New Star Omega-100 yardıma ihtiyacım var

Folyo kesim - New Star Omega-100 yardıma ihtiyacım var ...

barisyucel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisyucel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. New Star Omega-100 yardıma ihtiyacım vararty: gelir gelmez de bir sorum olacak. Umarım yardımcı olabilirsiniz.

Gönüllü olarak çalıştığım bir dernekte New Star Omega-100 folyo kesme makinesi var, burada bununla ilgilenen bir arkadaş var, fakat o da burada kullana, kullana öğrenmiş, dolayısıyla sadece işine yarayacak kadarını biliyor.

Bu cihazın , cut 1-2-3-4 ve pen mode diye 5 farklı kesme ayarı var. Bu modlarda Step(hız), Ofset(bıçak) ve kağıt gramaj ayarı var.

Benim sorunum şu; Bütün ayarları yapıyorum, kes dediğimde step(hız) ayarı otomatik olarak 59' a geliyor bu da kesimde hata olmasına sebep oluyor. Cihazda arıza olduğunu sanmıyorum çünkü, test modundayken istediğim hızda kesim yapıyor.

Bu cihaz biraz eski fakat güzel işler çıkarıyor. Eğer bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 08-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1-2-3-4-5 için ayrı ayrı hız ayarı ve tüm ayarları save et.en son hangi ayarla kesmek istiyorsan numaralardan onu seç kaydettiğin hızda keser her defasında ayara gerek kalmaz.mesela bunlardan birini düşük basınç kesmek için ayarlarsın,düşük basınç keserkende o ayarı kaydettiğin numarayı seçersin bu kadar.sorunun cevabı ayarları kaydetmediğinden kaynaklanıyor
Bu mesajdan alıntı yap
barisyucel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisyucel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-10-2009 #3
Teşekkür ederim, sabah ilk işim tekrar deneyeceğim..
Bu mesajdan alıntı yap
emr856 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emr856(32)

Baskıcı / Ankara

merhaba benimde newstar makina ile bir sorunum var

Alt 08-12-2009 #4
işi cas-mate'den makinaya yolluyorum fakat harfleri tamamlamıyor yarım bırakıyor yani başlangıç noktasından bitiş noktasına gelmesi gerekirken daha uzağında bırakıp diğerlerine geçiyor ve işin boyutuda farketmiyor.yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 10-12-2009 #5
Bıçak ofset ayarların bozuk. Bu yüzden başlangıç ve bitiş noktaların birleşmiyor..
Bu mesajdan alıntı yap
cebecii_mc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cebecii_mc

Baskıcı / Mardin

Alt 01-03-2010 #6
bendede omega 130 var ve bendede aynı sorun var acaba ayarlamasını nasıl yapabilirim

yardım edecek kimse yokmu arkadaşalr acil yardım
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat
Şifremi Unuttum?