Okul şart mı?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Okul şart mı? ...

Okul şart mı?
iyibiriyim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iyibiriyim

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Okul şart mı?

Alt 10-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba ben ekonomi öğrencisiyim ancak grafik tasarım çok istediğim bir alandı. sormak istediğim şey bunun için okula gitmem şart mı yoksa özel eğitim veren bir yere gitmem de yeterli olur mu ?
:sweating::sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 10-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şart, hattâ yetmez... Dikkatle inceleyin lütfen:

"İlk iş bence, iyi temel metin dizgi kurallarını öğrenmek ve sonra da deneysel işlerle başlamak olmalıdır. Biraz saçma geliyor biliyorum ama, bazı şeyleri değiştirmek için heves ve arzu yanında, karşı gelinecek kurallar hakkında da bilgi sahibi olunması gerekir.
İlk aşamada harf formlarının yapıları hakkında bilgi gerekir. İnsanlar en azından yazı karakterlerinin mödülerliğiyle ya da onları filtrelerden geçirmekle uğraşmaktansa, tırnaklı harf tasarımının çeşitliliğini ve zorluklarını anlasalar, benzer yazı karakterlerinin birçoğu zaten yok olur.
Eleştirel farkındalık kadar önemli olan bir diğer unsur, kişinin kendi disiplininin ve tarihin içerisinde nerede bulunduğunun bilincidir. Bu üç şey, en azından tipografinin karmaşıklığını anlamak ve yenilikçi olabilecek işler için gerekli olan parametreleri sağlayacaktır.
Sanki problemin bir bölümü, artık üniversitelerin tipografinin temellerini öğretmeyi unutmuş olmasından kaynaklanıyor. Eğitmenler mi korkuyor, yoksa öğrenciler mi öğrenemeyecek kadar tembel bilmiyorum. Gösterişli tipografiler yapmış ama yanındaki açıklama yazısının dizgisiyle uğraşmamış birçok insanın portfolyosunu gördüm. Bu benim için, bütün işin anlamını yitirmesine sebep oluyor."

Jonathan Barnbrook(Grafik tasarımcı - Font tasarımcısı)
-+-+<<<///_VirusFonts_/_fonts_///>>>+-+-

http://vimeo.com/19429698
http://spiekermann.com/

İbrahim Ergüden: GRAFİK TASARIM ve TASARIMCIYA DAİR
Bu mesajdan alıntı yap
iyibiriyim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iyibiriyim

Alt 31-07-2012 #3
çok teşekkür ederim Okul şart mı?
Bu mesajdan alıntı yap
blackhumour isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackhumour

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-08-2012 #4
Misal bir türkücü turizm,inşaat,radyo,yönetmenlik,tv,gıda v.s sektörlerinde söz sahibi olabiliyorsa Grafikerlik içinde okul şartı Tanrı kelamı gibi dayatılmamalı.
Bu mesajdan alıntı yap
muhendisane isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhendisane

Alt 09-08-2012 #5
Bu mesajdan alıntı yap