Obje Ölçü Şekli

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Obje Ölçü Şekli Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Herkese Selamlar, Sevgiler, Arkadaşlar görselde görüldüğü gibi ilgili objenin yatay-dikey ölçüleri görünüyor, burdaki ölçüler cm ve mm olarak yapılabilir mi? yani, ölçülere elle müdahalle etmeden, objeyle oynarken, ...

Obje Ölçü Şekli
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Obje Ölçü Şekli

Alt 19-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Herkese Selamlar, Sevgiler,
Arkadaşlar görselde görüldüğü gibi ilgili objenin yatay-dikey ölçüleri görünüyor, burdaki ölçüler cm ve mm olarak yapılabilir mi? yani, ölçülere elle müdahalle etmeden, objeyle oynarken, yatay 18,853 ile dikey 5,824 olan ölçüler 18,8 ile 5,8 şeklinde yapılabilir mi?, yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Obje Ölçü Şekli
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 19-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayfada cetvele çift tıkla, açılan pencerede orta bölümde Units olarak göreceksin, ordaki milimeters bölümünü cantimeters olarak değiştirirsen boyutlandırmayı santimetre cinsinden görürsün.
Yada ölöüleri küsüratlı değilde istediğin değerlerde boytlandırmak istiyorsan oradaki hücrelere istediğin değerleri girmelisin, en boy oranının kilitli olmaması lazım.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 19-04-2010 #3
Erkal bey yanıtınız için çok teşekkür ediyorum, şu an çalıştığım yerde Corel Draw yok, eve gidince deneyecem, yalnız şöyle bir durum var, her yeni Corel Draw açıldığında bu ayar şekli geçerli olsun. Tekrar teşekkür eder, hayırlı işler diliyorum.

Not : Sayfa boyutunu istenilen "cm-mm" biçiminde yapmışm.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 19-04-2010 #4
Erkal bey yanıtınız için çok teşekkür ediyorum, şu an çalıştığım yerde Corel Draw yok, eve gidince deneyecem, yalnız şöyle bir durum var, her yeni Corel Draw açıldığında bu ayar şekli geçerli olsun. Tekrar teşekkür eder, hayırlı işler diliyorum.

Not : Sayfa boyutunu istenilen "cm-mm" biçiminde yapmışm.
ayarları yaptıktan sonra tools menüsüne gelipde save settings as default yaparsan ayarlar varsayılan olarak kaydedilecektir
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 19-04-2010 #5
Teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap