objeye çift tıklayarak prespektif vermek

Corel Draw - objeye çift tıklayarak prespektif vermek Sponsorlu Bağlantılar objeye tıkladınız seçili hale getirdiniz bidaha tıkladınız köşelerde ovaal orta kısımlarda ise düz oklar gördünüz.mausunuzu düz okların üstüne getirdiğinizde imlecin değiştiğini göreceksiniz işte bu durumda tıklamanızla objeye prespektif ...

meşguf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meşguf

Eğitimci / İstanbul

Alt 29-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

objeye tıkladınız seçili hale getirdiniz bidaha tıkladınız köşelerde ovaal orta kısımlarda ise düz oklar gördünüz.mausunuzu düz okların üstüne getirdiğinizde imlecin değiştiğini göreceksiniz işte bu durumda tıklamanızla objeye prespektif kazandırırsınız.tıkladığınız yerin karşı noktası mekez noktası olur.eğer bu işlemi alt tuşuna basarak yaparsanız bakın neler oluyo......saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Perspektif farklı birşey değil mi, bahsettiğiniz şey skew olarak geçiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

meşguf

Eğitimci / İstanbul

Alt 29-08-2008 #3
yanlış ifade etmiş olabilirim.iddaa etmiyorum. ama prespektiv ile skew arasındaki fark ne
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-08-2008 #4
Effects menüsünde perspective efektini kullandın mı? Bunu dene, farkı göreceksin.
Bu mesajdan alıntı yap

meşguf

Eğitimci / İstanbul

Alt 30-08-2008 #5
efect menüsündeki prespektif tabiki daha detaylı.prespektif verirken ebatı ilede oynayabiliyosun.ama diğeri bu kadar özellikli değil tabi.kürşat kardeşim yanlış anlaşılıyosam düzelteyim benim maksatım corelde yeni farkettiğim bişeyleri paylaşmak. tabiki bilenlerede laf yok.yani ben şunu kullanmayın bunu kullanın demiyorum. corel de buda var diyorum.saygılar
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-08-2008 #6
efect menüsündeki prespektif tabiki daha detaylı.prespektif verirken ebatı ilede oynayabiliyosun.ama diğeri bu kadar özellikli değil tabi.kürşat kardeşim yanlış anlaşılıyosam düzelteyim benim maksatım corelde yeni farkettiğim bişeyleri paylaşmak. tabiki bilenlerede laf yok.yani ben şunu kullanmayın bunu kullanın demiyorum. corel de buda var diyorum.saygılar
Ben de muhalefet yapmıyorum. Sadece kavram kargaşası yaratmamak için müdahale ettim. objeye çift tıklayarak prespektif vermek bilgisayar destekli grafik tasarım ve çizim programlarında perspektif ve skew farklı kavramlardır.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
cift, objeye, prespektif, tıklayarak, vermek