Objeleri x koordinatına tam yerleştirememe

Corel Draw - Objeleri x koordinatına tam yerleştirememe Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar benim sorunum; örneğin bir objeyi X ya da y düzleminde sayfaya yerleştirme konusunda programın her şeyi ORTALAYARAK yapması... Örneğin; 4 cm - 4 cm dikdörtgen çizdiğimizde bunu ...

grafikya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikya(38)

Grafiker / Ankara

Alt 23-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar benim sorunum; örneğin bir objeyi X ya da y düzleminde sayfaya yerleştirme konusunda programın her şeyi ORTALAYARAK yapması...

Örneğin; 4 cm - 4 cm dikdörtgen çizdiğimizde bunu sayfaya sıfır hizalamak istiyorum ( ya da sayfanın sol 1 cm uzağına) objeyi seçip programın üst kısmında yer alan X yerine 0 yazdığımda bunu ortalayarak yapıyor... Anlayacağınız dikdörtgen sayfanın başlangıç (Sıfır kısmında) yerinde ortalı duruyor... Yani sayfanın sol kısmına sıfır bir şekilde dayamıyor... BU ORTALAMA olayını nasıl iptal ederiz? Çünkü montaj gibi şeylerde çok önemli bu olay... Yardımlarınızı bekliyorum.

Not : transform paletinde çözüme kavuşsa bile önemli olan sayfa koordinatlarında yapması daha kullanışlı. Bir ayarı olsa gerek.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları