Nesneyi Daire İçine Almak

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Nesneyi Daire İçine Almak Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar. Illustrator'da bir nesne çizdim ve bu nesneyi rectange tooldaki daire içine almak istiyorum. Yani nesnem daire içinde görünecek ama nesneden arta kalan yerler daire dışına taşmayacak, daire ...

emrerok_rc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emrerok_rc

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

ünlem

Alt 27-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar. Illustrator'da bir nesne çizdim ve bu nesneyi rectange tooldaki daire içine almak istiyorum. Yani nesnem daire içinde görünecek ama nesneden arta kalan yerler daire dışına taşmayacak, daire içindeymiş gibi görünecek.

Umarım anlatabilmişimdir. Acil cevap bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 27-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
rectange tool ile istediğiniz daire şeklini çizin daha sonra çizdiğiniz nesnenin üstüne getirin ikisini aynı anda seçili hale getirin daha sonra Object>Cliping Mask>Make işlemini uyguluyorsunuz. (çizdiğiniz dairenin içi ve çerçevesine renk vermiyorsunuz)

Uygulamayı terse çevirmek için de (dairenin içinden çıkarmak için) Object>Cliping Mask>Release işlemini uyguluyoruz.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
emrerok_rc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emrerok_rc

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 27-02-2012 #3
Çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap