office + illustrator + pdf + makro (herşey karıştı)

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - office + illustrator + pdf + makro (herşey karıştı) ...

oaltindag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oaltindag

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 06-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba;
elimde hazır bir tasarım var... ai'de çizdim...
şimdi bunun boşluklarına excel de kayıtlı verileri almam gerekiyor. Bunun için word'un adres mektup birleştirme makrosunu kullanabilirim ve işimi halledebilirim.
Ama bu şekilde koymam gereken fotoğrafları nasıl koyacağım bilmiyorum? isimleri hallettim ama fotoğraflar kaldı.

Diyelim ki bunu da hallettim. Ama bunları fotoğraf baskısı almam gerekiyor. Bu durumda da jpeg olarak teslim etmem gerekiyor. word'de yaptığım işi nasıl jpeg yapacağım :S hepsi bir birine girdi.... word de tamamlasam daha sonra pdf olarak kaydetsem onu da ai'ye çekip 10X15 kartlara bölsem nasıl olur?

ya da bambaşka fikirler?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 07-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Excel veya word dökümanınızı en basitinden C+V yapabilir gerekli düzenlemeleri Ai'ye çekebilirsiniz.Program karmaşasına bu kadar girmeden tek program Ai ile devam edin.
Bu mesajdan alıntı yap