Objenin yansıması nasıl yapılır?

Photoshop - Objenin yansıması nasıl yapılır? ...

Alt 10-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba Ben birşey öğrenmek istiyorum objenin veya bir resmin suya yada arkaplana yansımasını nasıl yapılıyor yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creative isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creative(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 10-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hangi programlari kullaniyosun?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-07-2007 #3
hangi programlari kullaniyosun?
photoshop.freehand ,corel kulanıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
creative isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creative(37)

Grafiker / Kocaeli

yansima...

Alt 10-07-2007 #4
corel, illustrator, freehand, indesign, quarkexpress vs... gibi programlar vector tabanli calisan programlardir. eger yansima yapmayi düsündügün görsel vector bir calisma ise bunu gardient aracini kullanarak yapabilirsin.

photoshop, paint vs... gibi programlar ise pixel tabanli calisan programlardir... bu formda calisan programlarda görüntü ister vector olsun ister fotograf bunlarda yansimayi görüntünün horizantal ve vertical olarak tersini alip opacity isini düsürüp, daha sonra distort filtresinden uygun titresimi vererek (bunu photoshop cs3 de transform-warp araciylada yapabilirsin) bir dalgalanma olusturursun. ardindan secili layer a add mask uygulayip gardient tools ile gerekli olan akci saydamligi verirsin...

eger verdigim bilgiler cok fazla teknik ayrinti iceriyorsa ve anlamakta zorlaniyosan resimlerle de anlatabilirm ama bana bunun icin biraz zaman vermelisin...

olur mu?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-07-2007 #5
corel, illustrator, freehand, indesign, quarkexpress vs... gibi programlar vector tabanli calisan programlardir. eger yansima yapmayi düsündügün görsel vector bir calisma ise bunu gardient aracini kullanarak yapabilirsin.

photoshop, paint vs... gibi programlar ise pixel tabanli calisan programlardir... bu formda calisan programlarda görüntü ister vector olsun ister fotograf bunlarda yansimayi görüntünün horizantal ve vertical olarak tersini alip opacity isini düsürüp, daha sonra distort filtresinden uygun titresimi vererek (bunu photoshop cs3 de transform-warp araciylada yapabilirsin) bir dalgalanma olusturursun. ardindan secili layer a add mask uygulayip gardient tools ile gerekli olan akci saydamligi verirsin...

eger verdigim bilgiler cok fazla teknik ayrinti iceriyorsa ve anlamakta zorlaniyosan resimlerle de anlatabilirm ama bana bunun icin biraz zaman vermelisin...

olur mu?
Teşekkür ederim uyguluyacağım olmaz ise sizden yardım alırım tabi müsait olursanız kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 10-07-2007 #6
sayın prenses daha önce anlatmış olduğum.
Yansıma anlatımıma bakarsanız biraz olsun kavramış olursunuz. O dersin en sonunda blur oyunları ve free transform un warp özelliğini kullanarak istediğiniz dalga şeklinide verebilirsiniz. Lütfen forumlarda arama yapmadan konu açmayalım...
Photoshop la Yazılara Yansıma Efektini Uygulayalım
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-07-2007 #7
Teşekkür ederim ilginize çok yararlı oldu kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-07-2007 #8
teşekkür ederim yardımlarınız içinObjenin yansıması nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap

inşalah olmuştur:)

Alt 10-07-2007 #9
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
objenin, yans305mas305, nas305l, yap305l305r