Oğuz Kurum | Portre fotoğrafçılıyla ilgili açıklayıcı bir video

Fotoğrafçılık Dersleri - Oğuz Kurum | Portre fotoğrafçılıyla ilgili açıklayıcı bir video Sponsorlu Bağlantılar La Martine ‘Şiir, üstün zekaların rüyalarıdır’ demiş... Benim onları portrelememdeki amacım da o renkli rüyaların kıyısından geçme isteğimdir. Bana bu hevesi ilk aşılayan çok değerli büyüğüm ustam Lütfi ...

a.g.s.l isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.g.s.l

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 17-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

La Martine ‘Şiir, üstün zekaların rüyalarıdır’ demiş... Benim onları portrelememdeki amacım da o renkli rüyaların kıyısından geçme isteğimdir. Bana bu hevesi ilk aşılayan çok değerli büyüğüm ustam Lütfi Özkök’tür. Onunla tanışana dek portrenin büyüsünü bilmezdim. Simurg bu ülkede şiir ve şair oldukça sürdürmeyi dilediğim bir proje.

Oğuz KURUM

...

.........

Arkadaşlar video'yu bu bölüme paylaşmak istedim...
Keyifli seyirler.

...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gulum352 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulum352

Grafiker / Kayseri

Alt 17-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kökenleri, Roma İmparatorluğu zamanında yapılan komutan ve devlet adamlarının büstlerine kadar dayanan Portreler, fotoğrafın bir ihtiyaç haline gelmesine sebep olmuştur. Bazı toplumsal sınıfların yükselişe geçmesi herşeyi, özellikle de portreyi büyük miktarlarda üretme ihtiyacını doğurdu.
"Portresini yaptırmak" simgesel bir eyleme dönüştü. Yükselmekte olan sınıfın mensupları portrelerini yaptırarak, yükselişlerini kendileri ve diğerleri için görünür kılıyorlardı ve aynı zamanda itibarın tadını çıkarıyorlardı.
1750 yılına doğru, orta sınıfın birbirini izleyen sıçramalar yaparak, o zamana kadar Aristokrasi temeline dayalı toplumsal mekanizma içersinde üst sıralara çıktığı görülür. Fransa'da yüzyıllar boyunca belirli çevrelere ait bir ayrıcalık olan portre, toplumsal yer değiştirme sonucunda demokratikleşir, moda halini alarak Fransız devriminden hemen önce burjuva kesimlerde yaygınlık kazanmaya başlar.

----------------------
gerçekten çok yaralı bir paylaşım yapmışsın...
çok teşekkür ederim...
başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap

a.g.s.l

Alt 17-09-2009 #3
Kökenleri, Roma İmparatorluğu zamanında yapılan komutan ve devlet adamlarının büstlerine kadar dayanan Portreler, fotoğrafın bir ihtiyaç haline gelmesine sebep olmuştur. Bazı toplumsal sınıfların yükselişe geçmesi herşeyi, özellikle de portreyi büyük miktarlarda üretme ihtiyacını doğurdu.
"Portresini yaptırmak" simgesel bir eyleme dönüştü. Yükselmekte olan sınıfın mensupları portrelerini yaptırarak, yükselişlerini kendileri ve diğerleri için görünür kılıyorlardı ve aynı zamanda itibarın tadını çıkarıyorlardı.
1750 yılına doğru, orta sınıfın birbirini izleyen sıçramalar yaparak, o zamana kadar Aristokrasi temeline dayalı toplumsal mekanizma içersinde üst sıralara çıktığı görülür. Fransa'da yüzyıllar boyunca belirli çevrelere ait bir ayrıcalık olan portre, toplumsal yer değiştirme sonucunda demokratikleşir, moda halini alarak Fransız devriminden hemen önce burjuva kesimlerde yaygınlık kazanmaya başlar.

----------------------
gerçekten çok yaralı bir paylaşım yapmışsın...
çok teşekkür ederim...
başarılar...
Rica ederim canım....
Umarım faydası dokunur paylaşımın.
Bilgi desteğin için çok teşekkür ederim Oğuz Kurum | Portre fotoğrafçılıyla ilgili açıklayıcı bir video
Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 17-09-2009 #4
Yararlı paylaşımın için teşekkürler canımOğuz Kurum | Portre fotoğrafçılıyla ilgili açıklayıcı bir video
Bu mesajdan alıntı yap

a.g.s.l

Alt 17-09-2009 #5
Yararlı paylaşımın için teşekkürler canımOğuz Kurum | Portre fotoğrafçılıyla ilgili açıklayıcı bir video
Rica ederim aslı'cım Oğuz Kurum | Portre fotoğrafçılıyla ilgili açıklayıcı bir video
Bu mesajdan alıntı yap
D.r.a.f.t isimli Üye şimdilik offline konumundadır

D.r.a.f.t

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 18-09-2009 #6
Paylaşım için teşekkürler güzel bi paylasım
Bu mesajdan alıntı yap

a.g.s.l

Alt 18-09-2009 #7
Paylaşım için teşekkürler güzel bir paylasım