Nereden başlamalı?

3D Studio Max - Nereden başlamalı? Sponsorlu Bağlantılar 3B grafiğe nereden başlamalı? Kaynak bol olduğu için Autodesk programlarını kullanmayı düşünüyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. Animasyon konusunda da çalışmak istiyorum ama hangi program ne işe yarar tam ...

Nereden başlamalı?
Lupinal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lupinal

Webmaster / Ankara

Nereden başlamalı?

Alt 06-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

3B grafiğe nereden başlamalı?

Kaynak bol olduğu için Autodesk programlarını kullanmayı düşünüyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. Animasyon konusunda da çalışmak istiyorum ama hangi program ne işe yarar tam bilmiyorum.

Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bobmarley1910 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bobmarley1910

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
3B grafiğe nereden başlamalı?

Kaynak bol olduğu için Autodesk programlarını kullanmayı düşünüyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. Animasyon konusunda da çalışmak istiyorum ama hangi program ne işe yarar tam bilmiyorum.

Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
3d Studio max topici altında konu açtığına göre demekki 3d max e eğilimin var..
3d s max de animasyonlar hazırlayabilirsin..Temele inmek için de kitap yada internet üzerinden dökümanları indirip okumaya başlayabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
Lupinal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lupinal

Webmaster / Ankara

Alt 06-05-2011 #3
3d Studio max topici altında konu açtığına göre demekki 3d max e eğilimin var..
3d s max de animasyonlar hazırlayabilirsin..Temele inmek için de kitap yada internet üzerinden dökümanları indirip okumaya başlayabilirsin..
3D Max altında açtım çünkü en bilinen 3D animasyon programı sanırım bu. Ancak 3D animasyon için Maya da var aralarındaki fark nedir?

Nette bir çok ders anlatımı olduğunu da biliyorum o yüzden o konuyu fazla düşünmüyorum.

Benim merak ettiğim bu Autodesk programlarının hangisi ne işe yarıyor, aralarındaki fark nedir?

Mesela bir logo çalışması için ne kullanılmalı? Yada karakter tasarımı için hangisini kullanmalıyım? Mimari tasarım için hangisi? ve tabi bu sorularımı NEDENleri ile yanıtlarsanız daha da sevinirim. Tabi bunlar dışında da programlar var.

Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
bobmarley1910 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bobmarley1910

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-05-2011 #4
3D Max altında açtım çünkü en bilinen 3D animasyon programı sanırım bu. Ancak 3D animasyon için Maya da var aralarındaki fark nedir?

Nette bir çok ders anlatımı olduğunu da biliyorum o yüzden o konuyu fazla düşünmüyorum.

Benim merak ettiğim bu Autodesk programlarının hangisi ne işe yarıyor, aralarındaki fark nedir?

Mesela bir logo çalışması için ne kullanılmalı? Yada karakter tasarımı için hangisini kullanmalıyım? Mimari tasarım için hangisi? ve tabi bu sorularımı NEDENleri ile yanıtlarsanız daha da sevinirim. Tabi bunlar dışında da programlar var.

Şimdiden teşekkürler.
Karakter çizimlerin de genelde Maya kullanılıyor ( gördüğüm kadarıyla ),mimari proje ve tasarımlar da AutoCad,3DS Max en çok ilgiyi gören programlar...
Logo çalışmaların da (yine burda gördüğüm kadarıyla) corel de hazırlanıp 3d max de kaplamaları ve görsel sunumlarları yapılıyor...

Yani kısaca sana önereceğim program 3d max,yolun sonu bu program da bitiyor...
Bu mesajdan alıntı yap