Okuyucu - The Reader

Sinema & Tiyatro - Okuyucu - The Reader ...

Okuyucu - The Reader
Sonay Görkem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sonay Görkem

ℂ⋆

Yrd. Grafiker / İzmir

Okuyucu - The Reader

Alt 10-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tür : Gerilim / Romantik / Dram

Gösterim Tarihi : 10 Nisan 2009

Yönetmen : Stephen Daldry

Senaryo : David Hare , Bernhard Schlink (Kitap)

Görüntü Yönetmeni : Roger Deakins , Chris Menges

Yapım : 2008, ABD / Almanya , 124 dk

Okuyucu  - The Reader

Oyuncular

Ralph Fiennes (Michael Berg) , Jeanette Hain (Brigitte) , David Kross (Genç Michael Berg) , Kate Winslet (Hanna Schmitz) , Susanne Lothar (Carla Berg) , Alissa Wilms (Emily Berg) , Florian Bartholomäi (Thomas Berg) , Friederike Becht (Angela Berg) , Matthias Habich (Peter Berg) , Frieder Venus (Doktor)

II. Dünya Savaşı ertesi, Almanya. Michael adlı genç, kendisinin yaşça iki katı büyük olan Hanna Schmitz'e aşık olmuştur. Gizli bir ilişki götüren ikilinin aşkı Hanna'nın bir gün ortadan kaybolmasıyla biter.

Aradan 8 yıl geçmiştir ve hukuk okuyan Michael savaş suçları mahkemesinde gözlemcilik yapıyordur ve bir gün sanık sandalyesinde Hanna'yı görür. Mahkeme'de Hanna'nın geçmişi ortaya dökülürken, Michael ikisinin de hayatını değiştirecek bir sırrı ortaya çıkarır.

Kate Winslet, bu rolüyle Altın Küre Ödülleri 'nde En İyi Yardımcı Kadın , Akademi Ödülleri 'nde En İyi Kadın ödüllerinin sahibi oldu.

[COLOR="Silver"][FONT="Comic Sans MS"]Alıntıdır.[/FONT][/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

donie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

donie

Grafiker / İzmir

Alt 27-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilginç bir aşk-sevgi hikayesi farklı değer yargılarını irdeleyen cesur ve farklı bir filmdi kate winslet aldığı ödülü hakketmiş diyebilirim başarılı bir film bence
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 12-07-2009 #3
Hoş bir dram filmi idi. Fakat aradığımı tam olarak bulamadım... İlk kısımlardaki fazla açık sahneler olayın derinliğini anlatım için çabadan çok filmin kalitesini düşürmeye yaramış bence...

Konu güzeldi fakat filmin temelleri hafif dram tadında bir konu üzerine atılmış... İnsan her an farklı bir konu çıkacak ve şaşıracağız diye bekliyor ama nafile...Çok fazla birşey beklememeniz gerektiğini söylemek istiyorum...
Kate Winslet bu cesur rolünden dolayı gerçekten ödülü haketmiş... Sert bir kadın rolünüde fazlası ile başarmış...

İyi seyirler...
Bu mesajdan alıntı yap
niLqün.672 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

niLqün.672

Öğrenci (Grafik) / Edirne

Alt 12-07-2009 #4
Hoş bir dram filmi idi. Fakat aradığımı tam olarak bulamadım... İlk kısımlardaki fazla açık sahneler olayın derinliğini anlatım için çabadan çok filmin kalitesini düşürmeye yaramış bence...

Konu güzeldi fakat filmin temelleri hafif dram tadında bir konu üzerine atılmış... İnsan her an farklı bir konu çıkacak ve şaşıracağız diye bekliyor ama nafile...Çok fazla birşey beklememeniz gerektiğini söylemek istiyorum...
Kate Winslet bu cesur rolünden dolayı gerçekten ödülü haketmiş... Sert bir kadın rolünüde fazlası ile başarmış...

İyi seyirler...
Kesinlikle katılıyorum insan farklı bir konu beklerken hüsrana uğruyor ama yinede hoştu izlenesi bir filmdi..Kate Winslet'i tebrik etmek gerekir..
Bu mesajdan alıntı yap