nokia render

Cinema 4D - nokia render ...

nokia render
xdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xdesign

Bilg. Teknikeri / Isparta

nokia render

Alt 12-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

nokia render

nokia render
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mikelanj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mikelanj(31)

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 12-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ellerine sağlık güzel olmuş gerçekçi render leri elde etmenin püf noktaları nelerdir kardeşim bende yapıyorum pek gerçekçi olmuyor yardımcı olursan çok sevinirim başarılar....
Bu mesajdan alıntı yap

xdesign

Alt 12-10-2011 #3
ellerine sağlık güzel olmuş gerçekçi render leri elde etmenin püf noktaları nelerdir kardeşim bende yapıyorum pek gerçekçi olmuyor yardımcı olursan çok sevinirim başarılar....
kardeşim gerçekçi ayarları diye bir şey yok bu işin tek bir ayarı yok sahnede herşeye göre ayarlar değişir. öncelikle modelin çok iyi olması gerek, boyutuna göre sahnede kullandığın ışıklara göre ışığı nereye koyduğuna,ışık şiddetine bağlı olarak herşey renderı etkiler.gerçekçi bi render için metaryalleri,textureleri düzgün ayarlaman gerek,sonrada değişik ışıklandırmalar kullanabilirsiniz mesela örnek ben bu render'da Hdr tekniğini kullandım.ve sahnede dof var.birde herşeyi 4d cinema da yapmaya kalmak mulitpass render al ve photoshopda ince dokunuşlarla gerçekçiliği yakalayabilirsin.

bende gerçekçiliği yakalamış değilim defalarca render alıyorum değiştiriyorum.
şu nokia için bile olmuş demiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
slow1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slow1

Grafiker / İstanbul

Alt 13-10-2011 #4
eline sağlık kardeşim, render ayarlarından Ambient'i aktif hale getirirsen gölgeler daha net ortaya çıkar ve daha gerçekçi olur.. reflection ayarı %5 Fresnel ayarı % 30 yaparak tekrar dene daha iyi sonuç alacaksın eminim, ayrıca light panelde ki luminance beyaz değerini 200 olarak ayarla.. tekrar ellerine sağlık iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
RD3S1GN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RD3S1GN

Sanat Yn. / Konya

Alt 13-10-2011 #5
güzel olmuş.
Bu mesajdan alıntı yap

xdesign

Alt 13-10-2011 #6
eline sağlık kardeşim, render ayarlarından Ambient'i aktif hale getirirsen gölgeler daha net ortaya çıkar ve daha gerçekçi olur.. reflection ayarı %5 Fresnel ayarı % 30 yaparak tekrar dene daha iyi sonuç alacaksın eminim, ayrıca light panelde ki luminance beyaz değerini 200 olarak ayarla.. tekrar ellerine sağlık iyi çalışmalar..
denicem saol önerilerin için kardeşim
Bu mesajdan alıntı yap
muss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muss

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2011 #7
eline sağlık kardeş
Bu mesajdan alıntı yap