Neden grafiker oldunuz?

Anketler - Neden grafiker oldunuz? ...

Cevapla
Neden grafiker oldunuz?
eylo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eylo

Forumdan Uzaklaştırıldı

Standart
Alt 30-06-2008 #71
Sponsorlu Bağlantılar

yetenekliymişim ben nabiimm..:P
Bu mesajdan alıntı yap
mr.circassian isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mr.circassian

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 02-08-2008 #72
                             Sponsorlu Bağlantılar
formula 1 in logosunu değiştirmek için
Bu mesajdan alıntı yap
Countryman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 06-08-2008 #73
Psikoloğumun bana yaptığı testler sonucu, onun tavsiyesi üzerine oldum!
Bu mesajdan alıntı yap
Alleyezonme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alleyezonme(32)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 10-08-2008 #74
İlkokuldan beri sınıfta herkesin karikatürünü yapıp kafa geçerdim durmadan resim çizerdim. Liseye gelince grafik bölümünü tercih ettim sonra sürekli bi yerlerde grafiker olarak çalışmaya başladım ve lisenin son dönemlerinde logo amblem üzerinde çok durdum. Universitede de marmara gsf grafik okumak istedim ama olmadı bende matbaa bölümüne geçerek işin biraz daha teknik kısmını öğrendim. Yaptıgın işte kendini yansitabilmenin vermiş oldugu haz süper bi duygu belkide bu yüzden grafiker oldum
Bu mesajdan alıntı yap
grafi_x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi_x

Grafiker / Kahramanmaraş

Standart
Alt 10-08-2008 #75
Benim büyüklerim Bilgisayar Klavyesini Kağıt üzerine çizerek anlatırlardı bize, o çizilenlerden anlamaya başlıyorken birden önümde bir bilgisayar klavyesi gördüm, kısa adı ile AA olan bir animasyon programıydı O programın açılmış adını halen bilmiyorum. O zamanlarda MS Dos. işletim sisteminden ms dos ms windows işletim sistemine yeni geçilmişti 3.1 sürümünü kullandığımı hatırlıyorum. pek öğrenim hayatım olmaduğu söylenemez, defterlerime karakalem yada pilot kalem ile tasarlardım, o anda kafama esen herhangi bir şeyi. Bulunduğum her ortamda pratik çözüm üretebilen yanım dikkat çekmiştir,bununla ilgili askerlik anılarım bile var Neden grafiker oldunuz? taktir etmek bu kadarmı zor. Taktir Yaratıcı'nındır
Özetlersek Arkadaşlar Hayatımı kazanmak için grafiker oldum.
Bu mesajdan alıntı yap
gülsenn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gülsenn

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 13-08-2008 #76
ben grafikerliğin ne olduğunu bilmeden attılar beni kursun kapısından içeri Neden grafiker oldunuz?neye uğradığımı şaşırmıştım pc desen yok garip bi mause la belgelerimi falan arıyordum kim akıl edebilrki bütün programların dock denilen sütünda toplanıp allta olduğunu cahillik işte Neden grafiker oldunuz?Neden grafiker oldunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
tasagraf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tasagraf

Eğitimci / Ankara

Standart
Alt 15-08-2008 #77
e bir işin fabrikası olmak lezzetli bir şey tabiki Neden grafiker oldunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
korsanturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korsanturk

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 16-10-2008 #78
Diğer grafikerlere kızdım ondan dolayı grafiker oldum . Grafik işlerini dışarıda yaptırıyorduk bir türlü işi düzgün yapmayı beceremiyorlardı . Yaptıkları işin filmini aldıktan sonra kesip tekrar montaj etmem gerekiyordu , basit bir hesabı bile yapamıyorlardı (İnsan bi derecenin çizimini yapamazmı yaa biraz değişik ama bütün ölçüleri verilmiş bir derece) , artist tavırları vardı ki en sevmediğim şeydir . Bende yaklaşık 9 sene önce aldığım bilgisayarla grafik işlerini inatla yapmaya çalıştım hatta bu yüzden baş ağrısı burun kanaması falan oldu ama sonunda başarılı olduğumu düşünüyorum ama yanlış anlaşılmasın öğrenecek şeylerim muhakkak var . Kendi atölyemi işletiyorum . İlkokuldan beri serigrafi işi ile ilgileniyorum . Yani serigrafi mesleğindede ustayım şu anda ağırlığı grafikerliğe verdim ama yoğunluk olduğunda baskı işlerinide yapıyorum . 28 yaşındayım . Aynı zamanda jeodezi ve fotogrametri mühendisiyim ( Harita ve kadastro mühendisi ) işler yoğun olduğu zaman hep okulda derslerde uyurdum ki gündüz işe akşam okula giderdim ama uyumama rağmen derslerim iyiydi . Boş zamanlarımda programcılıkla uğraşmayı severim ama bu konuda ki bilgim yüzeysel . Şimdide web sitesi yapmayı düşünüyorum ( kendi işyerimiz için ). Bir arkadaş demişki grafikerlik bilim adamlığından zor bende ona diyeyim ki bilim adamlığını boşver gel seni bir altyapı şantiyesine götüreyim de harita mühendisliği yap Neden grafiker oldunuz? hangisinin zor olduğuna ondan sonra karar ver ( ben 5 ay yaptım biliyorum Neden grafiker oldunuz? ) . Konuyu nereden nereye getirmişim kusura bakmayın arkadaşlar kendimi tanıtmak gibi olmuş . İstanbuldayım diyeyimde bari tam olsun .

Grafikerliğe başlayacak arkadaşlara tavsiyem hizmet verdiğiiniz basım şekli neyse onu iyi öğrenin zira o zaman hatasız yada daha az hatalı bir ürün çıkar ortaya .

Önceki mesajımda

" Bir arkadaş demişki grafikerlik bilim adamlığından zor bende ona diyeyim ki bilim adamlığını boşver gel seni bir altyapı şantiyesine götüreyim de harita mühendisliği yap hangisinin zor olduğuna ondan sonra karar ver ( ben 5 ay yaptım biliyorum ) "
yazmıştım . Yanlış anlaşılmamaya mahal vermek açısından bir açıklama getirmek istedim. Bazı kişilere beden ağırlıklı yapılan işler zor gelebilir meslek olarak harita mühendisliği de bunlardan biridir . Grafikerlik beden işi açısından daha hafif bunu belirtmek istedim yoksa biri kolay öteki zor gibi bir kıyaslama yapmak hem niyetimde değil hemde haddime değil . Saygılarımla .
Bu mesajdan alıntı yap
shapevorks isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shapevorks

Webmaster / Trabzon

Standart
Alt 17-11-2008 #79
bu işi kendi çabamla öğrenmeye çalışıyorum. arkadaşlarım bana hep şunu diyor sen türkiyede ilklere gireceksin. 1 yıllık olmama rağmen çok büyük referanslarım var.hep kendi işimi yapmak istedim burcumun özelliğindendir belki ama el sanatım çok iyidir övünmek gibi olmasın. bence bu işte en önemli şey tasarımın göze yansıması ve içindeki küçük detaylar. (herkes kuaför salonu açabilir ama herkes kuaför olamaz). 5 yıllık bir tasarımcı bir restauranta menü beğendiremiyorsa onun eli bu işe yatkın değilmiş ve yanlış iş tercihi yapmış demektir.
Bu mesajdan alıntı yap
aylineren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aylineren

Grafiker / Bursa

Standart
Alt 19-11-2008 #80
başka bir seçeneğim yoktu matbaamıza grafiker lazımdı başlarda öğrenmem cok zor oldu ama becerdim
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
grafiker, grafiker anket neden, neden, oldunuz

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Neden? Spectra Neden? Seiko Neden? Konica Quatas Dijital makineler 91 28-08-2013 08:39:07
Neden MAC? doganza Donanım Rehberi 15 10-10-2011 12:59:20
Grafiker olmaktan pisman oldunuz mu *GrAfIkEr* Diğerleri 17 28-12-2008 21:45:48

Kapat
Şifremi Unuttum?