Nesneler arasındaki mesafe nasıl ayarlanır...

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Nesneler arasındaki mesafe nasıl ayarlanır... ...

Ozan Aktaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ozan Aktaş

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar.
Photoshopda objeler arasındaki mesafeleri ayarlayabilmenin bir plug-in i
ya da kolay bir tekniği varmıdır. Objelerin herbirinin arasındaki mesafeleri eşit yapmak istiyorum (örn:2 mm). Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İyigünler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Paint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paint

Yrd. Grafiker / Aydın

Alt 27-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ctrl+t ile nesneyi yakala ctrl+alt shift tuslarına basılı tutarak nesneye belirli bir aralık ver daha sonra ctrl + c ile kopyala ve ctrl + v ile istedigin kadar aynı nesneden aynı aralıkta nesne cogalta bilirsin yada window menusundan rules etkin hale getir ellinle istedigin gibi ayarlıya bilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2010 #3

Birden fazla layer'ı seçili hale getirdiğinde üst barda oluşan transform menüsünden işaretli olan kısım ile obje/layer aralarındaki mesafeleri ayarlayabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Ozan Aktaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ozan Aktaş

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2010 #4
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim ama sanırım ben tam olarak nasıl bişey yapmak istediğimi tarif edemedim. Resimdeki şekillerin kendi aralarında mesafelerini ayarlamak istiyorum. Bunlar tek bir layer içerisinde.

Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2010 #5
artalan salt beyaz ise siyah alanları lasso tool ile seçili hale getirip move tool ile yerini değiştirebilirsin...
uzun sürecek ve can sıkacak Nesneler arasındaki mesafe nasıl ayarlanır... ama bir daha tekrarlamamak için seçtiğin alanları ctrl+j ile başka bir layera taşı derim...her biri için aynı işlem Nesneler arasındaki mesafe nasıl ayarlanır...
Bu mesajdan alıntı yap
cesotti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesotti

Grafiker / İzmir

Alt 28-04-2010 #6
sihirli çubukla tüm siyahları seçip path yapsan, sonra da pathi export ile .ai formatında kaydetsen...

Daha sonra illustrator, freehand vb. yardımı ile kaydettiğin pathi açıp mesafeleri ayarladıktan sonra tekrar photoshopa aktarabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap