ofset baskıda psd image kullanımı

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - ofset baskıda psd image kullanımı Sponsorlu Bağlantılar illustrator a görselleri psd formatında alıyorum. bu iş ofset baskıya gidicek. herhangi bir sorun yaşar mıyım? bu bilgiye acilen ulaşmam lazım, yardımlarınızı bekliyorum....

hiho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hiho

Grafiker / İstanbul

Alt 16-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

illustrator a görselleri psd formatında alıyorum. bu iş ofset baskıya gidicek. herhangi bir sorun yaşar mıyım? bu bilgiye acilen ulaşmam lazım, yardımlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alvart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alvart

Matbaacı / İstanbul

Alt 16-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bellisimo jeans karton ve jacron çalışması yapan arkadaşlardan satın alabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 17-08-2009 #3
baskı için tiff almalısın psd de renk konusunda sorunlar yaşayabilirsin. en sağlıklısı tiff
Bu mesajdan alıntı yap

hiho

Grafiker / İstanbul

Alt 17-08-2009 #4
tiff dosyasını illustrator a alırken beyaz bir background geliyor. daha önce png olarak alıyordum dosyaları o daha vahim bi durumdu. şimdi psd ile alıyorum. tiff olarak arka plansız nasıl alınır peki?
Bu mesajdan alıntı yap
Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 17-08-2009 #5
tiff kaydederken transpert seçeneğini aktif yapmalısınız. fakat transpert resim kullandığınızda bazen baskıda sorun çıkıyor transparan olan kısım gölgeli olarak görünebiliyor bu konuyu çalıştığınız matbaa ile paylaşın
Bu mesajdan alıntı yap
Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 17-08-2009 #6
PSD kayit etmekle hic bir sorun yasamazsin.
Diyebilirimki son 3 yildir hic tiff dokumani kullanmadim.
Illustrator zaten psd dosyasini sorunsuz actigi gibi, bunun yaninda Photoshopta kullandigin her efektide sorunsuz kullanabilirsinin.
Illustarator den film ciktiya yollarken belirli problemler yasabilirsin ama onunda PSD dosyasiyla bir baglantisi yok.
Iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap

hiho

Grafiker / İstanbul

Alt 17-08-2009 #7
evet illustrator film çıkışı için pek uygun değilmiş, matbaadaki kişi öyle söyledi.
işin aslını gerçekten merak ediyorum. onlar artık freehand ve corel'le düzenlerini iyice oturttuklarından ve yeni bir programa geçmek istemediklerinden mi böyle bir tavır içerisindeler yoksa illustrator gerçekten film çıkışlarında sorun yaratır mı? neden?

ayrıca psd konusunda içimi rahatlattınız, teşekkür ederim ofset baskıda psd image kullanımı
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-08-2009 #8
Benim bildiğim ve öğrendiğim kadarı ile de (Illistratörü mecbur kaldık öğrenmeye) PDF yapmak en mantıklısı. Yalnız PDF yaparken doğru motoru kullanmalısınız. Eğer işinizin üzerinde extra renk v.b. gibi şeyler var ise PDF oluşturuken farklı PDF motorlarını seçmekte fayda var. Atıyorum Hıgh Quality ile CMYK bir işi PDF yaparsanız sorun çıkmayabilir. Aynı seçenekle extra işi PDF yaparsanız sorun çıkabilir. Bunu bir yerde okudum ama nerede bilemiyorum... Araştırmakta fayda var.
Bu mesajdan alıntı yap