nesneler arası ölçüe

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - nesneler arası ölçüe ...

nesneler arası ölçüe
kaptikacti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kaptikacti

Grafiker / Tekirdağ

nesneler arası ölçüe

Alt 05-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba
corelde bir kaç farklı nesne arasındaki ölçüleri eşit şekilde ayarlama
nasıl yaparız bilgisi olan varmı

nesneler arası ölçüe
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 05-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
buna benzer bir konu açıldı bir kaç hafta önce araştırp bulabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-11-2010 #3
Arrange/Aling And Distribute/Aling And Distribute/Distribute/Spacing bölümünden ayarlayabilirsiniz. Menüde hem yatay hem de dikey ayarlama yapılabilir resimden zaten yatay ve dikey yerleri belli oluyor...
Bu mesajdan alıntı yap
muratsfx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratsfx

Grafiker / İstanbul

Alt 05-11-2010 #4
Arrange/Aling And Distribute/Aling And Distribute/Distribute/Spacing bölümünden ayarlayabilirsiniz. Menüde hem yatay hem de dikey ayarlama yapılabilir resimden zaten yatay ve dikey yerleri belli oluyor...
bilgi için tşk ederim çok işime yarayacak...
Bu mesajdan alıntı yap

kaptikacti

Grafiker / Tekirdağ

Alt 05-11-2010 #5
sorunum bu değil örneğin 3 farklı nesnem var üçgen kare dikdörtgen bunların arasındaki mesafelerin el ile 3cm, 4 cm gibi değerler verip açmak istiyorum. aralarındaki mesafeyi benim belirleyebileceiğim bi yol varmı onu soruyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-11-2010 #6
Hangi versiyonu kullandığınızı bilmiyorum ama menubarda dört tarafa ok işareti olan bir şekil var o şeklin (nudge) yanındaki ölçü klavyedeki yön tuşlarına bastığımız zaman nesnenin ne kadar haraket edeceğini gösteren birimdir. Oraya istediğin ölçüyü yaz hizalamak istediğin nesneleri boşluk bırakmak istediğin taraftan hizala sonra nesneyi seçip yön tuşlarıyla ilerletebilirsin. Her defasında aynı miktarda ilerleyecek ve dolayısıyla boşluklar eşit olacaktır...(anlatırken uzun sürdü ama uygulama çok daha kısa sürer)...
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-11-2010 #7
Eğer o tuşu bulamazsan Tools/Options/Document/Rules/Nudge (eğer işine yararsa Shift+ok iki boy-Control+ok tuşu Yarım boy ilerletir)
Bu mesajdan alıntı yap

kaptikacti

Grafiker / Tekirdağ

Alt 05-11-2010 #8
sorunu çözemedim olmuyor her nesne arasına isteğim ölçüleri veremiyorum yine bunu fleksi kesim programında yapıyorum öyle bi özelliği var ama corelde bulamadım.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-11-2010 #9
Benim anlattığım yöntem programın özelliğiyle pek alakalı değil nesneleri tek tek ayarlamanız gerekiyor. Anlatınca uzun sürüyor ama uygularken o kadar uzun sürmez (çok abartılı bir rakamdan bahsetmediğimizi düşünerek) Eğer elle ayarlanacak miktardaysa 2. bir yol bir tanesini taşımak istediğiniz miktar kadar taşıyın diğer nesneyi seçip repeat (ctrl+r) tuşuna basmanız yeterli...
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-11-2010 #10
CorelDRAW'da maalesef böyle bir özellik yok. Fakat shaping 3 makrosuyla yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları