nikon d40x hakkında bilgisi olan

Fotoğraf Makineleri ve Donanımları - nikon d40x hakkında bilgisi olan ...

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 20-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

makine güzelmidir çekimlerini letsgo dijitalde inceledim ama sonuçta kullanıcı yorumları almak istiyorum aranızda bu makineyi kullanan varmı ve memnun olan olmaya arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 20-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
D40x kullanmadım , d100, d80, d200 kullandım bu 3 makinedende memnunum nikon " d" serisinden makine alıpta memnun olmayan birisini duymadım (Genel problemler canon ile karşılaştırıldığında grid leri nikonların biraz daha kötü gibi gözüküyor canon grid olayında daha iyi sonuçlar veriyor. Ancak bununla beraber canonda menülerinin çok karmaşık olduğunu ve zor kullanımı olduğunu herkes kabullenmiş bulunuyor...) ancak bu modeli almadığım ve kullanmadığım için size olumlu yada olumsuz yorumlar yapamıyorum, ancak bize bu makineyi hangi şartlarda ne kadar bir bütçe ile almayı planlıyorsunuz bu bilgileride verirseniz size daha olumlu sonuçlar konusunda tavsiyelerde bulunabiliriz. DSLR camiaası her geçen gün büyümekle beraber bir eski model olan marka nın sıfırı bile olsa fiyatı çok düşüyor.

Not : Alıp kullanan ve başka makineler le sonuçları kıyaslayan profesyonel diğer arkadaşlarım mutlaka size daha çok bilgi vereceklerdir...
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

makineyi aldım

Alt 20-06-2009 #3
D40x kullanmadım , d100, d80, d200 kullandım bu 3 makinedende memnunum nikon " d" serisinden makine alıpta memnun olmayan birisini duymadım (Genel problemler canon ile karşılaştırıldığında grid leri nikonların biraz daha kötü gibi gözüküyor canon grid olayında daha iyi sonuçlar veriyor.) ancak bu modeli almadığım ve kullanmadığım için size olumlu yada olumsuz yorumlar yapamıyorum, ancak bize bu makineyi hangi şartlarda ne kadar bir bütçe ile almayı planlıyorsunuz bu bilgileride verirseniz size daha olumlu sonuçlar konusunda tavsiyelerde bulunabiliriz. DSLR camiaası her geçen gün büyümekle beraber bir eski model olan marka nın sıfırı bile olsa fiyatı çok düşüyor.
699 tl ye gövdeyi aldım media marktan 699 tl yede tamron 18-200 mm aldım objektif lakin kutusunda bataryası çıkmamış pazartesiye kadar bekleyeceğim bataryayı çekim yapmak için yani çanta uv filtre hafıza kartı ile bana 1480 tl ye geldi 10 taksit ilk dslr makinem olduğu için bu sene bunu kullanacağım biraz dslr öğreneyim seneye kardeşe verip başka bir model alırım sony dsc-h5 imi kardeşime verdim biraz öğrensin diye ben nikon d40x aldım kısacası örnek çekim letsgo dijitalden alıntı:
Bu mesajdan alıntı yap
KaRDiYaK_BoY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KaRDiYaK_BoY

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 09-08-2009 #4
nikon d40x ideal bir makinedirde ben yerinde olsam d100den aşağı makine almam
Bu mesajdan alıntı yap
dark_at_night isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dark_at_night

Fotoğrafçı / Denizli

Alt 12-10-2009 #5
d40xlerin deklanşör basımı ve bunun sensöre yansımasında bir senkron bozukluğu olduğunu ve bazı serilerde de bataryanın cabuk bitme gibi bir sorunu olduğu biliyorum o yuzden bu makınaya para harcamamanı tavsiye ederim imkanın varsa yurtdısından bir d60 al derim
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

teşekkürler arkadaşlar

Alt 12-10-2009 #6
nikon d40x ideal bir makinedirde ben yerinde olsam d100den aşağı makine almam
d100 maalesef şu an alamam ama genede tavsiyen için teşekkürler
d40xlerin deklanşör basımı ve bunun sensöre yansımasında bir senkron bozukluğu olduğunu ve bazı serilerde de bataryanın cabuk bitme gibi bir sorunu olduğu biliyorum o yuzden bu makınaya para harcamamanı tavsiye ederim imkanın varsa yurtdısından bir d60 al derim
makineyi aldım ama deklanşör basımında ve bataryada problem yok kardeşimin düğün ve kına gecesinde 1000 foto çektim pil daha 2 çubuğa yeni inmişti deklanşördede herhangi bir probleme rastlamadım 18-200 tamron lens ile kullanıyorum bahsettiğin problemli makineler zannedersem objektifle beraber verdikleri d40X kitler olsa gerek teşekkürler
örnek çekim:
Bu mesajdan alıntı yap