object on path - çizgi üstüne nesneler?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - object on path - çizgi üstüne nesneler? Sponsorlu Bağlantılar selamlar aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi belirli bir çizgi üzerinde çeşitli özelliklerdeki objeleri eşit dağıtmak istiyorum. type on path tarzında. illustratorde nasıl yapabilirim? teşekkürler (resimdekini manuel yaptım :smile...

cok_yasa_kamil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cok_yasa_kamil

Yrd. Grafiker / Antalya

Alt 12-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selamlar
aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi belirli bir çizgi üzerinde çeşitli özelliklerdeki objeleri eşit dağıtmak istiyorum. type on path tarzında.
illustratorde nasıl yapabilirim?

teşekkürler

(resimdekini manuel yaptım :smileobject on path - çizgi üstüne nesneler?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Illustratorde Caligraphic Brush Oluşturma

Burada anlatılanlarda farklı olarak yapmanız gereken şey objenizi çizdikten sonra pattern brush seçeneğiniz işaretlemeniz. Açılan pencerede originalı işaretlemeniz gerekmekte. Ancak on a path şeklinde olmayacaktır, çizgiyi ortalar.
Bu mesajdan alıntı yap
maca kizi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maca kizi

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 19-04-2010 #3
blendle de yapılabılır ama aralıkları alıgn la hızalanabılır.
Bu mesajdan alıntı yap
cesotti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesotti

Grafiker / İzmir

Alt 19-04-2010 #4
Freehand'de objeleri yazı aları içerisine copy paste ile yapıştırıp yazı karakteri gibi algılanmasını sağlayabiliyorsunuz. Daha sonra yazı alanını path etrafına yerleştirmek mümkün. İllustrator'de böyle bir özellik var mı bilmiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
cok_yasa_kamil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cok_yasa_kamil

Yrd. Grafiker / Antalya

Alt 19-04-2010 #5
blendle de yapılabılır ama aralıkları alıgn la hızalanabılır.
denedim yapamadım. gösterme şansınız var mı?

Freehand'de objeleri yazı aları içerisine copy paste ile yapıştırıp yazı karakteri gibi algılanmasını sağlayabiliyorsunuz. Daha sonra yazı alanını path etrafına yerleştirmek mümkün. İllustrator'de böyle bir özellik var mı bilmiyorum.
evet, aynı şekilde düşünüp denedim. ama ya yanlış yaptım, ya da illustrator'de öyle bir fonksiyon yok.

Illustratorde Caligraphic Brush Oluşturma

Burada anlatılanlarda farklı olarak yapmanız gereken şey objenizi çizdikten sonra pattern brush seçeneğiniz işaretlemeniz. Açılan pencerede originalı işaretlemeniz gerekmekte. Ancak on a path şeklinde olmayacaktır, çizgiyi ortalar.
tam olarak yapmak istediğimi karşılamıyor, sizin de ifade ettiğiniz gibi...
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2010 #6
Illustrator'da o özellik korkarım yok cesotti.
Bu mesajdan alıntı yap
sinan_ad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinan_ad

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2010 #7
var. kareleri blendle oluştur. sonra çizgini çiz. ikisini birlikte seç ve object menüsünden blend ve replace spine yi seç.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-04-2010 #8
Benim yok dediğim özellik text ile ilgili.... Siz apayrı birşeyden bahsediyorsunuz.
Bu mesajdan alıntı yap