Nero'nun Sırları

Yazılım Rehberi - Nero'nun Sırları ...

Cevapla
Nero'nun Sırları
sonermy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sonermy

Öğrenci (Diğer) / Kırşehir

Alt 24-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Nero' nun Gizli Kalmış Özellikleri

Nero'yu daha etkin kullanabilmeniz için programın gizli kalmış sırlarını açıklıyoruz!

Nero'nun Sırları

Cd ve DVD yakma söz konusu olduğunda Nero kuşkusuz kendi sınıfı içindeki en iyi programdır. Geçen yıllarlara beraber Nero, içerdiği geniş yelpazeli uygulamalar ve özellikler ile sadece CD yazan bir programdan çok daha öte bir hale geldi.

Artık Blu-ray ve HD-DVD standartlarını destekleyen, ses ve görüntü dosyalarını işleyebilen, hatta ev veya işyerinizde tüm çoklu ortam dosyalarınızı yönetebileceğiniz bir program haline gelen Nero'ya, belki de sadece bir DVD yazıcı demenin sonu geldi.

Bununla beraber pek çok sebepten ötürü yakma işlemi doğru olarak sonuçlanmayabilir ve CD veya DVD okunmaz hale gelebilir. Bu durum markalı iyi bir medya kullandığınızda dahi gerçekleşebilir. Program kurulumundan sonra yapılacak bazı ayarlar ile Nero pek çok problemden arındırılabilir.

Ultra DMA modunu etkinleştirin

Nero'nun Sırları
Eğer Ultra DMA modu etkinleştirilmemiş ise sisteminiz çok daha yavaş olan PIO modunu kullanacaktır. Bu mod yeni nesil DVD-yazıcıların hızını destekleyemeyecek kadar yavaştır. Bu da yakma işleminde sıklıkla problemlere, yakma işleminin yarım kalmasına sebep olur.

Aygıt Yöneticisini açın, IDE ATA/ATAPI denetleyiciler sekmesini açın. Birincil IDE Kanalı'na çift tıklayın. Gelişmiş ayarlar bölümüne geçin ve hem Aygıt 0 hemde Aygıt 1 için Geçerli Aktarım Modu'nu DMA Kullanabiliyorsa olarak seçin ve TAMAM tuşuna tıklayın. Aynı işlemi İkincil IDE Kanalı içinde tekrarlayın.Kullandığınız boş medyayı tanımlayın

Nero'nun Sırları

Sıklıkla satın aldığınız ürünün kutusunda yazılı olan hızı ile gerçek hızı farklıdır. Nero ile boş CD veya DVD lerinizin karakteristik özelliklerini öğrenebilirsiniz. Boş bir DVD yi sürücüye yerleştirin ve 'Tools | Nero CD/DVD Speed' penceresini açın ve Boş DVD'nin takılı olduğu sürücüyü seçin. Disk Info bölümünde MID olarak adlandırılmış bir kayıt bulacaksınız. Bu üreticiye ait bir tanımlama numarasıdır. Eğer bu değer sıfırlardan oluşuyor ise bu üretim hatasına işaret eder ve Nero takılan medyayı tanımlayamadığı için hızı tespit edemez ve yakma işlemini düşük hızda gerçekleştirir. Bu yöntemle, aldığınız medyaları kontrol ederek sorunlu olanlardan artık uzak durun.Ses CD'lerinden kusursuz kopya

Nero'nun Sırları
Nero CD/DVD Speed ile Nero'nun Ses CD'lerinizi sabit diske hata olmadan ne derecede etkin bir şekilde kopyalayabileceğini de öğrenebilirsiniz. Bir Ses CD'sini sürücüye taktıktan sonra 'Run Test' e gidin ve 'DAE Quality' i seçin. Bu değer Test sonrasında 0 ile 10 arasında bir puan alacaktır. 10 en iyi anlamına gelmektedir. Eğer Test sonucu yüksek bir rakam çıkarsa Nero'yu ses CD'lerinizi sabit diskinize kopyalarken gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Yüksek görüntü kalitesi için gizli kalmış ayarlar

Nero'nun Sırları
Video kalitesi derecesini belirlemek için Registry'de gizli bazı ayarlar bulunmaktadır.

'Run | regedit' ile Registry editörünü çalıştırın. 'HKEY_CURRENT_USER | Software | Ahead | RecodePreferences' klasörünü seçin. Burada 'CompressMode' kayıdına '0' ile '3' arasında değer girilebilmektedir. Bu değeri 'Maximum sharpness' için 0, 'Maximum smoothness' için 3 yapın. Eğer elinizde eski filmler varsa bu değeri 3 yapın.

Ekstra Kapasite
CD/DVD üreticileri boş medyaların sonunda mutlaka fazladan bir alan bırakırlar. Bu alanın büyüklüğü üreticiye göre değişmekle birlikte çoğunluk zaman bu kapasiteyi de kullanmak mümkündür. Bu alanı da kullanmaya "overburn" adı verilir. Ancak bu şekilde kullanımın bazı riskleri de mevcuttur. En kötü ihtimal CD/DVD yazıcınızın zarar görmesi ve kullanılamaz hale gelmesidir. Bu yüzden "Cd-DVD Speed" ile güvenli bir overburn değeri saptayabilirsiniz.

Sürücüye boş bir medya yerleştirin ve "Tools" altındaki "Overburning Test" komutunu çalıştırın. Test sonucunda "overburn" değeri olarak kullanabileceğiniz zaman bilgisi saat ve dakika cinsinden saptanır. "File | Options" altında "Expert Futures" satırına tıklayın 'Activate Disk-at-once CD overburning' seçeneğini seçili hale getirin, 'Relative maximum overburning size' üstüne tıklayın ve test sonucunda bulduğunuz değeri buraya giriniz. 'Enable generation of short lead-out' seçeneğini seçili hale getirin. Bu değerin test ettiğiniz marka ve model için geçerli olduğunu unutmayın. Sürekli aynı marka ve modeli kullanın eğer farklı bir medyaya geçecek olursanız testi tekrarlayıp yeni değeri kullanın.

Kolay Gelsin...

Alıntıdır...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kEciSakaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kEciSakaL

Grafiker / Bursa

Standart
Alt 01-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
nero mero hikaye yaaa, Ashampoo Burning Studio Nero'nun Sırları
Bu mesajdan alıntı yap
Layer_17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Layer_17

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 23-01-2009 #3
Ayrıca nero görünmeyen dosyalarıda gösteriyo virüs silerken çok işe yarıyo
Bu mesajdan alıntı yap
hakan.aktepe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakan.aktepe(39)

Hiç Biri / Kahramanmaraş

Standart
Alt 13-02-2009 #4
Bu güzel bilgi için teşekkür ederim ellerinize sağlıkNero'nun Sırları
Bu mesajdan alıntı yap
ALOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ALOR(57)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 14-02-2009 #5
Paylaşımınız için teşekkür ediyorum.
Neronun en sevdiğim özelliği,bilgisayarın kasasını açmadan,içindeki parçalar hakkında marka ve model listesi verebilmesi.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
nero kullanim klavuzu, nero sir, neronun, sirlari, ultra dma

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
bayanlar için bir bilgi (güzellik sırları) :) grfkr42 Kitap kapağı, broşür, menü vb. 0 16-06-2008 10:14:29

Kapat
Şifremi Unuttum?