New Document Penceresi Sizin Kontrolünüzde

Photoshop - New Document Penceresi Sizin Kontrolünüzde Sponsorlu Bağlantılar Bende New Document (Yeni Dosya Aç) Penceresini Anlatacağım. NEW DOCUMENT (YENİ DOSYA AÇ) PENCERESİ SİZİN KONTROLÜNÜZDE 1-) Photoshopu açtığımızda neredeyse hepimiz ilk önce ‘’ File—New ’’ penceriyle yeni ...

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 06-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bende New Document (Yeni Dosya Aç) Penceresini Anlatacağım.

NEW DOCUMENT (YENİ DOSYA AÇ) PENCERESİ SİZİN KONTROLÜNÜZDE

1-)Photoshopu açtığımızda neredeyse hepimiz ilk önce ‘’File—New’’ penceriyle yeni bir doküman açarız.New Document penceresinde ‘’Preset’’ kısmında bize kolaylık olsun diye verilmiş bazı hazır kalıplar bulunur.Örneğin sık kullandığız 1024*768 px lik bir dökümanı her çalışmada ayarlamak sıkıcı gelebilir.Onun için sık kullandığımız değerleri bu ‘’Preset’’ kısmına ekleyebiliriz.Peki bu ayarları preset penceresine nasıl kaydedeceğiz? dediğinizi duyar gibiyim.New Document Penceresi Sizin Kontrolünüzde

2-)Bunun için bilgisarınızda photoshop un yüklü olduğu klasörü açalım.Burada ‘’Required ‘’klasörünü açalım( C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Required). Required klasörü içinde ‘’Default New Doc Sizes.txt’’ dosyasını göreceksiniz.Bu photoshopta ‘’New’’ penceresindeki ayarların kayıtlı olduğu dosyadır.Bu dosyayı Not Defteri yardımıyla açalım.Açmadan önce dosyanın yedeğini almayı unutmayın.Ne olur Ne olmaz dimi…New Document Penceresi Sizin Kontrolünüzde

3-)Dökümanda ‘’Standart Paper Size’’la ‘’Seperator’’ arasındaki kısım New pencerisinde standart olarak yer alan doküman ölçüleridir.Bizim yapacağımız şey bu kısımdaki değerleri biraz aşağıya kaydırmak ve New penceresinin üst kısmında önce bizim sık kullandığımız doküman ayarlarını çıkmasını sağlamak.

4-)Bu satırla seçip kopyalayalım (CTRL+C).

5-)Hemen 2 satır yukarıda ‘’Default Photoshop Size’’ satırı var.O satırın hemen başına yani tırnak işaretinin soluna az önce kopyaladığımız satırları yapıştıralım.Sonra 2 kez enter a basarak ‘’Default Photoshop Size’’ satırını 2 satır aşağıya kaydıralım.

6-)Artık sıra geldi kendi ayarlarımızı girmeye.’’Standart Paper Size’’ durabilir isterseniz buraya kendi başlığınızı yazabilirsiniz.Ben bir şey yazmıyorum.Bu başlık New bölümünde gözükmeyecek daha sonra kim ne ayar girmiş onu belirteceği için..İlk satırdaki ‘’Letter’’ yerine ‘’Kartvizit’’ yazdım.Hem sağında doküman ölçüleri var.Onları değiştirelim.Diğer satırları da değiştirdim.Sağ tarafta ‘’print’’ yazıyor.Onları da uygun biçimde değiştirelim.Sadece 3 satırla sınırlı değil alanımız siz istediğiniz kadar değer girebilirsiniz.Ve çalışmamızı bitirip kaydedelim.

7-)Photoshop açıksa bir kere kapatıp açalım ve New penceresinde Preset bölümüne bakalım.Yaptığımız değişiklerin uygulandığını göreceksiniz.Kolay Gelsin.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tek kelimeyle harika teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 06-02-2008 #3
Bencede güzel anlatılmış. Tebrik ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 06-02-2008 #4
Beğendiğinze sevindim arkadaşlar...New Document Penceresi Sizin Kontrolünüzde
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 06-02-2008 #5
bunu bilmiyordum New Document Penceresi Sizin Kontrolünüzde
teşekkürler anlatım için.
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2008 #6
eline sağlık Ali Emre çok güzel bir ders bu...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 06-02-2008 #7
emeğine sağlık, güzel anlatım olmuş

saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 07-02-2008 #8