okul tanıtım broşürü - yorumlarınızı bekliyorum...

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - okul tanıtım broşürü - yorumlarınızı bekliyorum... ...

shnbrs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shnbrs

Eğitimci / Balıkesir

Alt 26-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iyi günler,
çalıştığım okul için bir tanıtım broşürü hazırlamaya çalıştım. hazırladığım ilk broşür. illustrator ile hazırladım. kullandığım resimler aynı. oralara yeni resimler çekilecek. tasarım olarak yorumlarınızı duymak istedim. görmediğim, bilmediğim, dikkat etmem gereken kısımlar mutlaka vardır. özellikle baskıda karşıma çıkabilecek noktalar varsa, fikirlerinizle beni yönlendirirseniz sevinirim.
teşekkürler...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

shnbrs

Eğitimci / Balıkesir

Alt 28-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hiç yorum yokmu?
en azından baskıda sıkıntı yaşarmıyım gibi konularda fikir verseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 28-03-2011 #3
ben tasarımı yeni gördüm. İlk tasarıma göre de oldukça başarılı. Ölçüleri bilmiyorum ama yazılarda okuma güçlüğü yaşanabilir + yazılar kenarlara çok yakın, keski sorunu çıkarabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

shnbrs

Eğitimci / Balıkesir

Alt 30-03-2011 #4
ben tasarımı yeni gördüm. İlk tasarıma göre de oldukça başarılı. Ölçüleri bilmiyorum ama yazılarda okuma güçlüğü yaşanabilir + yazılar kenarlara çok yakın, keski sorunu çıkarabilir.
teşekkürler. keski sorunu derken biraz daha açıklarmısınız? ilk defa böyle bir çalışma yaptım. a4 kağıdı 3'e böldüm ve o şekilde çalıştım. henüz resimler gelmediği için herhangi bir baskı işi için görüşmedim. baskı sırasında kenar boşluklarının ne olması lazım bilgim yok.

standart a4 kağıdında ne kadarlık bir alanda çalışmam lazım? adet olarak da 5.000 yada 10.000 adet bastırmayı düşünüyoruz. o yüzden düzgün olması çok önemli. yardımcı olursanız çok sevinirim.
teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
eney3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eney3

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2011 #5
Merhaba çalışmanız güzel olmuş fakat kenarlara çok yakın çalışmışsınız ve sanırım her üç parça eşit bu şekilde çalışmanız katlamada problem olur benim size tavsiyem ekteki ölçülere göre çalışmanız ve kesim haricinde 0,5 mm taşma payı vermeniz. Ayrıca iç sayfalarda kullandığınız fontları biraz daha küçük kullanmanız. Kolay gelsin.

http://img684.imageshack.us/i/2kirimbrosur.jpg/
Bu mesajdan alıntı yap

shnbrs

Eğitimci / Balıkesir

Alt 04-04-2011 #6
Merhaba çalışmanız güzel olmuş fakat kenarlara çok yakın çalışmışsınız ve sanırım her üç parça eşit bu şekilde çalışmanız katlamada problem olur benim size tavsiyem ekteki ölçülere göre çalışmanız ve kesim haricinde 0,5 mm taşma payı vermeniz. Ayrıca iç sayfalarda kullandığınız fontları biraz daha küçük kullanmanız. Kolay gelsin.

http://img684.imageshack.us/i/2kirimbrosur.jpg/
çok teşekkür ediyorum yorumunuz için. ilk defa 2 kırımlı broşür hazırladım o yüzden bilmediğim şeyleri yeni yeni öğreniyorum. söylediğiniz gibi dış sayfada 97-100-100 ve iç sayfada 100-100-97 dağılımında göre düzelttim. ayrıca kenarlardan 2 mm bıraktım. bu 2 mm az mı olmuş. yazı fontlarınıda küçülttüm. hala fotolar yok. tekrar paylaşımda bulunacağım.
teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
serbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serbay

Grafiker / İstanbul

Alt 09-04-2011 #7
Güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

shnbrs

Eğitimci / Balıkesir

Alt 12-04-2011 #8
Güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık.
teşekkür ediyorum. hala resimler konusunda sıkıntı var. bi türlü bastıramadık.
Bu mesajdan alıntı yap
tube_erd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tube_erd

Grafiker / Samsun

Alt 12-04-2011 #9
5 mm içten çalışmanızı öneriririm birdeiç kısmın sol üstteki resmin zemininin flue görüntüsünü azaltın bence yani daha net olsun çok kaçık bi renk birde " bir meslek " yazan kısmın alt zeminin rengi değişse mikemmel olucak dahada bi sanki çok yazdım yeter okul tanıtım broşürü - yorumlarınızı bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

shnbrs

Eğitimci / Balıkesir

Alt 17-05-2011 #10
ne zamandır cevap yazayım diyorum. unuttum. bazı düzeltmelerden sonra baskı aldık. baskıda herhangi bir sıkıntı yok. son halini paylaşmak istedim.

teşekkürler...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları