Neden Çantacı Tabiri?

Kantin - Neden Çantacı Tabiri? Sponsorlu Bağlantılar bayadır siteyi geziyorum bende bir grafikerim ve sitede en cok rastladığım şeylerden biri çantacı diye piyasada adlandırdığımız matbaa ve reklam işleri toplayan iş yeri olmayan insanlar hep dışlanmış ...

Neden Çantacı Tabiri?
By_Desıng_Omer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By_Desıng_Omer(33)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Neden Çantacı Tabiri?

Alt 28-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bayadır siteyi geziyorum bende bir grafikerim ve sitede en cok rastladığım şeylerden biri çantacı diye piyasada adlandırdığımız matbaa ve reklam işleri toplayan iş yeri olmayan insanlar hep dışlanmış neden o insan değil mi ? onun ekmeğe ihtiyacı yokmu ? biz insanızda onlar değil mi ? tamam diyelim onlar bu işten değil diyelim peki siz grafiker arkadaşlarım ne iş yapıyorsunuz? hiç çantacı ekmeği yemediniz mi? sizin çepinize çantacı diye adlandırdığımız dışlanmış insanların parası girmedimi? bazı şeyleri yaparken veya yorumlarken dikkat edilmesi lazım bence sonucta hepimiz onların parasını yiyoruz en azından bir çoğumuz belkide bazılarımız onlar olmadan aç kalacak ne olacak çantaçı milleti getirio ohhh ben yerimden gel keyfim gel... olmaz böyle arkadaşlar haksızsam haksızsın diyin ama onlarda insan onlarında bir mesleği var eğerki onların ekmeğini yiyorsak namertlik değilde şükran duyalım bence.

hepinize teşekkür ederim saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 28-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Biraz ince bir konu olmuş Ömer. Çantacı diye adlandırmış biri sonra böle süregelmiş. Belki söylerken kaba bir tabir "çantacı" ama ben eminim kimse aşağılamak adına söylemez. Tabir kaba olsada çantacı denmiş.

Mesela mücellitlere( ciltleme, harman vs yapan kişi) ortacı derler herişi yapar mücellithanede şimdi ortacı dedik diye alıncaklarmı yada küçümsemişmi olucaz HAYIR ...
Yineliyorum kimse çantacıları küçümsemezNeden Çantacı Tabiri? Haksızmıyım. Çantacı işi alır grafiker dizer ikisi de ekmek yer...
Bu mesajdan alıntı yap
uguraydogar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uguraydogar

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2008 #3
Neden Çantacı biliyormusun çünkü eline çanta alıp ben matbaacıyım diye kendilerini tanıttıkları için isimleri çantacı kaldı Karaköy'de şahit olduğum bir konu dükkan sahipleri çantacı ve matbaacılar giremez diye yazı asmışlardı. Bunun sen ne kadar ağır bir tabir olduğunu anlayabiliyormusun sen matbaacı olsan alınmazmısın resmen dilenci konumuna getirmişler birşeyleri bilerek konuşun kimsenin ekmeğine söz söyleyen veya aşağılayan yoktur sadece düşürülen konumu bil...
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 28-02-2008 #4
çantacı... piyasada yaygın olarka kullanılan bu tabirin hiç bir aşağılayıcı tarafı olduğuna inanmıyorm.. yukarda arkadaşıızında belirttiği gibi bu piyasada herkes bu çantacılara iş yapıyor.. fakat bir de şu açıdan bakalım işyeri sahiplerinin mesela 50 ytl ye yapacağı işi
çantacı 30 ytl ye rahat yapıyor .. nedenmi çünkü onun vergisi yok çünkü onun kirası yok çünkü onun ssk sı bağkuru yok çünkü onun eleman maaş derdi yok çünkü onun elektrik su parası yok çünkü onun makine borcu yok çünkü onun hiç bir maliyeti yok ne koparırsam kardır zihniyeti... sonra müşteri size geldiğinde " ya olurmu geçen bana bir adam geldi şu fiyata yaptı sen çok para istiyosun " diyor bu hepimizin başına gelmiştir...

saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap

By_Desıng_Omer(33)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 29-02-2008 #5
ben forumlarda rastladığım yazışmalardan bir parça aktardım sizlere evt belki dilenci durumuna düşürülmüş olabilir yalnız renkli bir kartvizit çalışması ekliyorsun direk yorum şu bu bir tasarım değildir bu antacı işidir. teknolojidir bu kardeşim teknoloji geliştikce nasıl güçsüz kalanlr ölüyorsa bu sektörde böyle eğerki forumlarda yazılanları dikkatlice okursanız benim ne demek istediğimiz sizlerde cok iyi anlıyacaksınız
Bu mesajdan alıntı yap
nuray110 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nuray110

Grafiker / İstanbul

Alt 29-02-2008 #6
Plotter arkadasımın da belirttiği gibi çantacı adıyla piyasada dolaşan bu arkadaşlar piyasanın altında iş yapıyorlar ve buda piyasanın bir nevi dengesizleşmesine neden oluyor. Geçen yıl çalıştığım matbaada şöyle bi olay olmuştu; sürekli müşterimiz olan bir firmaya elinde çantasıyla bir bey bizim bastığımız işlere verdiğimiz fiyatın neredeyse yarısı ve kesinlikle işin hakkı olmayan bir fiyat vermiş. Ve neredeyse 1 yıllık müşterimizi bu yüzden kaybedecektik. Çünkü karşı taraf bu kadar az fiyat alınca haklı olarak kazıklandığını düşünüyor...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 29-02-2008 #7
ben forumlarda rastladığım yazışmalardan bir parça aktardım sizlere evt belki dilenci durumuna düşürülmüş olabilir yalnız renkli bir kartvizit çalışması ekliyorsun direk yorum şu bu bir tasarım değildir bu antacı işidir. teknolojidir bu kardeşim teknoloji geliştikce nasıl güçsüz kalanlr ölüyorsa bu sektörde böyle eğerki forumlarda yazılanları dikkatlice okursanız benim ne demek istediğimiz sizlerde cok iyi anlıyacaksınız
Eğer çantacı dediğiniz kişi iyi bir iş çıkartabiliyorsa bunun ismine freelancer deniyor. Yok eğer tasarım ve grafik namına hiç bir durum söz konusu değil ise çantacı demek bence en doğru isimlendirmedir. Bu sizin bahsettiğiniz bu tasarım adına hiç bir emek ve yetenek sergilenmemişse bunun tasarım olmadığı sadece gelişi güzel bir kaç objenin üst üste yada yan yana konularak hazırlanmış olduğu işlerde kullanılan tabirdir.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

By_Desıng_Omer(33)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 29-02-2008 #8
Eğer çantacı dediğiniz kişi iyi bir iş çıkartabiliyorsa bunun ismine freelancer deniyor. Yok eğer tasarım ve grafik namına hiç bir durum söz konusu değil ise çantacı demek bence en doğru isimlendirmedir. Bu sizin bahsettiğiniz bu tasarım adına hiç bir emek ve yetenek sergilenmemişse bunun tasarım olmadığı sadece gelişi güzel bir kaç objenin üst üste yada yan yana konularak hazırlanmış olduğu işlerde kullanılan tabirdir.

o zamn şöyle bi yorum yapalım bir tarafta bakkal bir tarafta süper market veya boşverin bir tarafta tek renkli makinası olan bir matbaacı ve bir taftada milyarlarca yatırım yapam matbaacı biri kalıbı 10 ytl ye atıyor biri 25 ytl ye peki bu fiyat kırmak değilmidir rekabet kanunu diye bir şey var ve çantacı iyi bir iş çokartamaz çantacının çalıştığı grafiker çıkarır bide bizim meslek yönünden bakalım işe birimiz dizginin tasarımını 10 ytl ye nirimiz 15 birimiz 25 ytl ye yapıyoruz ama hepimizin bildiği bişiy var bu iş daha cok eder fiyat olarak ama neden fiyat kırıyoruz? fiyat yönünden bakmak gerekirse bunlarıda göz önünde bulundurmamız lazım bir çoğumuz frelance olarak çalışıyoruz evlerimizde peki iş yeri açıp emek veren maddi güç harcayan grafik ajanslarına ne demeli onlarda frelance grafikerlere böylemi davranmalı? yorum sizlerin
Bu mesajdan alıntı yap
uguraydogar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uguraydogar

Grafiker / İstanbul

Alt 05-03-2008 #9
Konu fazla budaklanmış ve alakasız bir yere gelmiş...
Bu mesajdan alıntı yap
fatihkurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihkurt

Baskıcı / İzmir

Alt 07-03-2008 #10
Neden mi çantacı, bu benim şahsi görüşüm size şöyle açıklayayım çantacıların hiçbir masrafı yok (vergi, bağkur, ssk, kira, maaş gibi) adamlar bir çanta içine ofset makinesinden tutun aklınıza sığabilecek herşeyi sığdırıyorlar ve birçoğu müşterilerinden aldıkları tüm parayı nedense kar sayıyorlar yani piyasa yaptırdıkları işlerin parasını bile ödemiyorlar bence bu insanların biran önce piyasadan silinmesi lazım bu nasıl olur bilmiyorum fakat benim görüşüm kimse çantacılara iş yapmazsa zamanı geldiğinde bu insanlar kendi istekleri ile piyasadan çekilirler yanlız kafama takılan tekşey benim iş yerim var ben vergimi veriyorum o zaman benim gibi olanlar onlara göre ne?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
neden, antac, tabiri