“Niye Ben?” diyen herkes için

Graficafe - “Niye Ben?” diyen herkes için Sponsorlu Bağlantılar “Niye Ben?” diyen herkes için Brenda, yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı. Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, ...

Gökhan YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Dosya19

Alt 25-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Brenda, yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı.

Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini taktı, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı.

Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslenebileceği bir oyuk buldu. Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kişi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip, hızla Brenda’nın gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu.

Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı. Lens, yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için Allah’a dua edebilirdi yalnızca... Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı. “Allah’ım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun. Onu bulmama yardım et.”

Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler. İçlerinden biri “Aranızda lens kaybeden var mı?” diye bağırdı.”

Brenda’nın sonradan öğrendiğine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavaşça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmişti.

Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek karıncanın üzerindeki baloncuğa şunları yazacaktı:

“Allah’ım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır. Ama istediğin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım...”

“BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM” demeyin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

demoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demoN(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok güzel bir paylaşım teşekkürler“Niye Ben?” diyen herkes için
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-10-2009 #3
Çok güzel bir paylaşım teşekkürler“Niye Ben?” diyen herkes için

tşkler efedim “Niye Ben?” diyen herkes için
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-10-2009 #4
"Niye ben" dediğim zamanlar çok geride kaldı. Ama hikaye çok güzel. Her şeyin biz farketmesek de bir sebebi, bir diğer kişiye ya da olaya bağlantısı var. Bunu bilmek bile huzur veriyor. Karınca da lensi taşımış işte. Allah kimseye kaldıramayacığı yükü vermiyor.
Güzel bir yazı. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2009 #5
Güzel bir yazı teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2009 #6
Güzel bir yazı teşekkürler...
:wink: tşk damla hanım saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2009 #7
Allah'ın hikmetine sual olmaz. paylaşım için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2009 #8
Karıncalar kendi ağırlıklarının 50 katı fazlasını taşıyabilirler. Neden bu karıncacık bu kadar zorlanmış ki? :P

Güzel ve etkileyici bir hikaye.
Paylaşım için teşekkürler.......................
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2009 #9
Karıncalar kendi ağırlıklarının 50 katı fazlasını taşıyabilirler. Neden bu karıncacık bu kadar zorlanmış ki? :P

Güzel ve etkileyici bir hikaye.
Paylaşım için teşekkürler.......................
tşk ederim
Bu mesajdan alıntı yap
yeşim (",) isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yeşim (",)

Öğrenci (Grafik) / Sakarya

Alt 07-11-2009 #10
gerçekten bu çok güzel bir hikayeydi. paylaşım için çok teşekkürler...

(",)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları