Nevruz Bahar Bayramı Afiş Çalışması

Afiş Tasarımı - Nevruz Bahar Bayramı Afiş Çalışması ...

mehmethan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmethan(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar değerli yorumlarınızı bekliyorum ..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 24-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sadece nevruz yazı ve yeşil çizilmiş bir afiş hiç biri bahar bayramı anlamına gelmiyor ne demek istediğini biraz açar mısın?
Bu mesajdan alıntı yap

mehmethan(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-05-2009 #3
Türk kökenli ülkelerde Nevruz bayramında her evde Semeni bulundururlar bu bir gelenek haline gelmiştir.Semeni ise görsel resimde mevcuttur.Ondan esinlenerek tasarladım.Yeşil renk ise baharı göz önüne katmaktadır.
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 27-05-2009 #4
Türk kökenli ülkelerde Nevruz bayramında her evde Semeni bulundururlar bu bir gelenek haline gelmiştir.Semeni ise görsel resimde mevcuttur.Ondan esinlenerek tasarladım.Yeşil renk ise baharı göz önüne katmaktadır.
Bunu başta yayınlarsanız,arkadaşımız o yorumda bulumyacaktı.
Lütfen görselimizi eklerken gerekli bilgileride yayınlayın ki: zorluk çekmiyelim...
Afiş diyemiyeceğim afiş bu değildir.çok boşluklar mevcut,örnek çalışmalara göz gezdirin derim size.
Emeğinize sağlık başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap

mehmethan(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 27-05-2009 #5
Sade bir çizgiden bile afiş olur arkadaşım bu tür çalışmlarda ödül almış Proflarla tanıştım adam bir plakat veya afiş düzenleyecek diyelim tek bir çizgi bile anlam kazandırıyor.Mesala senin hayel gücünün sınırlaması varmı.Mesala boşluklar demişsin söylermisin neler merak ettim.Emeğime saygı gösterdiğin içinde ayrıca çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 27-05-2009 #6
Şimdi siz bu açıklamayı yapmamış olsaydınız ben hala ne yapmaya çalıştığınızı bilmiyor olacaktım. Ki afiş diye adlandırdığınız çalışma gelgitler yaşıyor.

Yapılan afiş örneklerini çok iyi incelemelisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
arvaly isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arvaly

Grafiker / Elazığ

Alt 27-05-2009 #7
burada fikir alışverişi yapmak, çok iyi bir grafiker için bile bazen oldukça faydalı olmaktadır. ki ben 18 yıldır bu mesleği yapıyorum ve her zaman da bu site bana yeni ve güzel şeyler öğretmiştir. elbetteki her emek değerli... düşünceniz ve tasarımınız konusunda da emeğinize saygı gösteriliyor.

sadece anlatınızda çok sade bir dil kullanmışsınız. nevruz daha canlı bir anlatım ister diye düşünüyorum. sonuçta baharı anlatıyorsunuz sadece yeşil bir renk baharı anlatamaz doğanın tüm sıcak renkleri var baharda.

dediğim gibi emeğinize saygı gösteriyorum. başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap

mehmethan(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 27-05-2009 #8
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim yorumlarınız benim için çok değerli.Alınan eleştiriler üzerine bu konu hakkında yeni bir afiş hazırlamayı düşündüm.En yakın zamanda beğeninize sunacam.Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 27-05-2009 #9
Bunu bir afiş sınıflandırmasınamı koyuyorsunuz şimdi ? Bu sizin düşünceniz saygı duyuyorum,benim bakış açım bundan ibaret değil evet diyorsunuz bu türden çalışmalar ödül almış peki o çalışmayı gerçekleştiren kişinin geçmişteki çalışmalarını incelememiş olmalısın.
Kendini ispat etmiş ve bir nokta koysa bile o koyulan noktanın önemini bizlere benimsetmiş kişidir.
Bu kadar büyümüş ve gelişmiş görüyorsanıoz kendinizi tebrik ederim başarılar diliyorumNevruz Bahar Bayramı Afiş Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 27-05-2009 #10
Çalışmayada baktım yorumlarıda okudum. Benim gördüğüm iki yanlış var. birincisi çalışmayı yapan arkadaşta ikinicisi ona yorum yapan arkadaşta. Çalışmayı yapan arkadaş çalışmayı neden böyle yaptığını belirtmiş. Belkide bu belirtilen duruma göre mantıklı olabilir. Lakin o fikri bile yansıtmakta zayıf bir çalışma. Hadi o fikri yansıtıyor diyelim yine zayıf bir çalışma. Nedenmi? bu açıkladığınız unsuru kaç kişi biliyor. Çalışmayı yaparken kendi bildiklerimizi bir yana bırakmalıyız bazen. Bize çok kolay gelen bilgiler bazen hedef kitle tarafından anlaşılamayabilir. Onunu için çalışma esnasında helede mesajı olan çalışmalarda mesajı alacak kişinin bilgisinide göz önünde bulundurmalıyız.

Yorumda yapılan yanlış ise. "Kendini ispat etmiş ve bir nokta koysa bile o koyulan noktanın önemini bizlere benimsetmiş kişidir.
Bu kadar büyümüş ve gelişmiş görüyorsanıoz kendinizi tebrik ederim başarılar diliyorum"

Böyle birşey ne reklamcılıkta nede tasarımda kabul edilmez. Nedenmi kötü çalışma kim yaparsa yapsın kötü çalışmadır. iyi çalışmada aynı şekilde kim yaparsa yapsın iyi çalışmadır.

Örnek verecek olursak. Ünlü bir fransız heykel traş sergisinde bir cam kabın içine dışkısını koymuş. ve kapağını kapatmış. sergide diğer heykelleriyle birlikte onuda sergilemiş. ve dibine şöyle bir not düşmüş. Kendini kanıtlamış sanatçıların her yaptığı sanat değildir. Bu pisliği büyük sanatçıda yapsa yine pis kokar demiş. Onun için sade çalışmanın büyüklükle küçüklükle alakası yoktur.

Çok uzun tuttuğum için özürdilerim. Ben çalışmanı grafiksel olarak değerlendirecek olursam güzel görünüyor ama fikir yansıtmıyor. Bence daha iyi bir kompozisyon sergileyebilirsin arkadaşım. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları