaba gösteriyor ve çalışıyorum.bir çok programı iyi biliyorum özellikle ps corel frehand ve hala çalışıyorum çalıştığım sektör açık hava reklamcılık yalnız yaklaşık 3 hafta sonra iyi bi maatbada işe başlıcam garfiker olarak sizce çok zorluk çekermiyim yapmam gereken neler şimdiden nelere çalışmalıyım ve maatbadaki terimler asit vs. bunları şimdiden öğrenmelimiyim benim için çok önemlimi? ....hepinize şimdiden çok teşekürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 20-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hayırlısı olsun, yeni işinde başarılar dilerim.
Benim tavsiyem Baskı Öncesi konularımıza bir göz atman, orada baskı öncesi ile ilgili birçok soru ve bu sorulara verilen cevapları ayrıca üyelerimiz tarafından hazırlanmış birçok ders bulacaksın.
İlk etapta o konularla edineceğin teorik bilgilerle daha sonra da matbaanda yaşayacağın pratik bilgilerini birleştirtirebilirsin.

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2008 #3
teşekürler

Hayırlısı olsun, yeni işinde başarılar dilerim.
Benim tavsiyem Baskı Öncesi konularımıza bir göz atman, orada baskı öncesi ile ilgili birçok soru ve bu sorulara verilen cevapları ayrıca üyelerimiz tarafından hazırlanmış birçok ders bulacaksın.
İlk etapta o konularla edineceğin teorik bilgilerle daha sonra da matbaanda yaşayacağın pratik bilgilerini birleştirtirebilirsin.

Saygılarımla
çok teşekürler zaman ayırıp yardımcı olduğun için
Bu mesajdan alıntı yap
sLyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sLyman(28)

Grafiker / Mersin

Alt 21-11-2008 #4
matbaaya geciceksen baskı ustalarının dilinden anlaman gerek yoksa yıldızların barışmaz bu forumda aradığın herşey mevcut
Bu mesajdan alıntı yap
ussamx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ussamx

Matbaacı / İzmir

Alt 21-11-2008 #5
Hayırlı olsun ama umarım matbaaya geçiş yaptığın için pişman olmazsın ne yapmalıyım_? matbaa işi açık hava reklamcılığıyla benzer taraflara sahip olsada farklılık göstertigi birçok yanıda mevcut..

Oturup hazırlanmana gerek yok ama kağıt ölçüleri traş ve taşma payları montaj gibi konulara bir göz atsan iyi olur derim özelliklede işi film veya CTP ye göndermeden tecrübeli bir grafikere veya ustaya göstermende fayda var..
Bu mesajdan alıntı yap
bay-jjj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bay-jjj

Matbaacı / Tekirdağ

Alt 22-09-2009 #6
matbaada grafikerlik arkadaşımın dediği giibi matbaacının dilinden anlama gerekir.
ilk anlarda bence üretimdde bulunmanda fayad var ustaya sor bizden kaynaklanan ne gibi sorunlarla karşılaşıosunuz neler yapmam gerekli die
örneğin siyah zemin ve içinde sarı bir yazı var bunu baskıya almak için bi siyah bi sarı klbın olmalı siyah basılacak ce sarını geleceği yerler oyuk olacak ve bu boş yerler de sarı basılacak bunda sıfıra sıfır veremezsn matbaacıların bi terimidir sarı yazıya şiirme vereceksin yani misal sarı yazın 20 punto ise bunu 22 yapacaksın siyah zaten arta kalan ksıımları kapatıcaktır tabi bu her işte gecerli değil bu senin pratik zeka na kalmış bişi ne yapmalıyım_? aynısını mavi zeminli işte yaparsan taşırdıgın yerle yeşil olur örneğin ne yapmalıyım_?
bu tarz konular olacak bunları da ustalardan öğrenirsin
başarılar
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
yapmaliyim, yapmalıyım

Kapat
Şifremi Unuttum?