Nesneye Stroke Verme

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Nesneye Stroke Verme ...

Nesneye Stroke Verme
Popular Demand isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Popular Demand(30)

Grafiker / İstanbul

Nesneye Stroke Verme

Alt 25-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar.

İyi bir Photoshop kullanıcısı sayılırım ve Blending Options'da istediğim herşeyi yapabiliyorken, Illustrator'de çok zorlanıyorum.

Örneğin aşağıdaki fotoda verdiğim örnek gibi, Place ile içeri çağırdığım bir PNG resme Stroke veremiyorum veya rengini değiştiremiyorum. Illustrator'de bunun yöntemi nedir yardımcı olur musunuz?

Nesneye Stroke Verme
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 25-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar.

İyi bir Photoshop kullanıcısı sayılırım ve Blending Options'da istediğim herşeyi yapabiliyorken, Illustrator'de çok zorlanıyorum.

Örneğin aşağıdaki fotoda verdiğim örnek gibi, Place ile içeri çağırdığım bir PNG resme Stroke veremiyorum veya rengini değiştiremiyorum. Illustrator'de bunun yöntemi nedir yardımcı olur musunuz?

Nesneye Stroke Verme
Kullandığınız png dosyasının renk formatı gray scale olmalı ve layer değil flatten imag olmalıdır aksi takdirde renk değişimi yapamazsınız. Stroke olayı ise bildiğim kadarıyla verilmiyor ama bunun için şöyle bir yol önerebilirim. Üst menülerden Object>Live Trace seçeneğini kullanarak png dosyasını vektör hale getirip üzerinde istediğiniz oynamayı yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
gulli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-12-2012 #3
Merhaba arkadaşlar.

Nesneye Stroke Verme
Place Olarak İçe Aktardığınız Dosya Bir İmaj Dosyası Olduğu için Buna Dediğiniz İşlemi O Şekliyle Yapamazsınız Vektöre Çevirmeniz lazım
Şöyleki
1.Place Yapılan Dosyayı içeri Aldıktan Sonra "Embed" yapıp Mevcut Projeye Eklemek
2. hemen Ardından "İmage Trace" Yaptıktan Sonra "Expand" işleminide yapıp
Artık Dosyamız Vectorel Halini Almış olur. Burda En önemli İşlem
"İmage Trace" Yapacagımız Zaman Ayarlarını iyi yapmalıyızki nesnenin Orjinalliği Bozulmasın. CS6 Sürümünde Bu Daha İyi Hal Almış
Resimde Dediğim Araçlar Gözüküyor Bütün işlem orda Kurcalamakta Fayda Var:smile:
Bu mesajdan alıntı yap