Nikon D60 Örnek Resimler

Fotoğraf Makineleri ve Donanımları - Nikon D60 Örnek Resimler ...

Nikon D60 Örnek Resimler
mesutfb2005 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesutfb2005

Öğrenci (Diğer) / Yurtdışı

Nikon D60 Örnek Resimler

Alt 03-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bende makinayi yeni aldim ve deneme amacli bir kac resim cektim. D60 almayi düsünen diger arkadaslarada bir fikir vermesi amaciyla yayinlama geregi duydum.

PS: Bu gün ilk defa elime fotograf makinasi aldim, resimlerde yanlislarimida belirtirseniz bende bir seyler ögrenmis olurum...

Orjinal Halleri Icin: Desktop.rar -- FileFactory.com - free file hosting --

Upload icin editlenmis boyut kücültülmüs halleri:

Nikon D60 Örnek ResimlerNikon D60 Örnek ResimlerNikon D60 Örnek ResimlerNikon D60 Örnek Resimler
Nikon D60 Örnek Resimler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 03-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hangi değerlerde çektiniz bilemiyorum, onlarıda yazsaydınız daha iyi fikir sahibi olurduk. ilk karedeki telefon resmi sanırım çok yüksek iso'lu. noiseler var çünkü, eğer yüksek iso değilse tam bir felaket. rakamsal çekim değerlerini görmeden yorum yapmak çok doğru değil, en önemlisi ise nasıl bir lens ile çekim yapıldı bunlar çok önemli.

ben şahsen bu resimleri D60'a yakıştırmak istemiyorum çünkü bu resimler iyi değil, ayarlar eksik diyerek kurtarmak istiyorum D60'ı... zira nikon böyle çekim yapan bir makina çıkarmaz bence. kesin ayarları yeterli değil..

bol güneşli çekimler dileğiyle...
Bu mesajdan alıntı yap

mesutfb2005

Alt 03-02-2009 #3
hangi değerlerde çektiniz bilemiyorum, onlarıda yazsaydınız daha iyi fikir sahibi olurduk. ilk karedeki telefon resmi sanırım çok yüksek iso'lu. noiseler var çünkü, eğer yüksek iso değilse tam bir felaket. rakamsal çekim değerlerini görmeden yorum yapmak çok doğru değil, en önemlisi ise nasıl bir lens ile çekim yapıldı bunlar çok önemli.

ben şahsen bu resimleri D60'a yakıştırmak istemiyorum çünkü bu resimler iyi değil, ayarlar eksik diyerek kurtarmak istiyorum D60'ı... zira nikon böyle çekim yapan bir makina çıkarmaz bence. kesin ayarları yeterli değil..

d60 18-55 ile cekim yaptim ancak resimlerdeki belirtmis oldugun kalite degerleri tamamen benim yanlis secimlerimden kaynaklaniyor. Ilk defa fotograf cektigim icin ayalarla oynadim ve neyin ne oldugunu ögrenmeye calistim. Ileriki günlerde yeni resimler ekleyecegim...
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 03-02-2009 #4
o zaman sana tavsiyem şimdilik otomatik modda çekim yapman.. hatta araştırırsan geçen gün forumda bir konu vardı hangi konuları hangi ayarda çekebileceğinize dair. yada kullanım kitabı vardır mutlaka... öğrenip kaliteli fotoğraflar çekince emin olun daha çok zevk alacaksınız fotoğraf çekmekten Nikon D60 Örnek Resimler
Bu mesajdan alıntı yap

mesutfb2005

Alt 03-02-2009 #5
o zaman sana tavsiyem şimdilik otomatik modda çekim yapman.. hatta araştırırsan geçen gün forumda bir konu vardı hangi konuları hangi ayarda çekebileceğinize dair. yada kullanım kitabı vardır mutlaka... öğrenip kaliteli fotoğraflar çekince emin olun daha çok zevk alacaksınız fotoğraf çekmekten Nikon D60 Örnek Resimler
Zaten zamanim oldugunda ögrenmeye calisiyorum. Yürüyüse cikmistim son anda aklima geldi makinayida beraberimde aldim ve kendimce ugrastim Nikon D60 Örnek Resimler
Bu mesajdan alıntı yap
arasyas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-02-2009 #6
Ben dijital makinamı yeni aldığımda 2 ay içerisinde tam 9800 kare çekmiştim. Hep manuel modda ve deneme yanılma yaptım tabi bu arada ustaların yorum ve yazılarını okudum.... Bir yere kadar makinanın özelliklerini öğreniyorsun daha sonra görüş açının önemi artmaya başlıyor... Sadece çekim yapmak için fotoğraf çekmemelisin çekerken özelliklerini denemeli ve doğruyu yanlışı kendin bulmalısın, böylece öğreneceğin bilgiler beyninin bir ucunda değil tamamen beynine kazınmış olacaktır... DSLR makinalar bilgisayar gibidir verilen komutlara göre hareket ederler önemli özelliklerini öğrenip manuel modda çekim yapmaya başlamalısın... En önemli 3 husus diyafram, enstantane ve netleme ayarları.. özellikle diyafram ve enstantane bir fotoğrafçının kesinlikle aralarındaki bağı bilmesi gereken özellikler. Senin fotoğraflarına yorum yapmak için çok erken, ama çözemediğin bir sorunla karşılaşırsan elbetteki ben dahil bilgilerini paylaşacak bir çok insan olacaktır bu platformda... Yeni karelerinde görüşmek dileğiyle...

(Resim çizilir fotoğraf çekilir lütfen bu iki ayrı konuyu birbirine karıştırmayalım)
Bu mesajdan alıntı yap
ahmet sarıoğulları isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmet sarıoğulları

Grafiker / Çanakkale

Alt 04-02-2009 #7
başlangıç ve gezinti için iyiler.....
yakın çekimlere gir
Bu mesajdan alıntı yap
dgnzcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dgnzcn

Grafiker / İzmir

Alt 04-02-2009 #8

Arkadaş acemi olduğunu belirtmiş ve hayatında ilk kez DSLR makine kulanıyor. hatta yanılmıyorsam eline ilk defa bir fotoğraf makinesi aldığını algıladım Nikon D60 Örnek Resimler

bu seviyede bir kullanıcıya dünyanın en iyi fotoğraf makinesinide verseniz sonuç hüsran olacaktır ve kullanılan fotoğraf makinesini kötü yapmaz bu durum.

Makine sadece bir araçtır, Fotoğrafı göz çeker. bunu unutmamak lazım diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
aura isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aura(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-02-2009 #9
Merhaba Mesut...

Oncelikle sana başarılar dilerim. Çok keyif alacağın bir uğraşın var artık... Nikon D60 Örnek Resimler
Sahip olduğun makine, fotoğrafa yeni başlayanlar için oldukça ideal.
Ekran komutlarını iyice incelersen çekim yaparken makinenin seni yönlendirdiğini göreceksin. Hangi ışıkta, hangi modda çekim yapman gerektiğini, diyfaramı, enstantaneyi ve sana yabancı gelen herşeyi elindeki makineyi kullandıkça çözeceksin.
Bunun için sık sık fotoğraf çekmen gerektiğini de ayrıca hatırlatmak isterim Nikon D60 Örnek Resimler

Önemli bir konu da, "fotoğraf" a resim demeyi bırakman olacak Nikon D60 Örnek Resimler gerci yazına cevap veren ve fotoğraf hakkında bir şeyler anlatmaya çalışan arkadaşların da hala aynı hatayı yaptığını görüyoruz ama umarım onlar da en kısa zamanda bu hatanın farkına varırlar...

Başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
optimumreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 02-03-2009 #10
Arkadaşım çok zevkli bir hobi seçmişsin kendine.
Kimse anasının karnında öğrenmiyor fotoraf çekmeyi. Sonuçta Nikon marka makinen var. Merak etme gün geçtikçe daha profosyonel olursun.
Ama laf aramızda telefonun fotorafını kötü çekmişsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
d60, nikon, ornek, resimler