Ne yapmam gerekli?

Temel Tasarım İlkeleri - Ne yapmam gerekli? Sponsorlu Bağlantılar ben Güzel sanatlar lisesi resim bölümüne gidiyorum ve bu sene son senem ben grafiker olmayı düşünüyorum ama çalışmam için nereden başlamam lazım hangi programları kullanmam lazım ... bende ...

Ne yapmam gerekli?
RslCLK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RslCLK

Öğrenci (Grafik) / Rize

Dosya23

Ne yapmam gerekli?

Alt 18-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ben Güzel sanatlar lisesi resim bölümüne gidiyorum ve bu sene son senem ben grafiker olmayı düşünüyorum ama çalışmam için nereden başlamam lazım hangi programları kullanmam lazım ... bende şuanda Photoshop,InDesing,Freehand ve CorelDraw11 programları var bunların hangisi yararlı yada başka program varmı yardımcı olabilirmisiniz :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 18-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kesinlikle photoshop temelin olmalı vectorel olarak bir program seçmeli ve bunun üzerinde yoğunlaşman daha iyi olur yani corel yada illustrator gibi bir vectorel seçebilirsin.İndesign quark gibi yazılımlar daha çok dergi katalog gazete için tabi bu tarz dökümanlar yapmak istiyorsan bunları kullanabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

RslCLK

Öğrenci (Grafik) / Rize

Alt 18-11-2012 #3
photoshopta profesyonel olmasamda baya biliyorum ben bunun yanında logo vs tasarımlar için program araştırıyordum bilgi verdiğiniz için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 18-11-2012 #4
Logolar corel, illustrator gibi programlarda vectorel olarak hazırlanır ve birçoğu eps yada pdf formatlarında yayınlanmaktadır.
Bu mesajdan alıntı yap

RslCLK

Öğrenci (Grafik) / Rize

Alt 18-11-2012 #5
tmm sağolun bu programlar hakkında bu sitede dersler mevcut galiba onlara bakarım
Bu mesajdan alıntı yap
CMFERADOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 18-11-2012 #6
Eğer ilerde parlak bir geleceğin olsun istiyorsan daha şimdiden Cinema 4D, Nuke, Houdini, Maya, After Effects gibi bir program öğrenmeye bak, Python dilini öğren... Photoshop tasarım işlerinin temeli, hangi programı kulllanırsan kullan eninde sonunda Photoshop'ta bir şeyler yapman gerekebiliyor. Logo tasarımını falan artık az çok herkes yapıyor, daha iyi olabileceğin, daha iyi şeyler yapabileceğin alanlara yönel. Ve ne olur bir programa saplanıp kalma, her program hakkında az çok bilgin olsun.
Bu mesajdan alıntı yap